Szokatlanul kemény érveket hallhattunk Szili Katalintól, az országgyűlés akkori szocialista elnökétől és Deutsch Tamástól, a Fidesz egyik alapítójától a Pesti riporter szerda esti adásában az őszödi beszéd előzményeiről és következményeiről. Szili Katalin szerint ez a rettenetesen mély történés 2004-2006-között megtörte az ország gerincét és lejtőre állította a magyar baloldalt, s a balliberális oldal addig nem tud tisztességgel a társadalom elé állni, amíg nem néz szembe azokkal a machinációkkal, amik Gyurcsány kormányzása alatt megtörténtek. Deutsch Tamás pedig úgy véli: az őszödi beszéd és ami azután történt, az a mi belső Trianonunk, amit muszáj józanul, feketén-fehéren értékelni. Miként 1956-ban, úgy 2006-ban is a barikádnak csak két oldala volt: a hazafiaké és a diktatórikus erőké – nyomatékosította a fideszes politikus.
A Pesti Riporter szerdai adásában Szili Katalin mai autonómiaügyekért felelős miniszterelnöki megbízott, az országgyűlés akkori (Gyurcsány belső ellenzékéhez sorolt) szociálisa elnöke és Deutsch Tamás EP-képviselő, Fidesz-alapító volt a vendég, de a beszélgetés egy részébe Huth Gergely a PestiSrácok.hu főszerkesztője, a Magyar Nemzet akkori belpolitikai rovatvezetője, volt Hír TV-s műsorvezető és Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő, a Pesti TV vezető szerkesztője is bekapcsolódott.
Deutsch Tamás Bohár Tünde kérdésére, hogy vajon a jogállamiságért most annyira aggódó Európai Unió miért nem avatkozott közbe a választók átverése és a súlyos megtorlás láttán, kifejtette: a Fidesz a 2006-os kampányban mindvégig követelte az ország valós gazdasági helyzetének feltárását, de többek között egy volt szocialista uniós gazdasági biztos, a spanyol Joaquín Almunia segédkezett abban, hogy ne kerüljön nyilvánosságra az az úgynevezett konvergencia-jelentés, amelyből kiderült, hogy Magyarország már akkor az államcsőd szélére került és brutális mértékűre hízott az államháztartás hiánya. Pedig emiatt fordulhatott elő, hogy a 2008-as világgazdasági válság már teljességgel védtelenül érte az országot, s Gyurcsányéknak 20 milliárd eurós azonnali gyorssegélyt kellett kikuncsorognia az IMF-től, hogy a tanárok és ápolók egyáltalán megkaphassák a következő havi bérüket, miközben emberek százezrei rokkantak bele a megszorításokba és az elszabaduló devizahitelekbe.
Mindebből azután arra terelődött a szó, hogy helyén értékeli-e az ország az őszödi beszéd és a 2006-os történések következményeit. Deutsch Tamás erről elmondta:
Értem azt a kapálódzó, megveszekedett, hihetetlen energiákat mozgósító törekvést, ami Gyurcsányt 2006 őszétől, a lelepleződésétől jellemzi, melyben felbéreli a magukat legkiválóbbnak képzelő politológusokat, írókat, költőket, hogy igazságbeszédként értékeljék a hazugság brutális lelepleződését. Pedig még az őszödi beszéd körülményi is hazugok voltak, hiszen Gyurcsány nem az ország előtt vallotta be töredelmesen a hazugságait, hanem zárt ajtók mögött, a polgárok millióit kirekesztve volt kénytelen bevallani a tettét.
Majd úgy folytatta a fideszes politikus:
Tudom, hogy ez az az ország, ahol előbb készült ZS-kategóriás komédia az ötvenes évek diktatúrájáról, minthogy szembe nézhettünk volna a rémségekkel, de nehogy már újra ebbe a hibába essünk! Az őszödi beszéd a magyar történelem szégyenfoltja, ami emberek megnyomorításához vezetett alig néhány hónappal később! Elemi felháborodás söpört végig a teljes magyar társadalmon és erre a tiltakozásra az európai értékeket szembe köpve, a legbrutálisabb diktatúrákra jellemző terrorista erőszakkal válaszolt Gyurcsány Ferenc. Nem véletlenül 2006. október 23-án csúcsosodott ki a megtorlás, hiszen meg akarta mutatni a sajátjainak, hogy ő 1956 leverőinek örököse. Ez a belső Trianonunk, ez egészen gyalázatos dolog és addig marad meg a kollektív ítélőképességünk, amíg képesek vagyunk erre a rettenetre kimondani, hogy ez rettenet! Ahogy ezt megpróbáljuk összemaszatolni, különbséget tenni a tüntetők szándékai között, nagy hibát követünk el. 1956 barikádjának is két oldala volt csupán: a magyarságért tenni akarók és az orosz tankok árnyékában érkező diktatórikus erők oldala, utóbbiak aztán hazafiak ezreit mészárolták le.
A szoci képviselők többsége tényleg nem tudta, milyen állapotba került az ország?
Szili Katalintól megkérdeztük: az ott lévő szocialista képviselők többségének tényleg fogalma sem volt arról az őszödi beszéd előtt, hogy Gyurcsány Ferenc és köre milyen helyzetbe hozta az országot?
Valójában egy egészen szűk kör tudta csak 2006. augusztus 26. előtt, hogy mire készülnek Gyurcsányék. Ez a rettenetesen mély történéssorozat 2004-2006-ban megtörte a nemzet gerincét, lejtőre állította az országot és a baloldalt. Gyurcsány Ferenc azóta is szappanozza a lejtőt a magyar baloldal alatt. A mai neoliberális csoportosulás olyan messze van már a baloldaltól, mint Makó Jeruzsálemtől, hiszen a valódi baloldal nem keresztényellenes, ellenben népben-nemzetben gondolkodik.
– mondta el Szili Katalin, a magyar autonómiaügyekért felelős miniszterelnöki megbízott, aki 2006-ban MSZP-s politikusként az országgyűlés elnöke volt. Hozzátette:
Azért beszélek szívesen erről a kérdésről, mert sokan szeretik a nyakamba varrni az őszödi kiszivárogtatást, pedig az a fiatalember, aki evvel eredetileg megvádolt (Szabó Bálint volt ifjúszocialista politikus – a szerk.) végül kétmillió forinttal gazdagította a családi kasszámat. Érdemes meghallgatni a később Bolíviában meggyilkolt Eduardo Rózsa-Flores napvilágra került nyilatkozatát, amiből 20 perc erről szól. (A témáról ebben a cikkünkben olvashatnak, egy érdekes Hír TV-s interjú Szilvásy György volt titkosszolgálati miniszter szerepéről pedig itt nézhető vissza – a szerk.)
Végül Szili Katalin nyomatékosította:
A balliberális oldal addig nem tud tisztességgel a társadalom színe elé állni, amíg el nem jön az igazság pillanata és nem derül fény a Gyurcsány-korszak olyan tetteinek hátterére, mint az őszödi beszéd kiszivárogtatása, a Teve utcai lövöldözés, vagy Kádár János csontjainak az elrablása és a többi.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS