Pesti Srácok

Messi a United ellen varázsolt, az Ajax Cristiano Ronaldo Juventusát is kiejtette!

Messi a United ellen varázsolt, az Ajax Cristiano Ronaldo Juventusát is kiejtette!

Két nagyon meggyőző, zseniális teljesítményt ünnepelhettünk kedden: a Barcelona a Manchester Unitedet, az Ajax a Juventust verte meg. Messi zseniális gólt lőtt és duplázott, de ez a játéknap mégis az Ajaxról szólt, amely fiatal csapatával a Real Madrid után Cristiano Ronaldo Juventusát is kiejtette! Mindkét csapat a Bajnokok Ligája elődöntőjében.

Bár fantasztikusan kezdte a meccset a Manchester United a Barcelona otthonában, végül esélye sem volt. Hiába volt az első negyedóra a bátran, támadólag játszó angol vendégcsapaté, a 16. percben Messi villant meg, és megszerezte a vezetést. Előbb labdát szerzett, aztán kötényt adott, végül hatalmas gólt lőtt (1–0). Bár a United próbálta magát összeszedni, Messi újabb gólt lőtt, igaz, ebben az amúgy zseniális De Gea is benne volt. A manchesteriek spanyol kapusa a posztja egyik, ha nem a legjobbja jelenleg, ekkora potyát régen kapott. Ezzel 2–0-ra (összesítésben 3–0-ra) vezetett a Barcelona, innen már nehéz volt elképzelni a csodát.

Nem is érkezett meg: a Barcelona a szünetig, és azután is szépen, nagyon magabiztosan futballozott, a második félidőben Coutinho belőtte a harmadik gólt (hatalmas bomba volt), és ezzel végképp eldőlt minden.

A másik keddi negyeddöntőben az Ajax tett ismét csodát, és a hazai döntetlen után lefutballozta idegenben a Juventust. A fiatal holland együttes az egész meccsen elképesztő színvonalon játszott, és hiába szerzett vezetést a Juve C. Ronaldo góljával, végül az Ajax megfordította a meccset. A mindent eldöntő gólt a tizenkilenc éves De Ligt fejelte be (2–1). Elképesztő siker, elképesztő csapat. Az Ajax ismét kinevelt egy zseniális együttest.

PestiSracok facebook image

Fotó: MTI/EPA

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!