December 5-e a modern magyar politikatörténet fekete napja, amikor a baloldali szocialista-liberális kormányzat magyart magyar ellen próbált uszítani. Ez egy ma is fájó seb, hiszen azok és szellemi utódaik, akik ezt a gyűlöletkampányt kitalálták, végigvitték ma is a magyar politika részei – mondta a PestiSrácok Mi kérdezünk című podcastműsorában Nacsa Lőrinc nemzetpolitikai államtitkár. Kérdésünkre, hogy az amúgy nemzeti lobogók erdejében pózoló Magyar Péter vajon miért állhatott be a külhoni magyarok ellen uszítók sorába, Gyurcsány, Szabó Tímea és Jakab Péter társaságába, a KDNP-s államtitkár így felelt: ő liberális gyűjtőpártot épít, s úgy látszik, ez az alpári hozzáállás azon a fronton kötelező.
“Nagyon-nagyon undorító dolog, amikor valaki az irigységre próbál politikai kampányt felhúzni. A baloldal részéről ma is folyik a hangulatkeltés a külhoni magyar közösségek ellen, még úgy is, hogy 14 éve megtörtént a nagy nemzetpolitikai fordulat és sokkal nagyobb már mögötte a nemzeti egység, mint korábban volt. Sajnos a mai napig vannak olyanok, akik azon mesterkednek, hogy elvegyék az állampolgárságot, a szavazati jogot, a támogatást a külhoni magyaroktól. Ezért mindig ébren kell tartani a veszélyérzetünket, nem lehet lankadni, hiszen elég egy rossz mozdulat, elég egy rossz irányú váltás, és rögtön veszélybe kerülnek a magyar közösségeket segítő és megtartó programok – mondta az államtitkár arra a felvetésünkre, hogy a népvezérként megbukott Jakab Péter most a határon túli magyarok elleni uszítással próbál – láthatóan sikerrel – felszállni a TISZA Párt vonatára, miközben Magyar Péter maga is gyűlöletkeltésbe kezdett.
Kérdésünkre, hogy Magyar Péter a nyáron – határon túli szavazókerületek bevezetésével riogatva – miért állhatott be Gyurcsányék táborába, miért kezdett uszítani a külhoni magyarság ellen, miközben magát nemzetinek tartja, Nacsa Lőrinc így felelt:
Ha jól értettem egy interjúból, a tinédzser Magyar Péter ágya fölött Demszky Gábor fotója lógott és ő ma is a baloldali szavazókra hajt. A miénk egy erős, nemzeti kereszténydemokrata-polgári tömb, és Magyar Péter egy nagy liberális gyűjtőpártot próbál velünk szemben felépíteni, ahol a liberális szavazókra, korábbi SZDSZ-es, MSZP-s hívekre is hajt. Itt válik nyilvánvalóvá a különbség az értékalapú és az érdekalapú politizálás mellett. Szerintünk nemzeti ügyekben csak értékalapú politizálást lehet folytatni.
Nacsa Lőrinc az Orbán-kormány stratégiájáról így beszélt:
Mi támogatjuk a szülőföldön boldogulást, a szülőföldön maradást. Össznemzetben, nagy nemzetben gondolkodunk. Tudjuk, hogy ha bármelyik nemzetrész meggyengül, akkor az egész magyarság meggyengül, mert a nemzetrészeink egymást erősítik. A magyar nemzetpolitika célja nem lehet más, mint a megmaradás, sőt, erősödés
Emlékeztetett rá, hogy “a baloldal a 2004. december 5-i népszavazáson lélekromboló kampányt végzett, s nemcsak a szocialisták, Gyurcsány-pártiak, hanem az SZDSZ is, amelynek a szellemi utóda, a Momentum, most is a magyar parlament része. Ők voltak azok, akik román államelnök-jelölt mellett kampányoltak a magyar jelölttel szemben. Az SZDSZ pedig nagyon komolyan részt vett ebben az uszító kampányban, sőt talán még rá is próbált licitálni Gyurcsány magyart magyar ellen fordító mondataira. A 2010-ig tartó balliberális kormányzás, elfelejtette a külhoni közösségeket, nem adott nekik támogatást. Tudjuk, hogy Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon összes sem hívták a Magyar Állandó Értekezletet, ahol a magyar állam képviselői, a parlamenti pártok, a külhoni tagszervezetek vezetői és a diaszpóra képviselői össze tudnak jönni és a közös ügyeket megbeszélni. Emlékeztetőül, mi a 2010-es költségvetésben a nemzetpolitikára fordított, nevetséges 9,1 milliárd forintot rögtön több mint a tízszeresre emeltük.
Nézze meg, hallgassa meg a teljes beszélgetést, amelyben elődjéről, a tragikusan hirtelen elhunyt Potápi Árpádról, a következő év feladatairól, az európai kereszténydemokrácia állapotáról és a házmesterpolitizálásról is beszélgettünk Nacsa Lőrinccel.
A 2004. december 5-i gyurcsányi magyarellenes hecckampányról és a népszavazás következményeiről szóló, a huszadik évfordulóra írt cikkünket ITT olvashatják el.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS