Pesti Srácok

Tényleg Hollandia diktál?

Tényleg Hollandia diktál?
Gajus Scheltema holland nagykövet nyilatkozatában a szélsőséges iszlamistákhoz hasonlította a magyar kormányt. A diplomáciában szokatlan gesztus alapján mély tisztelettel felvetném: Magyarország mikor is lett Hollandia egyik tartománya, hogy minősítsen minket?

Hosszú évekig voltam külpolitikai újságíró, szerkesztő. Egyszer sem merült fel bennem, hogy holland nagykövettel interjút készítsek. Mert minek? Ennél izgalmasabb téma Mongólia mezőgazdasági sajátosságainak feldolgozása is.

De a tréfát félretéve.
PestiSracok facebook image
Magyarországon eddig két ország nagykövetsége érezte azt, hogy nekik kell megmagyarázniuk, hogyan éljünk. Az első a „nagy szövetséges” Egyesült Államok volt. Azzal, aki ebbe sokadszorra belevágott, Eleni Tsakopoulos Kounalakis asszonnyal volt szerencsém egy repülőgépen utazni. A sors sajátos humora miatt egymás mellé szóltak a jegyeink.

Egy mély barátság lehetősége nem sokáig merült fel. Ő tudta, hogy én ki vagyok, én meg hasonló információkkal rendelkeztem róla. A történet abszurditását fokozva: mindketten Moszkvából utaztunk Budapestre. Én mondjuk rokonlátogatásról jöttem, ő gyanítom más programot bonyolított.

Az Obama-kormányzat által ide vezényelt Kounalakis asszonynak volt szokása, hogy bejárjon magyar kormányzati intézményekbe, és ott előadást tartson a demokráciáról.

Az Amerikai Egyesült Államok is hihetetlen mennyiségű segítséget adott a történelem folyamán Magyarországnak, de most tényleg, a hollandok oktatnak ki minket?

Azt merik mondani, hogy „a muszlim terroristák a globalizáció vesztesei, akik ezért a szélsőségesség, a fanatikus vallásosság felé fordultak, mert ez ad nekik biztonságérzetet”. Hát ennek sincs sok értelme, azonban arrafelé szabadosak a drogfogyasztási szokások. Ez nem feltétlenül tolerálható, de az ő életük.

Aztán azt mondja ez a Gajus Scheltema a 168 órának nyilatkozva, hogy „a terroristák ugyanolyan elv mentén kreálnak ellenséget, mint a magyar kormány”. Ezt mondja a holland állam képviselője, diplomata, ilyenféle.

Hát nem!Magyarországon úgy akarunk élni, ahogy mi azt jónak gondoljuk. Mert csak így működik!Meglehet, ez nemzeti sajátosság, hát szokjanak hozzá!

Fotó: kerekparosklub.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!