Liberális könnyekből olyan túlkínálat lesz a piacon, hogy gyakorlatilag minden fogyasztó ingyen juthat majd hozzá évekig. Sőt, maga az előállítási folyamat is megtekinthető lesz, maguk a liberálisok fogják közzé tenni a gyászfeldolgozásuk minden sikertelen fázisát a közösségi médiában. A mi pozitív érzéseinket félretéve, nekünk és minden normális amerikainak is, majd azon kell izgulnunk, hogy a liberális szélsőségesek is beletörődjenek a vereségbe.
Az USA ugyanis nem engedhet meg magának még egy olyan balhét, mint négy éve. Illetve ha lesz, akkor az csak azért lesz, hogy a megválasztott elnök pozícióját gyengítsék vele. Nagyon fontos, hogy a szenátust visszaszerezték a republikánusok, és az is jelzés értékű lenne, ha a kongresszus is az elnök mögött állna. Érdekes egyébként látni, hogy az USA-ban is mennyi szélsőbalos olvasata van az eredményeknek, rémisztő, hogy mennyi ideológia-vezérelt elemző került a fősodratú média címlapjaira, miközben az amerikaiak meg láthatólag nagyon nem akarják ezt. Szerintük például a fehér nők a patriarchátusra szavaztak, azért nyert Trump.
Trump legerősebb két éve kezdődhet el januárban, hiszen most hozzá sokkal hűscégesebb republikánusokkal veheti körbe magát, mint nyolc éve és talán a republikánusok elitje is megtanulta használni a saját elnökét, aki sokkal jobban hasonlít az igazi tőről metszett republikánus szavazóra, mint maga a republikánus elit. Talán a republikánusok megértették, hogy Trump nélkül a woke őrület által hiszterizált Amerikát úgy átalakították volna a demokraták, hogy a republikánusok szinte örökre elveszítették volna az esélyét is az újbóli hatalomra kerülésnek. A félidős választásokig nem csak nagy mozgástere lesz Trumpnak, hanem akár nagy reformok is beleférnek, hiszen vissza kell fordítaniuk azokat a folyamatokat, amelyek társadalmi válságba taszították az országukat. Amerikának hosszú republikánus korszak kell és az, hogy a szélsőségesei fogságába került demokraták valahogy újra amerikai, patrióta párttá váljanak.
A történelmi távlat szempontjából az is nagyon lényeges, hogy Trump most olyan alelnököt választott magának, aki a képességei és élettörténete alapján sokkal inkább néz ki potenciális jövendőbeli elnöknek, mint az elmúlt időszak demokrata és republikánus alelnökei. Ráadásul tényleg konzervatívnak tűnik, ami egy csomó álrepublikánusra nem volt igaz, mint ez az első Trump-elnökség idején kiderült.
És ne felejtsük azt sem el, hogy az USA népe megint a hangos “kulturális” elitje, a szórakoztatóipara, az egyetemi elitje ellen szavazott. Ebből következik, hogy amit látunk és hallunk ezektől az elitektől az nem “Amerika hangja”, hanem valami nagyon más. Ráadásul most úgy tűnik, hogy bőséges szavazói többség is lesz Trump mögött, ami ebben az egyébként tulajdonképpen apatikus országban fontos indikátor. Még ki se hirdették a végeredményt, de az eredménybe egyébként már beletörődő, de azt még meg nem író magyar liberális sajtó elkezdte ezt a szavazatszámban is megjelenő előnyt relativizálni.
A CNN exit pollja azt mutatta, hogy 10 pontos különbséggel, 54-44 százalék arányban Trumpra szavaztak Harris helyett a spanyolajkú férfiak. Szinte minden etnikumnál mérhető elmozdulás a demokraták irányából a republikánusok felé. Ennek nyilván sok oka van, de a demokrata pártban megtestesülő woke őrület a feketéken kívül nem nagyon koncentrál más etnikai kisebbségre, sőt a woke fő irányai kifejezetten taszítóak a konzervatívabb kisebbségek számára.
Trump győzelmének nemzetközi következményei is azonnal szolgálnak tanulsággal. Macron amellett, hogy gyorsan gratulált Trumpnak, azon melegében felhívta Olaf Scholz német kancellárt is, hogy megvitassák, miként lehetne „egy egységesebb, erősebb és szuverénebb Európa érdekében dolgozni ebben az új helyzetben”. Macron például más európai vezetőkkel ellentétben néha kompetensnek tűnik, ő legalább felismeri, hogy Trumppal valóban lehet tárgyalni, egyezkedni, mert ő a politikai vezetők személyes viszonyaként és megegyezéseiként is látja a nemzetközi politikát. A mi szempontunkból ez az egyik legfontosabb tulajdonsága Trumpnak, van egy olyan emberi dimenziója, ami a demokratáknak és a republikánusok jó részének már régóta nincs. Teljesen a saját maga által gondolt amerikai érdekek és értékek mentén látja a világot, de pont ezért képes felfogni, hogy másoknak is lehetnek érdekei és értékei.
A woke magyar ügynökeit is sokkolta az amerikai választás eredménye, Magyar Péter már be is jelentette: “a TISZA Párt készen áll a közös munkára az új amerikai adminisztrációval az országaink között fennálló kapcsolat további fejlesztésére.” Szép ez egy olyan párt elnökétől, akinek létezéséről az USA 47. elnöke soha nem is fog értesülni. (Ide egy mosolygó fejecske dukálna egy ilyen szép napon.) Persze minden okuk megvan a rosszkedvre, a magyar ellenzék költségvetéséből sok millió dollár fog hiányozni a következő években.
Szóval, már megint Trump nyerte meg az elnökválasztást, sőt ezúttal a szavazatszámlálás is összejött.
Vezető kép: Donald Trump republikánus elnökjelölt a felesége, Melania társaságában lemegy a színpadról, miután bejelentette győzelmét az amerikai elnökválasztás és kongresszusi választások utáni eredményvárón a floridai West Palm Beachben 2024. november 6-án hajnalban. Balról a Trump házaspár fia, Barron, a háttérben J. D. Vance ohiói, szenátor, alelnökjelölt (Melania mögött) és a jobbján a felesége, Usha. MTI/EPA/Cristobal Herrera Ulashkevich
Facebook
Twitter
YouTube
RSS