“Orbán és Salvini drámai szerelmi jelenete olyan, mintha a családok érdekeit tartanák szem előtt, de valójában ez az egész a diszkrimináción alapul” – mondta Frans Timmermans a két politikus találkozójáról. Markus Söder bajor miniszterelnök szerint pedig azok után, hogy a Fidesz tagságát felfüggesztették a Néppártban, mindenképp baljós jelnek kell tekinteni az olasz belügyminiszter budapesti látogatását.
Matteo Salvini tegnap látogatott Magyarországra, hogy létfontosságú, főként az EU-val és migrációval kapcsolatos kérdésekben tárgyaljon Orbán Viktorral. A magyar miniszterelnök szerint Salvini Európa legmeghatározóbb politikusa, aki elsőként állította meg az illegális migrációt a tengeren, míg a magyarok a szárazföldön. Az olasz belügyminiszter világossá tette: nem titkolt célja, hogy Orbánnal közösen egy új, valódi értékeken alapuló Európát hozzanak létre. Az Il Giornale hozzátette: egyértelműen az európai parlamenti választások állnak a találkozó hátterében, ezzel is erőt demonstrálva ellenfeleiknek.
Söder: Orbánék találkozója semmi jót nem jelent
A két politikus találkozójáról azonban nem mindenki vélekedett pozitívan. Német és olasz lapoknak nyilatkozva Markus Söder bajor miniszterelnök (a CSU vezetője) azt nyilatkozta, mindenképp baljós Orbán és Salvini találkozója:
Nyilvánvaló számunkra, hogy ki van zárva az együttműködés köztünk és a jobboldali populisták közt. Salvinivel, Le Pennel, vagy akár az AfD-vel egyszerűen ki van zárva a kooperálás, azt pedig mélységesen sajnáljuk, hogy Magyarországra is erre az útra lépett.
Söder hozzátette: azt remélte, hogy a Fidesz felfüggesztése a néppártból pozitívan fog végződni és Orbán észhez tér, Salvinivel való találkozása azonban rosszat sejtet a háttérben. Angela Merkel mindezt kiegészítve úgy fogalmazott: nemet kell mondani a Fidesz antiszemitizmusára.
Timmermans: Diszkrimináción alapul Orbán és Salvini “szerelme”
A Corriere della Sera olasz internetes hírportálnak nyilatkozott Frans Timmermans is, aki szerint a két politikus “drámai szerelmi jelenete” látszólag a családok megerősítéséről szól, valójában az egész a diszkrimináción alapul.
Biztos vagyok benne, hogy Európában az emberek elegük van a bigottságból; inkább előre haladnának, hogy leküzdjék a diszkriminációt, hogy a nők és a férfiak egyenlő bánásmódban részesüljenek, hogy béke és elfogadás legyen különböző népcsoportok és vallások között, és inzultusok nélküli párbeszédek alakuljanak ki
– vélekedett az Európai Bizottság alelnöke.
Vezető kép: Twitter.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS