Pesti Srácok

Nem a háttérsugárzást emlegető álhírek miatt kell otthon maradni

Nem a háttérsugárzást emlegető álhírek miatt kell otthon maradni

A rengeteg kártékony és kizárólag az ártó szándék vezérelte álhír mellett néha feltűnnek teljesen ártalmatlanok is. Ezek közé tartozik az elmúlt néhány napban a közösségi médiában nagyot menő híresztelés, amely az Országos Meteorológiai Szolgálatra (OMSZ) hivatkozva azt állította, hogy egy Csernobil melletti erdőtűz miatt Magyarországon is emelkedett a háttérsugárzás. A hír hamis, nem ezért kell otthon maradni, hanem a járvány miatt.

Az OMSZ a saját oldalán cáfolja az egészségre veszélyes háttérsugárzásról szóló álhíreket. Mint írják: hazánkban nem emelkedett a sugárzás szintje.

– fogalmaz az OMSZ. A szolgálat arra is kitér, hogy az Európai Bizottság radioaktív környezeti monitorozó honlapján az európai térség háttérsugárzás-adatai megtekinthetők. Végül arra intenek mindenkit, hogy senki ne terjesszen hamis információt.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.