Attól tartok, ez lenne az utolsó alkalom – négy évig –, amikor nemzeti érzelmű, bevándorlásellenes magyar emberek tömegesen az utcára mehetnének, ha az ellenzék győzne – mondta a Magyar Idők megkeresésére a Békemenetről Morvai Krisztina, indokolva, miért támogatja újbóli megtartását.
A Jobbik 2014-es európai parlamenti listavezetője, független EP-képviselő szerint, akik most hatalomba kerülhetnek az abszurd koordinált vagy csendben egyeztetett jelöltállítás révén, nyolc éven át brutálisan elfojtották a gyülekezési jogot. Mint fogalmazott:
Március 15-én közvetlen közelről fújták az arcomba a rendőrök a könnygázt 2009-ben, amikor már hivatalosan EP-képviselőjelölt voltam. Borítékolom: ugyanez várna azokra, akik a migrációpártiak hatalomra kerülése esetén az első tízezer betelepített miatt az utcán próbálnának tiltakozni. Emiatt a következő öt hét és az április 8-i országgyűlési választás sorsdöntő lesz a magyarság számára.
Az ellenzék által támogatott független hódmezővásárhelyi polgármesterjelölt győzelme után Bayer Zsolt hirdette meg a következő békemenetet március 15-re. „Reményt kaptak, elhiszik, hogy erősek lettek, és a mi álmunk szertefoszlott. Mutassuk meg, hogy vagyunk egy páran!” – fogalmazott akkor a Magyar Idők főmunkatársa.
Soros emberei bevándorlóországgá tennék Magyarországot, ezért most újra ki kell állnunk hazánkért. Mindenkire szükség lesz: mutassuk meg, hogy sokan vagyunk!Találkozzunk március 15-én 12 órakor a Bem szobornál, 14 órakor Orbán Viktor beszédet mond a Kossuth téren. Gyere el, és küldd tovább!
Közzétette: Civil Összefogás Fórum – 2018. február 28.
A gyülekező 12 órától a Bem-szobornál kezdődik, a résztvevők innen vonulnak át a Kossuth térre, ahol közösen hallgatják meg Orbán Viktor miniszterelnök ünnepi beszédét. Eddig hatszor, 2012. január 21-én, március 15-én, október 23-án, 2013. február 5-én, október 23-án és 2014. március 29-én tartottak békemenetet az Orbán-kormány melletti kiállásként. „Azt akarjuk, hogy a világ, benne Európa és az Egyesült Államok népei is megértsék, nem óhajtunk mást, csak békében, egyetértésben, a demokrácia keretei között, másokat tisztelve szabadon élni” – olvasható a békemenet alapvetéseiben.
Magyar Idők. Vezető kép: MTI/Kallos Bea
Facebook
Twitter
YouTube
RSS