Úgy tűnik, nem zárult le a Dunaferr társaságcsoport tulajdonlása miatti jogvita. A többségi tulajdonos képviseletében eljáró jogász, Mikó István az Indexnek jelezte: a közeljövőben újabb akciót terveznek. Újabb, nagyobb csapattal térhetnek vissza a tegnap megjelent biztonsági erők.
A Dunaferr pénteki hivatalos közleményében azt állította, Mikó István a cég ukrán kisebbségi tulajdonosának, Tatjana Tarutának és köreinek képviseletében járt el. Mikó István maga jelentkezett az Indexnél, a közleményében azt írta:
A tegnapi napon előre jeleztük, hogy jogilag alátámasztott bizonyítékok alapján ismételten megpróbáljuk megakadályozni az ISD Dunaferr Dunai Vasmű Zrt. 99,64 százalékos tulajdonosának és a társaság több ezer munkavállalójának érdekében, hogy a társaságot felszámoltassák, a vagyon eltulajdonítását tovább leplezzék, a beszállítói és köztartozásokat kifizetetlenül hátra hagyják. A Jobbikos Polgármester Úr (Pintér Tamás, Dunaújváros jobbikos polgármestere – a szerk.) figyelmébe is ajánlom azt az iratot, amelyben Nagy Péter ügyvéd az ISD Dunaferr Dunai Vasmű Zrt. az elektronikus kapcsolattartásért, a cégkapu kezeléséért felelős adminisztratív állományt arra utasította, hogy két felszámolási eljárás esetében is a cégkapura érkező iratokat a második kézbesítést követő 3. napon túl töltsék le, tehát ezzel a társaság elleni felszámolási eljárásokban keletkező végzések jogerőre emelkednek, így mind a munkavállalók mind a beszállítók egyetlen fillérhez sem juthatnak! Nem szükséges atomfizikusnak lenni ahhoz, hogy kitaláljuk mire megy ki ez az egész.
A közleményében továbbá az áll, hogy a Nemzeti Klímavédelmi Hatóság több mint 139 millió euróra büntette a Dunaferr egyik kapcsolt cégét a széndioxid-kvóta kapcsán, illetve 2020-ról mintegy 98 milliárdos széndioxidkvóta-bírsága és környezetvédelmi adófizetési kötelezettsége van a vállalatnak. Mikó István a közleményben állítja, nincs orosz-ukrán vita, ő is magyar állampolgár, és nem akarja, hogy a magyar adófizetőkkel fizettessék meg az ISD Dunaferr Zrt. volt vezetői által okozott károkat. Mikó az Index kérdésére elmondta: mivel a gyár területe a Steelhold tulajdonában van, ezért az 500 fős csapattal az volt a céljuk, hogy átvegyék az ingatlan területét, hisz a megbízójuk a jogos tulaja.
Hogy fogunk-e ismét próbálkozni? Igen, hiszen szeretnénk érvényesíteni a megbízó Steelhold jogos érdekét, márpedig az üzem területe az övé
– tette érthetővé szándékukat Mikó. Megjegyezte: a következő alkalommal egy még nagyobb csapattal, 600–800 emberrel érkeznek. Hogy ezt pontosan mikor tervezik, egyelőre nem tudott válaszolni, csak annyit mondott, remélhetőleg minél előbb, mert a cég felszámolása a küszöbön áll.
Forrás: Index; Fotó: Duol.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS