A muszlim integrálás kérdéséről, a migránskrízisről, az Európai Bizottság hatásköréről, politikába való befolyásáról és a Magyarország ellen indított kötelezettségszegési eljárásról is beszélt Navracsics Tibor magyar EU-biztost a Heti Válasznak adott tegnapi interjújában.
Navracsics Tibor a Heti Válasznak adott csütörtöki interjújában beszélt az Európai Bizottság hatásköréről, amellyel kapcsolatban elmondta, nem áll módjukban belefolyni a politikai kérdésekbe, viszont amint úgy észlelik, hogy valamely intézkedés uniós alapelvet sért, kötelességük eljárást indítani. Nem történt ez másképp a Lex-CEU ügyében sem, ahol bár oktatási-ügyekben nincs hatáskörük, mégis eljárási indított a bizottság a vállalkozás szabadságának sérülése miatt.
Az interjúban kitértek Magyarország, Csehország és Lengyelország ellen indított kötelezettségszegési eljárásra is, amelyet az EP azért foganatosított, mert bár a nevezett országok elfogadták a kvótát, nem teljesítették azt.
Már így is sokáig vártunk az eljárás megindításával.
-mondta Navracsics.
Szó esett Kelet- és Nyugat-Európa közötti munkaerő-piaci feszültségekről is, amelyet bár kritikusnak ítél meg, mégis bízik benne az EU-biztos, hogy hosszú távon jó is kisülhet a kulturális konfliktusokból és ez inkább egy új közösséggé válást fog eredményezni.
Az interjú során Navracsics beszélt az országba érkező EU-támogatásokról, ismertetve, két felvetés van napirenden: az egyik országspecifikus prioritássorhoz, a másik pedig jogállamisághoz kötődő feltételrendszerhez kapcsolva számíthatna Magyarország a továbbaikban EU-forrásokra. Hozzátette, pozitívan ítéli meg a hazai helyzet, ellenben számos balti állammal vagy például Portugáliával, ahol sokkal jobban szenvednek ettől a problémától.
Navracsiccsal folytatott beszélgetésben szóba kerültek az eltérő kultúrájú, vallású migráns gyerekek oktatásának problematikája, amely kapcsán kiemelte, vannak olyan európai országok, ahol számos muszlim többségű iskolával találkozhatunk, mint például Franciaország vagy éppenséggel Anglia.
Persze erre azt szokták mondani, hogy a terrortámadások is náluk történtek. Nem akarnám megvédeni egyik országot vagy oktatási rendszert sem. Nagy gondok vannak.
– mondta. Mégis konklúzióként úgy gondolja, a terroristák száma töredéknyi a sikeres integrációs példákhoz viszonyítva.
Forrás: Heti Válasz, fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS