
Álprofilokkal és bérkommentelőkkel is jelentősen segítheti az ellenzék kampányát Bajnai Gordon adathalász cégcsoportjának Amerikából támogatott csapata. Ha kell, irreális aktivitást tudnak generálni egyes tartalmak köré a DatAdatnál – írja az index.hu.
Mint arról már korábban beszámoltunk, fény derült rá, hogy Bajnaiék adathalász cégcsoportja is finanszírozhatja Márki-Zay kampányköltéseit. A kormánypártok válaszokat várnak a Márki-Zay Pétertől a Datadat-botránnyal kapcsolatban. A baloldal miniszterelnök-jelöltje azonban ebben az ügyben is mélyen hallgat. Most azonban kiderült, hogy kommentelő és ellenzéki bejegyzéseket megosztó álprofilokkal is segítheti Márki-Zay Péter kampányát Bajnai Gordon és volt titkosszolgálati minisztere, Ficsor Ádám Amerikából támogatott adathalász cégcsoportja. Az Index cikke bemutatja, miként erősítenek rá a számukra fontos tartalmakra a datadatos csapatnál.
Mint tudod, ahogy egy online kampányt folytatsz, és futtatod a hirdetéseket, az egyik célod az, hogy összegyűjts annyi információt az emberekről a közösségi médiából, amennyit csak lehetséges. És tudod, a targetáláson túl, amit a Facebookon tudsz csinálni, tudsz valamiféle mikrotársadalmi közösséget is megcélozni. És idővel, a kérdőívekkel és minden más forrással együtt, amit belehelyezel a kampányba, elkezdesz fejleszteni egy szavazói személyiséget
– fejtette ki Patrick Frank, a Datadat tájékoztatási igazgatója egy nyilvánosságra került beszélgetésen arról, miként végzi a választók profilozását Bajnai Gordonék adathalász cégcsoportja.
De hogyan is történik az említett mikrotársadalmi közösségek megcélzása, amiről Frank beszélt? A portál szerint a hatalmas mennyiségű adat, amelyet sikerül begyűjteni az emberekről, segít meghatározni, hogy kiket milyen témával kell megszólítani és aktivizálni. Információik szerint pedig ezt már álprofilok felhasználásával is végzi az ellenzék. Számos olyan gyanús Facebook-profilra bukkantunk, amelyek hatalmas aktivitást fejtenek ki, de feltehetőleg nem valódi felhasználók vagy esetleg fizetett kommentelők vannak mögöttük. Ezeknek a profiloknak a tevékenysége révén igyekeznek aztán fölerősíteni az ellenzék számára fontos üzeneteket a közösségi médiában.
ONLINE ÁLPROFILSEREG
Az álprofilok egy része jól láthatóan a hírek és kormányellenes mémek megosztására koncentrálva lett csatasorba állítva. Naponta akár ötven politikai tartalmú bejegyzést is megosztanak ezeken a profilokon keresztül, különösen az olyan egyértelműen baloldali kiadványok bejegyzéseit, mint a 2019-ben alapított Nyugati Fény vagy az Ezalényeg, amelyeknek a Datadattal való kapcsolata már korábban sajtótéma volt, és amelyeket 2019-ben, az önkormányzati választásokra készülve hoztak létre.
Feltűnő, hogy személyes információkat alig adnak meg magukról ezek a „felhasználók”, és nem osztanak meg olyan mindennapi tartalmakat, amelyeket a valódi személyek szoktak. További érdekesség, hogy az esetek jelentős részében megállapítható, hogy éppen 2019-ben hozták létre ezeket a profilokat is.
Ficsor Ádám, Bajnai Gordon volt titkosszolgálati minisztere és datadatos üzlettársa egy beszélgetésen maga ismerte el, hogy a cégük jelentős munkát végzett a 2019-es önkormányzati választások előtt; 12 jelölt munkáját segítették, akik mindegyikéből polgármester is lett.
Forrás: index.hu; Fotó: MTI/Beliczay László
halo ila
2022-03-29 at 10:47
Egy szimpla heti árukínáló lap körül ott éktelenkednek sorra az ilyen-olyan egyszavas nevű, kérdéseket föltevő “felmérések”, amikről még soha nem is hallhattunk. Két választ várnak a föltett kérdésekre: elsőként /egyenesen kilóg a lóláb/ mindjárt a márkigyurcsány érát méltatják, míg a második lehetőségben ócsárolják az elmúlt 12 év politikáját…Ebből kell választani a kitöltőnek. Ilyen felmérések eddig soha nem forogtak közkézen a neten, most bezzeg elárasztják talán abban a reményben, hogy becserkészhetik az eddig ismeretleneket is a győzelmük érdekében. Aljas fogás, mert valóban sokan bedőlnek és rákattintanak, majd kitöltik, és ezzel máris begyüjtöttek egy csomó gyanútlant a nyilvántartásukba. Majd egyszercsak célzotta, személyre szólóan fogják megszólítani őket. Résen kell lenni.
Patriota
2022-03-28 at 20:55
Mocskos hazaáruló!!!!! Vissza sem engedném az országba! ( Nem is mer idejönni a Városháza- Gate ügy óta…) Nem méltó a Magyar állampolgárságra!!!!!
Orientál
2022-03-28 at 19:44
És amikor már megtörténtek a választások akkortól kezdve mint a döglődő patkányok az újabb választásokig elvannak.
Katalin
2022-03-28 at 18:46
Nálam csak egy dolog számít: még pedig a pénztárcám (minden ezen múlik).
Összehasonlítom mikor éltem jobban. Mikor vették el tőlem a legtöbbet és mikor éreztem a legrosszabbul magamat.
Erre egy válasz van. Minden kérdésre a pozitív válasz: az elmúlt 12 évben!
Ezek szerint döntök!
ZUGLÓBA NEMMEGYEK MERT ELÁSNAK
2022-03-28 at 18:03
Tisztelt Fidesz ha tudjuk hogy a libás törvénytelenül tevékenykedik, miért nem rúgják szét a seggét???🤔
Polgár Mari
2022-03-28 at 17:57
Ez a szemét tolvaj gazember, nem csak a libákat lopta el, a vén disznó apja is lenyúlt mindent. A bajai ismerőseim mesélték, hogy minden értékes dolgot privatizált, majd az embereket az utcára tette. Aki ennek ellenére ezekre a gazokra adja a voksát az nemzetáruló!!!!!!!!!!!!!!
Karácsony.sk
2022-03-28 at 17:51
Miéert van az, hogy a baloldal mindig hazudva, kijátszva, áttbaszva, ellopva, sunyin, hátulról, sötétben támad?,
Van ezeknek gerincük?
Hogy is volna, hisz nyilt gerincű társadalmat akarnak építeni, ami egyenlő a halállal!
Szlovákiából……
Nahát
2022-03-28 at 17:09
Nemlétező okostojások kommentelnek Márki-Zayéknak a face bookon. Magyarországon is be kell tiltani ezt a dezinformációs manipulátort! A lakosságot meg kell védeni!
Tények
2022-03-28 at 17:01
A MOCSKOS BASZTARD KURCSÁNYMÁRKIÉK MEGHEKKELTEK EGY CSOMÓ JOBBOLDALI ONLINE LAPOT, AZ MNO-T
A KAPCABETYÁROKNAK EZ A SAJTÓSZABADSÁG. HOGY AZ ISTEN ROTHASSZA EL AZ AGYUKAT!
tarcsa
2022-03-28 at 16:18
Bajnai a hazaárulók rezidense! Az első pillanattól kezdve ebből él. A liba tenyésztők megnyomorítása miatt életfogytiglani fegyházra kellett volna ítélni. Azt is megérdemelte volna. A mostani tevékenységéért is. Viszont három a magyar igazság. Az is el fog jönni. Meg a végzete is.
khm
2022-03-28 at 15:55
Engem aztán profilozhatnak akár napestig!
Vízöntő
2022-03-28 at 15:55
Ez Bajnai április elsejei társasága!
Profi hazudozók, akiket a választók megtévesztéséért fizetnek!
A címerükben egy kacsa!
aladin
2022-03-28 at 15:39
A náci baloldal és a náci ATV.-vel együtt, orcátlanul meghamisitotta Duda lengyelország elnökének szavait, hogy Duda elállt Magyarország mellöl. De most személyesen megmondta, hogy nem igaz amit a baloldal hiresztel, mert ö továbbra is kiáll Orbán Viktor mellett. Tehát azt a hazugságot amit mi terjesztettünk, “Ez is csak itt nálunk az ATV.-ben” és a “Spiriten”. láthatok.