Fidesz-KDNP a 2021-es központi költségvetés elfogadásával a válságos idők ellenére is biztosítja a 13. havi nyugdíj visszaépítését, megőrzi a nyugdíjak vásárlóértékét – mondta Nacsa Lőrinc kereszténydemokrata országgyűlési képviselő vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján.
Hozzátette: ezzel szemben a büdzsé elutasításával ugyanaz a baloldal mondott nemet a 13. havi nyugdíjra, amely a kormányzásakor eltörölt egyhavi nyugdíjat, valamint folyamatosan emelte a rezsit. Ez mutatja a különbséget a Fidesz-KDNP és a balliberálisok válságkezelése között – hangoztatta Nacsa Lőrinc.
A mostani kormány rezsit csökkent, rezsiutalványt ad, nyugdíjprémiumot fizet – sorolta. Úgy fogalmazott, hogy 2010-ben szövetséget kötöttek az idősekkel, és azt be is tartják.
Garantálják a nyugdíjak reálértékének megőrzését, sőt növelik is azt, míg a balliberálisok, akik most felelősségre vonják a kabinetet, 2005 és 2010 között 10,5 százalékkal csökkentették a juttatások vásárlóértékét
– jelentette ki. A KDNP-s politikus azt mondta, hogy a pénteken elfogadott költségvetés középpontjában a koronavírus-járvány elleni védekezés fenntartása és a gazdaság újraindítása áll.
Jövőre egyheti plusznyugdíjat fizetnek februárban, ennek fedezete 77 milliárd forint a 327 milliárddal megemelt nyugdíjkasszában. Ezt az irányt folytatják majd 2022-ben, 2023-ban és 2024-ben is, így építik vissza a 13. havi nyugdíjat
– idézte fel. Nacsa Lőrinc úgy fogalmazott, hogy ők a válságban nem “sanyargatják”, hanem támogatják, megbecsülik az időseket. Kérdésre felelve a képviselő kiemelte: a járványügyi védekezés első szakasza után a legfontosabb, hogy megmentsék a munkahelyeket, valamint legalább annyi újat teremtsenek, mint amennyit a koronavírus tönkretett.
Azt kérte a baloldali politikusoktól, hogy ne alkossanak és terjesszenek álhíreket. Ezek a járvány elleni védekezésben részt vevő szakemberek idejének egy részét is lekötötték – mondta. Arra a kérdésre, hogy a nyugdíjak svájci indexálása végleg lekerült-e a napirendről, Nacsa Lőrinc úgy válaszolt, hogy rendszeresen egyeztetnek az idősügyi szervezetekkel, és mindig közösen hoznak döntést.
Forrás, fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS