Pesti Srácok

Másfél milliárdos kártérítési per és gyanús telekcsere – Ezt rendezte a kerületnek Újpest DK-s városvezetése (Videó)

A PestiSrácok.hu korábban bemutatta, mit intézett a haveroknak Újpesten a polgármesteri székre pályázó Trippon Norbert, de nem akarunk igazságtalanok lenni, így sorra vesszük, hogy mit intézett a kerületnek a pénzügyi (és szinte minden más) jogkört magához ragadó alpolgármester. Bemutatkozik az íjászcsarnoknak nevezett torzó, amely sportközpont helyett vandálelosztóként üzemel a kerület egyik sűrűn lakott lakótelepének szélén.

Káposztásmegyeren, a 14-es villamos Bőrfestő utcai megállójánál a villamossínek és a vasút közötti fás, bozótos területen egy félbehagyott épülettorzó rontja tovább az amúgy sem túl felemelő városképet. Az elkerített, befedetlen, üres betonhalmaz hű képet ad arról, mi történt és mi nem Újpesten a 2019-es választás óta.

A történet 2016-ig nyúlik vissza. 2016-ban a Magyar Íjász Szövetség 571 millió forint sportlétesítmény-fejlesztési állami támogatást kapott, amelyet a szervezet egy világversenyek megrendezésére alkalmas íjászcsarnok létesítésére kívánt fordítani.

2017-ben a Magyar Íjász Szövetség kérésére Újpest akkori városvezetése kezdeményezte a két káposztásmegyeri, részben újpesti, részben fővárosi tulajdonú ingatlanon az íjászcsarnok létesítését az illetékes hatóságoktól.A kezdeményezést a Tarlós István-féle főváros és az ügyben szintén hatáskörrel rendelkező Sportért Felelős Államtitkárság – a jogszabályi feltételek teljesítése mellett – támogatásáról biztosította, hiszen minden normális politikai vezető örül, hogyha egy nagyszabású sportberuházás létesül a főváros bármely kerületében, különösen, ha az gyerekek sportolását mozdítja elő. 2019 áprilisában létre is jött egy adásvételi szerződés a Szövetség és az Újpesti Önkormányzat között a vonatkozó terület megvásárlására és egy másik önkormányzati rész használatára. Aztán jött a 2019-es októberi választási kampány, és a Déri–Trippon páros ész nélkül politikai hasznot akart kifacsarni az akkor már sínen lévő beruházásból.

PestiSracok facebook image

Déri már 2019 júniusában a környezetvédelem hazugságára hivatkozással megígérte a projekt megakadályozását, amelyben Karácsony Gergely is mellé állt. Azért is volt teljes hazugság ez, mert ezt a területet eredetileg is beépítésre szánták. 2019 októberében, amikor a Déri–Trippon páros magához vette a hatalmat, be is váltotta az ígéretét, már ami az íjászcsarnok eredeti helyszínen történő építését illeti. Hiszen figyelmen kívül hagyva, hogy már élő szerződés volt érvényben a Magyar Íjász Szövetség és Újpest Önkormányzata, valamint és az állam és a szövetség között, minden megfontolás nélkül elgáncsolta az építkezést.

Azóta gyakorlatilag csak egy foszladozó torzó látható az erdő szélén, amelyet bármiféle gyakorlati megfontolás nélkül, pusztán politikai haszonszerzésből gáncsoltak el. Ugyanakkor mit sem törődtek a kerület érdekeivel, hiszen az ügyben jelenleg egy másfél milliárd forintos kártérítési per van folyamatban.

A kerületet most olyan szórólapok lepték el, amelyek részletesen feltárják a mutyi részleteit, ha már maga a polgármester és alpolgármestere nem hajlandóak érdemben válaszolni.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!