Pesti Srácok

A patriotizmus nem más, mint cselekvő hazaszeretet - Hetzmann Róbert, a Magyar Patrióták Közösségének alapítója a Mi kérdezünkben

A magyar patriotizmus szellemi alapjai az ezeréves múltunkban, vagy például Rákóczi Ferenc "Cum Deo pro Patria et Libertate", vagyis "Istennel, a hazáért és a szabadságért" jelmondatában gyökereznek. A patriotizmus nem más, mint a cselekvő hazaszeretet - mondta a PestiSrácok.hu Mi kérdezünk című podcastműsorában Hetzmann Róbert, a Magyar Patiróták Közössége alapítója, akivel Huth Gergely beszélgetett.

Hetzmann Róbertet annak apropóján kérdeztük, hogy Orbán Viktor, Andrej Babis és Herbert Kickl Bécsben, 2024. június 30-án megalapította a Patrióták Európáért szövetséget, mely számos rangos csatlakozóval bővülve a harmadik legnagyobb frakció lett az új Európai Parlamentben. A Magyar Patrióták Közössége tíz évvel ezelőtt alakult meg.

emlékezett vissza Hetzmann Róbert, hozzátéve, hogy a patriotizmus minden országban sajátos nemzeti töltettel egészül ki. A mi szellemi gyökereinkben mindig is benne volt a patiróta gondolat, melyhez talán Szabó Dezső szállóigévé és a magyar nemzetpolitika jelmondatává lett gondolata áll legközelebb, miszerint "minden magyar felelős minden magyarért".

PestiSracok facebook image

Huth Gergely Hetzmann Róbertet a műsor végén arról is megkérdezte: mit szól hozzá, hogy a Nemzeti Kulturális Alap, a Petőfi Kulturális Ügynökség és a Magyar Zene Háza is beszállt az antifák, a genderpropagandisták és Soros-szervezetek és a Karácsony-féle fővárosi kulturális holdudvar legnagyobb nyári rendezvényébe, a Bánkitó Fesztivál költségeibe, miközben a háborús válság miatt a nemzeti oldal kulturális támogatásai az elmúlt években elapadtak? A Patrióták elnöke így felelt:

A témáról ebben a cikkünkben írtunk bővebben.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!