A Soros Györgyöt védő embereket illetően mindig volt bennem valami feloldhatatlan ellentét, mármint ami ezen személyek logikáját illeti. Hiszen bármilyen esetben, amikor felmerül, hogy bizonyos politikai erők támadják vagy akár csak kritika tárgyává teszik Sorost, mindig és megbízhatóan érkeztek a baloldali prominensek védelmező megszólalásai, utóbbi időkben posztjai.
És ha egyesek végzetesen, megejtően objektíven – sőt, függetlenül – állnak hozzá, akkor is adná magát a kérdés: ha valakit baloldali elfogultsággal vádolnak, miért válik előnyére, ha baloldaliak védik meg? Hát nem egy öreg, jószándékú filantrópról van szó? Mi okból kéne különösebben a védelmére kelni? Csak nem arról van szó, hogy a végén mégsem egy öreg, jószándékú filantróp? Nem, arra gondolni sem mernék!
Ez a gondolatmenet most azért ötlött fel bennem, mert – mint az kiderült és erről beszélek mindjárt bővebben – Soros György a nagy nyilvánosság előtt is felvállalta, hogy birodalmát, milliárdjait, befolyását és kapcsolatrendszerét átadja Alex Sorosnak, második házasságából származó 37 éves fiának. A bejelentést Orbán Viktor a Twitteren egy, A keresztapából vett giffel illusztrálta. Mégpedig azzal, amikor Don Corleone átadja a maffiafőnöki teendőket fiának, Michael Corleonénak. Majd mi történt ezt követően? A balos amerikai nagykövet, aki Orbán szinte minden lélegzetvételénél tud tenni valamilyen kritikai észrevételt – gondolják el, mi lenne itt, ha mi ennyire árgusan figyelnénk az ukránok amúgy minden egyes percben létező kilengéseit –, valamilyen összeesküvés-elméletes posztban reagált minderre.
De miért? Miért kéne az Amerikai Egyesült Államok Magyarországra akkreditált nagykövetének védelmébe vennie egy magyar származású, amerikai üzletembert és annak fiát? Csak nem azért – teszem fel hitetlenkedve a kérdést –, mert talán nem független tőlük?
Mindig ilyen helyzetekben bukik ki a szög a zsákból. Mi több, a ráutaló jelekből már jó ideje láthatjuk, hogy erőteljes átpozícionálás zajlik a Soros-birodalom látványosabb részében, a dollármédiában. Az ugyanis nyilvánvaló, hogy mindazt a töménytelen pénzt, amit Sorosék a magyarországi dollárbaloldalba és dollármédiába raktak az elmúlt években – különös tekintettel a 2022-es választási kudarcra –, nemigen sikerült fialtatni, ami a politikai hasznosságot illeti. Se a közéletben, se a médiában nem sikerült számottevő sikereket elérni, a kormány megbuktatásától távolabb állnak, mint Makó vitéz Jeruzsálemtől, egy vagyonát pedig sikeres befektetésekből szerzett üzletember miért akarna olyanokat finanszírozni, akik láthatóan a semmibe viszik a lóvét? Ezért van az, hogy egyre inkább széthullik a 444, mert a korábbi zászlóshajó már a balos közvéleményt sem tudja irányítani, ezért volt lázadás és főszerkesztőcsere a Telexnél, ezért van új irányítója Gulyás Marxi mellett a Partizánnak is.
A másik ok pedig az, hogy az új főnök, Alex Soros sokkalta komolyabb politikai irányvonalat akar vinni, mint apja, Gyuri bácsi. Tudom, ez elsőre nehezen megugorható feladatnak látszik, de elég csak megnézni, hogy milyen balos slágertémák mellett áll ki Alex és melyeknek ígért sokkal komolyabb támogatást: ezek közé tartozik bármi, ami woke, illetve a szélsőségesen baloldali pártok támogatása is. Ezt nem én következtettem ki, hanem nemrég saját maga, Alex Soros nyilatkozta az amerikai sajtóban. Egészen pontosan azt mondta, hogy lényegesen jobban érdekli a közélet, mint a fatert, és sokkal több pénzt is szeretne ezen céljaira adni.
És nahát, micsoda érdekességek! Számos európai politikus azután változtatta meg politikáját, hogy találkozott Alex Sorossal, és ahogy a fenti példák is mutatják, a magyarországi dollármédiában is azután kezdődtek rohamos változások, hogy érintésnyi távolságba került Alex Soros hatalomátvétele.
Nem szükséges ezt különösebben nyomatékosítani, hiszen a jelek magukért beszélnek. Jó volna persze azt hinni, hogy Gyuri bácsi öregedésével a hangsúlyok máshova kerülnek a birodalomban, aztán valamikor, amikor Gyuri bácsi e világi keretek között már nem létezik, a fenyegetés is csökken, de erre a világon semmifajta esély sincs. Sőt, jobb, ha már most nyomatékosítjuk magunkban: az örökös önként vallott hitvallása szerint még erősebb hatást kíván majd gyakorolni a világra, még több pénzből, még erőszakosabban. Igen, eddig sem volt egyszerű dolgunk, és az elmúlt lassan egy évtizedben napi szinten kellett megküzdenünk a birodalommal – többnyire sikeresen –, de innentől fogva nagyságrendileg nehezebb, keményebb helyzettel nézünk szembe.
Azt mondom, ez a szokásos. A magyarság gyakorta nézett szembe olyan erőkkel, amelyek nagyjából és egészében az elpusztítását tűzték ki célul. Mindig mi kerekedtünk felül, akik pedig el akartak pusztítani minket, azok lehet, hogy már régen nincsenek is a táblán.
Vezető kép forrása: Mandiner
Facebook
Twitter
YouTube
RSS