Mi a közös ebben a négy emberben? Az alkalmatlanság! Ők az ellenzék potenciális főpolgármester-jelöltjei. Na ne már! Kálmán Olga nagyon nagy sztár abban a néhány százezres közegben, ahol Gyurcsány Ferenc, Dobrev Klára referenciapont, de csillogása elhalványul, amint elkezdünk olyan embereket megkérdezni, akik nem osztoznak a körúton belüli értelmiség tisztánlátásában. Dobrev Klára rábeszélte Kálmán Olgát, hogy induljon el a DK támogatásával a főpolgármester-jelölti előválasztáson. Nagy Blanka gondolom, nem vállalta.
Örömmel jelenthetem, hogy a DK rövid hegymenet után azonnal elkezd visszagurulni a politikai kabaré világába. Kálmán Olga politikusítása ugyanis ordas hiba, sőt, igazából röhejes tévedés. Az ellenzéki értelmiség és pártelitek valamiért azt gondolják, hogy az emberek nőket akarnak látni fontos politikai pozíciókban. Az emberek tehetséges és elviselhető embereket akarnak fontos politikai pozíciókban látni, és nagy ívben tesznek a női kvótára. De a fő baj nem ez. A fő baj az, hogy a liberálisok összetévesztik a nőiességet azzal a hisztis agresszivitással, amit a feminista anyukájuknál és az őket boldogtalanná tévő feleségüknél tapasztalnak, akiknek nem jött be a művészi vagy a politikusi karrier. Vadai Ágnes, Szél Bernadett, Bangóné, Szabó Tímea, Dobrev Klára nem a társadalom általános nőképének felel meg, hanem egy feminista propagandafilm „női” karaktereinek.
Kálmán Olga végleg beárazza az egész előválasztást, és azt, hogy mit gondol az ellenzék a főpolgármesteri pozícióról. Mondjuk már a Demszkyvel is beárazták egyszer, húsz évre – ezért nyert Tarlós István 2010-ben és 2014-ben olyan magától értetődően.
Puzsér Róbert persze csak egy trollkodás; keményen benne volt az LMP és a Jobbik megnyervadásában (sajnálom más szó nem fejezi ki ezt a szánalmasságot), hogy halálkomolyan beálltak egy vicc mögé. Az MSZP kipurcanásában (megint elnézést ugyanazért) is keményen benne volt az – azon kívül, hogy a pártelnökük vezette a listájukat -, hogy egy másik ámokfutás győztesét favorizálták főpolgármester-jelöltként. Tényleg van, aki Karácsony Gergelyt alkalmasnak tartja bármire is? Csak az, aki Kálmán Olgát, Puzsért és azt az antipatikus magyargyűlölő nagyképű alakot is, akit a Momentum turizott ki onnan, ahová az SZDSZ-t temették. Képesek voltak egy olyan előválasztást összehozni, ahol a három jelölt szavazótábora teljesen lefedi egymást; egyik sem lesz képes senkit megszólítani azok közül, akik nem eszelős Orbán- és Tarlós-gyűlölők.
Ráadásul az előválasztáson jelen állás szerint nem induló Puzsér nélkül ez a kiszavazó-show ezzel a három jelölttel olyan belpesti háziverseny lesz, amelynek a nyertese csak veszít azzal, hogy kik közül kényszerültek kiválasztani a „legesélyesebb” jelöltet a szerencsétlen ellenzéki szavazók.
Vegyük az előválasztás lehetséges kimeneteleinek politikai hatásait. Ha nem Kálmán Olga nyeri meg az előválasztást, az hatalmas égés és presztízsveszteség a DK-nak és személyesen Dobrev Klárának. Önmagában az, hogy rendszeresen egy mondatban fog szerepelni a nevük, erodálni fogja Klára asszony renoméját minden olyan szavazó szemében, aki nem csípi a kontroll nélküli női agressziót. De igazán csak akkor lesz nagy a baj, ha Olga véletlenül megnyeri az előválasztást. Ekkor ugyanis a Tarlós elleni, nagyon valószínű vereségének a következményeit kell a DK-nak magára vennie. Mert gondoljunk bár sok rosszat a budapesti ellenzéki szavazókról, de azt azért nem feltételezzük róluk, hogy komolyan gondolnák Kálmán Olga főpolgármesterségét, legalábbis akkora számban, hogy magukra döntsék a saját városukat.
Ha esetleg Karácsony Gergely nyeri meg az előválasztást, akkor mindenki nyugodtan elmehet nyaralni, mert az Olgás verzióval szemben itt csak arról fog szólni a kampány, hogy Tarlós István igyekszik rejtegetni azt a szekunder szégyent, amit amiatt érez, hogy kivel kell megmérkőznie ezen a választáson. Már most sietek leszögezni: ez nem őt minősíti, hanem az ellenzéket. Meg lehet arra fogadásokat kötni, hogy fog-e sírni a Gergő.
Ritkán van olyan, hogy valaki egy Facebook-bejegyzéssel mindenre kiterjedő jellemrajzot képes kiállítani magáról. A Momentum jelöltjének ez sikerült. A tavalyi foci-vb döntőjével kapcsolatos megnyilvánulása egyértelművé teszi, hogy a személyisége tartalmazza a komplett SZDSZ-t. Ettől még a francia multikulturalizmus nagy kedvelője a legveszélyesebb a három közül, mert bizonyosan kedvesebb, mint az Olga és férfiasabb, mint a Gergő. Viszont cserébe pont ugyanannyit tud a városüzemeltetésről, mint a másik kettő, vagyis az égegyadta világon semmit.
Ebből az következik, hogy az ellenzék természetesen úgy akarja irányítani az ország fővárosát, hogy csak strómanokat tol előtérbe, és olyanokra bízná a valódi irányítást, akiket névtelenségben kíván tartani.
És még egyszer, emlékeztetőül: az ellenzék képtelen komolyan vehető szakembert és/vagy politikust jelölni az egyetlen számára még elérhető jelentős vezetői pozícióra. Arról nem is beszélve, hogy a főpolgármester-választás országos jelentőségű, és az ellenzék főpolgármester jelöltje az egész ellenzék önkormányzati kampányának az arca is lesz. Én, mint jobboldali “propagandista”, külön köszönöm ezt a három arcot az ellenzéknek.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS