Pesti Srácok

Marco Rubio: az Egyesült Államok nem számít komoly áttörésre az isztambuli tárgyalásokon

Marco Rubio: az Egyesült Államok nem számít komoly áttörésre az isztambuli tárgyalásokon

Az Egyesült Államok komoly áttörésre egyelőre nem számít az ukrajnai háború lezárásról kezdődő ukrán és orosz részvétellel szervezett isztambuli tárgyalásokon – jelentette ki Marco Rubio amerikai külügyminiszter Antalyaban csütörtökön, mielőtt Isztambulba utazott.

Marco Rubio a NATO külügyminiszteri tanácskozása után újságírók kérdéseire válaszolva úgy fogalmazott: nincsenek komoly elvárásaim afölött, ami holnap történni fog, ugyanakkor hozzátette, hogy ott lesz ő és Fidan török külügyminiszter, valamint az ukrán küldöttség, és egy alacsonyabb szintű orosz tárgyalódelegáció.

Az amerikai külügyminiszter úgy fogalmazott:

PestiSracok facebook image

Marco Rubio a saját részvételét az isztambuli tárgyalások azzal indokolta, hogy az eredeti terv közvetlen kapcsolatfelvételről szólt az oroszok és ukránok között, ami most nem azon a szinten valósul meg, mint remélték.

Törökországi sajtótájékoztatóján Marco Rubio a szíriai stabilizációhoz fűződő amerikai várakozásokkal kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy a béke megteremtése a óriási fejlemény lenne a régióban hosszú idő óta. Az új szíriai vezetés képviselőivel tartott megbeszélés tapasztalataival kapcsolatban Marco Rubio hangsúlyozta, hogy egy nemzeti alapokon álló mozgalom vezeti, amely egy plurális társadalomként akarja felépíteni az országot, amiben a szíriai társadalom minden része képes az együttélésre, ide értve a békét szomszédaival, köztük Izraellel.

Marco Rubio szavai szerint a kitűzött cél elérésében az Egyesült Államok segítséget ígér Szíriának, aminek része a szankciók feloldásának megkezdése Washington részéről.

Forrás: MTI. Fotó: MTI/AP pool/Jacquelyn Martin

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!