
Az egészen szürreális, földcsuszamlásszerű eredményeket hozó 2016-os Brexit-népszavazás következtében népszerű toposszá vált az európai balliberálisok körében, hogy a brit választók nem voltak tisztában a döntésük súlyával, és amennyiben megismerik azt, már bizonyosan nagy többséggel az Európai Unióban maradás mellett voksolnának. Nos, a Brexit eddig leginkább tragikomikusnak nevezhető, véget nem érőnek látszó történetéről úgy tűnik, tegnap, a szigetországban kimondták az urnáknál a végső szót. A Boris Johnson vezette Konzervatív Párt az exit pollok szerint abszolút többséget szerzett a londoni alsóházban; ezzel valószínűleg elhárult az akadály a Brexit történetének lezárása elől.
David Cameron talán politikatörténeti jelentőségű baklövést követett el, amikor napirendre tűzte a Brexit-népszavazást az Egyesült Királyságban. A “felesleges kockázatot ne vállalj” évszázados – ha nem évezredes – politikai elvét látszólag minden gondolkodás nélkül feladó konzervatív kormányfő – belátva döntése következményeit – a referendum kampányának véghajrájában maga is a maradás mellett kezdett kampányolni, amivel jelentős zavart keltett az egyébként sem könnyen értelmezhető helyzetben. Az eredmények ismertek: szűk többséggel ugyan, de a britek az Európai Unióból történő kiválás mellett döntöttek.
Isiász és Brexit, együtt sok volt
Amíg az aktuális isiász fájdalmaiból lábadozó Európai Bizottsági elnök, Jean-Claude Juncker kamaszos daccal jegyezte meg, hogy a nem az nemet jelent, addig a fél világ állt döbbenten az addig szinte elképzelhetetlen eredmények láttán. Nem túlzás azt mondani, hogy Európa vezetőinek többsége értetlenül fogta a fejét. No persze az értetlenség tárgya nem a népakarat, hanem az odavezető út. A ’68-as neoliberális kánon letűnőben lévő csillagai, illetve az alattuk nevelkedett lelkes, de már korántsem oly tehetséges káderek nem értették, hogy a nagy Európai projekt hogyan siklott így ki. Mi vitte rá a briteket egy ilyen balga lépésre? A V4-ek, illetve Orbán Viktor válasza egyértelmű volt. A föderalista, kontinentális államban gondolkozó, senki által meg nem választott brüsszeli technokraták keltette ellenérzés miatt történt minden úgy, ahogy. A valóság által sarokba szorított politikai ellenfelek azonban, mint valamennyi sarokba szorított ragadozó, maguk is kétségbeesetten próbáltak kitörni.

Jean-Claude Juncker EP-elnökségének öröksége a brit kiválás, amelyhez a demokratikus népakarat kinyilvánításának útját David Cameron nyitotta meg
Valójában maradnának
A totális veresége után a balliberális tábor új toposzt talált magának. A brit vidék mucsaizása után következett a narratíva, ami szerint nem tudták a szigetország lakói, hogy miről szavaztak, nem ismerhették a következményeket, ezért ha újra megkérdeznék a választókat, nyilván a maradás mellett döntenének. Theresa May ilyen körülmények között költözött a Downing Street 10. alá. A miniszterelnök – folytatva elődje dicstelen politikai melléfogásának hagyományteremtő jellegét – a Brexit számára időközi parlamenti választásokkal kívánt megerősítő felhatalmazást szerezni. A minden tekintetben elhibázott kampányt követően azonban jelentős politikai buktát könyvelhetett el May is, akinek bár sikerült a választások után kormányt alakítania, de a valóságban időzített bombára ült fel, ami végül idén nyáron robbant.

Theresa May könnyeivel küszködve mondott le a kormányfői posztjáról, miután a Brexit-eljárás végleg holtpontra jutott a londoni parlament alsóházában
Itt a brexit, hol a brexit
Az immár évek óta tartó kiválási folyamat, a megállapodás csúszása, a határidők folyamatos elodázása, a brit belpolitika folyamatos megosztottsága mind-mind keresztbe tett Nagy-Britannia helyzete végleges rendezésének. Időközben ugyanakkor London egykori főpolgármestere, a May-kabinet külügyminisztere, Boris Johnson tűnt fel a színen, aki May lemondását követően a Konzervatív Párt jelöltjeként foglalhatta el a miniszterelnöki széket. Johnson kormányfői antréjával egyértelművé tette, hogy márpedig pontot tesz a kiválás végére. Határozottságát jól jellemzi beiktatásával a brit sajtó által ráaggatott gúnyneve: “Őfelsége dúvadja”. A parlamenti ülésszak berekesztésére irányuló alkotmányos kísérletének a legfelsőbb bíróság általi elkaszálását követően azonban hiába próbálkozott megegyezésre jutni a képviselőkkel a végleges Brexit-forgatókönyv tekintetében, ezért végül az előrehozott választások kiírására tett javaslatot.

Boris Johnson dolgát jelentősen megnehezítette országa parlamentje, illetve saját pártjának és az ellenzéknek a kilépésellenes képviselői, a patthelyzetet pedig csak időközi választással lehetett feloldani
Időközi választás és népítélet
A Brexitet mindvégig versenyben kritizáló Munkáspárt és a Liberális Demokraták által követelt megismételt népszavazás most egy időközi választás formájában újabb sorsdöntő lehetőséget kínált. Boris Johnson egyértelműen saját kiválási programjával kampányolt; vele élesen szembenállva a brit EU-tagság megmentéséért a Liberális Demokrata Párt szált síkra. A Jeremy Corbyn vezette Munkáspárt azonban zavaros kijelentéseivel nem mert egyik oldal mellett sem markánsan kiállni. Ezzel mintegy borítékolhatók lettek az eredmények. A Konzervatív Párt az exit pollok alapján kényelmes többséget szerzett a parlament alsóházában, így Johnson nagy valószínűséggel beválthatja ígéretét, és az új esztendő elején kiléptetheti hazáját az Európai Unióból.
Nagy Matyas
2019-12-15 at 20:48
Tökéletesen igazat adok Boris Johnsonnak, hogy kivezeti országát ebből a keresztényellenes szocionista katyvaszból.
Mert az EU azzá vált az öngyilkos iszlamizációjával. A történelem ismétli önmagát.
Mert a keresztényellenes, kommunista bolsevizmus 1917-től, majd a szintén keresztényellenes, deviáns (LMBTQ), iszlámsimogató PC liberalizmus 2014-től >>> egy tőről fakad. Ráadásul most a saját, jól felfogott érdekével is szembemenve.
Mert senkinek ne legyenek illúziói; mihelyst a beszállított iszlám migráció megfordítja a termékenységi rátájából fakadó várható lélekszámot maga felé, vége lesz Európának – mindenféle tekintetben. Vallási, morális és fizikai szempontból egyaránt.
Először a zsidókkal, majd a keresztényekkel elbánva.
Nem kell einsteini IQ szint ennek a felismeréséhez …
De a saját vesztünkbe rohanó tendencia talán MÉG megállítható.
pofonfa
2019-12-15 at 12:32
Nehet, hogy Cameron hibázott, a népszavazás kiírásával de a briteknek már tele volt a hócipője azzal, ahogy az uniós szabályok és jogok primátusa felülírta az angol jogot, minden területen állandóan csuklóztatta őket és évszázados társadalmi konszenzust felrúgva értelmetlen vagy jogos ellenérzést kiváltó rendelkezéseket eröltetett rájuk.
Ha az Unió ésszerűen működött volna, a briteknek eszük ágában nem lett volna kilépni…
Ráadásul nem véletlen, hogy a globális elit és a globális politikai háttér hatalmi öszefonódások kétségbeesett agresszivitással támadják a Brexitet.
A Brexit utáni brit gazdaság meg fogja mutatni, hogy az Unión kivül is van élet, ráadásul ezzel alternatívát mutat. Na, ez az amitől rettegnek a hatalmat globális elit kezében összpontosítani kíván erők… Ugyhogy nem biztos, hogy ez rossz döntés volt Camerontól.
sziporka
2019-12-15 at 03:34
Soros az angolokat nem tudta legyőzni.
sziporka
2019-12-14 at 06:50
Angolok a III világháborúból kiléptek Amerikához közeledik …
sziporka
2019-12-14 at 06:46
Végre .
Soros az angolokat nem tudta legyőzni.
Lacafaca
2019-12-14 at 01:44
Azt kell kivárni, hogyan oldják meg a multi cégek a további működésüket.
Mert meg lesz oldva probléma nélkül, ahogy az EU előtt sem volt probléma.
Utána viszont kész lesz a recept számunkra is.
Polgár
2019-12-13 at 17:46
a soros banda már fenyegeti az angolokat! Juncker et. jól dolgozott, ezért lépnek ki!
JÓSKA
2019-12-13 at 12:19
De azt a bíztatáson túl,letagadni azért nem lenne szép,hogy ez meg nem tőrténhet.Tehát a sátánistákkal szemben most sem győzőtt senki,ahhoz nem lehet elég korán felkelni,ahhoz egyenesen,NEM KELLENE LEFEKŰDNI.Annyi történt,hogy velük a Britek külön üzletelnek,és a haszonból nem kapunk.
Tudja valaki,hogy most 2019-ben,Londonban hány bank épület lehet?
zolatiguszti
2019-12-14 at 02:13
De nem London döntött hanem a vidék.Főleg ők nem kérnek a Nagyvársoaik stílusából. Azzal hogy kiüldözték onnan a sok szavazójukat nem csoda ha a vidék tud dönteni.
Benő
2019-12-13 at 11:57
Hol lesz a határ Észak-Írország és GB. között?
Ha a tengeren, akkor az unionisták lázadnak fel és robbanthatják ki újra a konfliktust, ha a szárazföldön, úgy az az íreknek elfogadhatatlan.
Az IRA aktiválja magát és kiújul a függetlenségi háború. (jogosan)
csakafidesz
2019-12-13 at 14:46
Szerintem ki kellene vonulniuk Észak Írországból és visszaadni az íreknek.
zolatiguszti
2019-12-14 at 02:21
Ha megtették volna már May is kiválhatott volna az EU-ból de ugye az a rettenetes klonialista mohóság…
Identity
2019-12-13 at 11:10
Jól döntöttek a britek, de érdemes majd figyelni a fejleményeket egyrészt Skociában lesz majd ez-az, nomeg az ottani libsi csira momentum valószínűleg aktivizálni fogja magát. Lehet megtenni a téteket mikor kezdődnek a ‘tüntetések’. Csalás volt stb stb
‘I want Momentum gone’: Alan Johnson slams Labour left after exit poll result
https://www.youtube.com/watch?v=JikhuJjM1VM
Corbyn egy katasztrófa volt. Majd hosszabban is kifejti hova a náthásba kéne elhajtani az ottani Momentumot, róluk van szó:
https://en.wikipedia.org/wiki/Momentum_(organisation)
Corbyn a Momentumot ‘beszervezte’ a pártba (párt a párton belül ahogy Johnson fogalmaz)
Kis adalék (közepe táján):
https://magyarnemzet.hu/velemeny/a-momentum-identitastipro-ideologiaja-7557290/
Lajos
2019-12-13 at 10:06
Hát kérem….! Az út ki van járva. Ezt kellene tennünk. Nekünk pont jó a V 4-ek. Összefogni a minket és a többi Közép Európai országot a nyugat ellen akik ezer éve szivattak már minket a többiekkel együtt. Egységben nyitni Kelet felé ill. Minden normális jó akaró ország irányába. Nincsen szükségünk többé a gőgös pökhendi Nyugatra. Amúgyis végük. Ezek a hülyék már elintézték magukat. Csak idő kérdése, hogy ez az unió nevű Titanic mikor sűllyed el. Előtte kellene még leszállni róla. Nem megvárni míg magával ránt a mélybe.
JÓSKA
2019-12-13 at 10:30
A gőgös,pökhendi nyugatra,azért van szükségünk,mert ez a két alapvető gyengeségünk,nekünk is.Mi most itt aranyosan eldumcsizgatunk,mert erre van indíttatásunk.Honfitársaink közűl ,sokan a trópusokon melegszenek,mert megtehetik.Mások most utaznak sielni,stb.Ezt az életet,mai európai életként élni szándékozik a többség.Ennek az úniós gazdagságnak a többség számára-és ez,pártokon felűl áll-,még mint halovány idea,sincs alternatívája.
Lajos
2019-12-13 at 17:22
Valóban, okos meglátás. Ész nélkül nem is megy. Csak, hogy ez a nyugati típusú élet, bármíly sajna is, nem fog menni a végtelenségig. Szomorú de mi későb értünk oda.(v.ide). Akiknek itt ez bejött még ők nyílván szeretnék minél tovább húzni. Ezért eu pártiak. Bármi áron. És meg is értem. De ez bizony hosszabb távon nem rajtuk múlik. És még csak nem is olyanokon mint ahogyan én látom. A jóléti nyugat éppen most nullázza le magát. A sok néger meg Juszuf pár év, évtized múlva annyian lesznek mint a nyulak. A fehér ember aki ezt a civilizációt létrehozta,elfogy. Az újak soha nem fogják átvenni és folytatni, mert nem képesek rá. Ha úgy lenne akkor már afrika lenne a fejletteb. Több ezer évük volt rá mint nekünk itt Európában. Nem így lett. Ki figja megtervezni, legyártani a merciket, bmwket, air buszokat stb. És főleg kiknek. Nem dolgoznak, nem fognak keresni, mi meg kihalunk v. felhígulunk bennük és visszamegyünk a középkorba. Kuka. Eu jövő.
Kokojambo
2019-12-13 at 09:53
De te sem. Vén komcsi
ómió
2019-12-13 at 09:30
Így pofán verni a “haladást”, nem semmi!
Kovács
2019-12-13 at 09:03
Most már szabad a pálya a két szőke szorosabban össze fognak.
JÓSKA
2019-12-13 at 08:52
Kedves titkosterminal hívők,ezek szerint,a Britek nem félnek a tengerszint emelkedésétől.Ja,őket nem lehet azzal fenyegetni,hogy hajón fogtok élni,mert hajóznak.Le lehet szólni őket,mondván parlamentjük zsúfolt kocsma.De nem is a szőlőjüket metszik,mikor tőrvénykezni kell.A mi aranyozott múltunk,csak ábrándozás,ha buksi legény terpeszkedhet a trónszéken.Nemzeti akarat bölcsesség nélkűl eredményt még nem hozott.Úgy értem,ha lelkiséged mellé nincs meg a fizikai erőd,a tettvágyad,a függetlenséged vállalása,ha kell kenyéren és vizen,akkor csak egy álmodozó vagy.Buga Jákob után csörtetni a zselnicésben azért felesleges,mert ő nem az árterre igyekszik,hanem az Országgyűlésbe.Azt a kevès kis Magyar erőt linkuszok támogatására fordítani, akkor mikor a zászlónkat Valaki magasra emeli?Csak mert elismertük volna,tegnapelőtti rossz tippünket?
JÓSKA
2019-12-13 at 09:06
Az Únió szétesésére várakozni akkor sem szabad,mert ez most a mi hajónk,kérem!Ha előbb esne szét,mint szerencsés,gatyánk sem lesz,persze akinek ma sincs,az lehet,hogy erre vár.Ha a Német gazdaságon lógunk,ezen szomorkodhatunk,csak nincs miért.A vilàggazdadág globális,csak a Britek nem fizetnek neked a kocsmában.
[email protected]
2019-12-13 at 09:22
A nap még mindig Keleten kel!
Elég csak a külügy és a kormányfő aktivitására figyelni.
Ki korán kel….arra már mosolyog a nap!
cs242
2019-12-13 at 08:34
Gratulálok nekik! Remélem mihamarabb mi is leszállunk a süllyedő hajóról.
csakafidesz
2019-12-13 at 08:57
Isten adja, úgy legyen! Ha mégsem, akkor azért imádkozzunk, hogy az EU nevű rémálom mielőbb szétessen magától!
Dobos Róbert
2019-12-13 at 14:20
Irigylem a britteket,végre szabadok lesznek. Remélem huxit is lesz! Éljen az önrendelkezés!!
Raszputyin
2019-12-13 at 07:22
Ennyire gyönge a lierálisok marketing kampánya. Mondfhatnánk úgyis, hogy nagyon is meztelen a liberálisok királya ! Ha nem lenne külföldi pénzes támogatójuk, talán ki is seprűznék őket Angliából….
Ami viszont biztos:
” ENNYI EMBER NEM TÉVEDHET ” !
Kutymuti
2019-12-13 at 09:54
“Ennyi ember nem tévedhet”. Hmmm amikor a nácik hatalomra kerültek nagy többséggel akkor sem tévedtek az emberek. Jah de 😀
solothurn
2019-12-13 at 10:15
Miféle kretén kommunisták által sugallt “történelemértelmezés” ez?
1. A választók, amikor Hitlerre voksoltak, aki az 1.VH-t lezáró békediktátumok égbekiáltó igazságtalanságainak a kiigazítását igérte -tárgyalások révén, vagy ha kell fegyverrel, nem tévedtek.
2. A kis osztrák káplárból lett Führer nagyot tévedett, amikor
– nem hallgatott vezérkarának képzett tábornokaira, hanem
– saját kis bajszocskájára megindította a kétfrontos háborút, Keleten és Nyugaton
Bel kellett volna érnie Franciaország leigázásával és Nagybrittannia kicsinnyé tételével
(blokkád, elszigetelés, elvágni a gyarmattartókat gyarmataiktól -azzal végük is lett volna 5 éven belül)
csakafidesz
2019-12-13 at 14:44
Amikor Hitlert megszavazták akkor erre volt szükség az anarchia és a megszállt Ruhr vidék miatt. Hitler ki is ebrugdalta a franciákat.
A háborút nem kellett volna elkezdenie..
Hajni
2019-12-13 at 06:43
Annak lehet örülni, hogy győzött az emberek akarata!
Tanulság: ha jól tudom, közben eljárás is indult sorosék ellen, így nem nagyon tudhattak ellentámadásba lendülni a soros pribékek. Na így kellene nálunk is a “civilek” és soros ellen fellépni, akkor a választásokon biztosan a magyar nemzet akarata érvényesülhetne!
Dillon
2019-12-13 at 10:00
egyetértek!!!! nagy média “hájppal”, stb. elő kell készíteni egy újabb soros ellenes törvényt, amiben ha az álciviljei a legkisebb mértékben is politizálnak akkor nem bírság van hanem lakat!!! érdekes lenne látni, hogy hírtelen [email protected] sem tudnának kezdeni az ellenzékiek külföldi támogatás nélkül… ezt 2022-re meg kell csinálni (szerintem fogják is, nincs más választása a kormánynak)..
csakafidesz
2019-12-13 at 14:41
Annak is lehet örülni, hogy egy fehér ember lett az angol miniszterelnök, nem egy hitvány paki, mint a londoni főpolgármester.
Sajnos már ennek is kell örülni, mert ma már nem magától értendő, hogy Nagy Britannia miniszterelnöke fehér ember..