Írásos megkeresésünkre az OBH után és egy napos késéssel a Szegedi Törvényszék is megküldte a válaszát. Azt írják, az általunk feltárt ügyben belső vizsgálatot indítottak. A törvényszék elnökének közleményéből az is kiderül, hogy dr. Nóvé Ágnes, sőt, a Szeviép-ügyben eljáró tanács egyetlen tagja sem jelentett összeférhetetlenséget. Hamarosan kiderül az is, hogy a “sőt” kötőszó használata itt miért indokolt…
Ahogy arról beszámoltunk, több olyan összefüggésre is rátaláltunk a Gyurcsány-kormány és a szegedi városháza kedvenc kivitelező cége, a hatmilliárd forintos adóssággal és sok száz kifizetetlen alvállalkozóval csődöt jelentő Szeviép ügyében másodfokon eljáró bírói tanács és a szegedi önkormányzat között, amelyek összeférhetetlenséget vetnek fel. Mindezek ellenére tárgyalta Kovalcsik Éva bírónő tanácsa az ügyet és hozott abban felmentő ítéletet.
A tanács tagja volt dr. Nóvé Ágnes, akinek a férjével közösen építőipari vállalkozásuk van. Cégük, az ÉPTÁRKER Kft. 2018/19-ben három munkát is kapott az önkormányzattól, illetve önkormányzati szervektől. A legnagyobb egy 1 milliárdos projekt, amelynek kivitelezésére a bírónő cége két szereplős konzorciumban nyert közbeszerzést. Az átadás november 30-án volt…
Először az Országos Bírósági Hivatal jelezte megkeresésünkre, hogy tényállításaink nyomán a Szegedi Törvényszék elnökét jelentésre és igazgatási vizsgálat lefolytatására kötelezték. Most a Szegedi Törvényszék is válaszolt, akiktől első körben csak azt kérdeztük, hogy Nóvé Ágnes jelentette-e az összeférhetetlenséget, és önkormányzati beszállítóként hogyan ítélhetett az önkormányzat beszállítóinak büntetőperében.
A büntetőeljárásról szóló 2017. évi XC. törvény (Be.) 13. § (4) bekezdése szerint a másodfokú és a harmadfokú bíróság három hivatásos bíróból álló tanácsban jár el. Az ügy nem bíróra, hanem tanácsra kerül kiszignálásra, amely jelen ügyben a 2. Bf. tanács volt
– írja a válaszközlemény, amit a Szegedi Törvényszék sajtóosztálya jegyez. Hozzáteszik, hogy a tanács tagjainak, mint a bíráknak általában, „jelenteni” valamilyen kizárási ok fennálltát kell. A kizárási okokat a Be. 14. §-a szabályozza; ilyen bejelentés a tanács tagjai részéről nem történt. A Szegedi Törvényszék közli továbbá, hogy az OBH utasítására elrendelték a belső vizsgálatot.
A másodfokon született ítélet – az Ügyészség fellebbezésére figyelemmel – nem jogerős, az eljárás harmadfokon folytatódik, ahol az ítélet teljes körű felülbírálatára kerül sor
– zárul a közlemény.
Szeged város szocialista vezetése egy napja hallgat. Miközben korábban minden őket érintő ügyre Botkáék azonnal ugrottak, úgy tudjuk – és a jelek is erre utalnak –, jelenleg teljes hírzárlat van a szegedi városházán.
FOLYTATJUK.
Vezető kép: PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS