Ismét lebukott a „Független Diákparlament”. A legifjabb Soros-partizánok azt állítják, hogy a kormány nem hajlandó sem meghallgatni, sem válaszolni a még január 19-én megfogalmazott követeléseikre, ezért ma délutánra újabb tüntetést szerveztek az Emmi épülete elé. Csakhogy a PestiSrácok.hu birtokába jutott egy levél, amelyet Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere küldött a „diákparlamentereknek”. A feladás dátuma január 19-e, vagyis a kormány még az első tüntetésük napján válaszolt a diákok megkeresésére.
Újabb bizonyíték igazolja, hogy a „Független Diákparlament” célja valójában nem más, mint a hangulatkeltés és kormányellenes megmozdulások szervezése. A Soros-féle gittegylet január 19-i, gyér érdeklődésre számot tartó tüntetésén – amelyről mi is beszámoltunk – a szervezők felolvasták a 12+1 pontos követelésüket, majd közölték: február elsejéig várják az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) válaszát. Hogy fokozzák a hangulatot, egy visszaszámlálót is kitettek az oldalukra, amely mutatja, még mennyi ideje maradt Balog Zoltánnak reagálni.
Csakhogy kiderült, mindez egy ordas nagy kamu, az emberi erőforrások minisztere ugyanis még a tüntetés napján, azaz január 19-én válaszolt a diákoknak. Ám a miniszteri válaszlevelet „elfelejtették” felolvasni a tüntetésen. Úgy tettek, mintha Balog Zoltán szóra sem méltatta volna őket. A PestiSrácok.hu megszerezte a felek levelezését, amelyből a többi közt kiderül, hogy a diákparlamenterek szerint „a kormány részéről sok jó kezdeményezés indult”. Balog Zoltán válaszából pedig egyértelműen kitűnik, hogy a kormány folyamatos párbeszédet folytat „a legitim, demokratikus diákválasztások alapján felálló” Országos Diákparlament által felhatalmazott Országos Diáktanáccsal, amelynek képviselőit bevonták az oktatási rendszer reformjába. A miniszter egyúttal arra is felhívta a „Független Diákparlament” figyelmét, hogy a Köznevelés-stratégiai Kerekasztal 80 pontos javaslatcsomagjából az elmúlt években már több ötlet is megvalósult, erről Palkovics László oktatásért felelős államtitkár korábban tájékoztatta is a Független Diákparlamentet. (Erről ITT írtunk.)
Az alábbiakban változtatás nélkül közöljük a Független Diákparlament megkeresését:
Tisztelt Balog Zoltán Miniszter Úr!
A január 19-i „Ne menj suliba – demonstrálj az oktatásért” rendezvény szervezői csapatának nevében írok Önnek. Szeretettel és tisztelettel hívjuk és várjuk Önt az eseményre és ezúton szeretnénk felkérni egy rövid beszéd megtartására. A rendezvény célja, hogy felhívja a figyelmet az oktatási rendszer problémáira és egyben konkrét megoldási javaslatokat is megfogalmazzon. A Független Diákparlament is nagyon fontosnak tartja, hogy legyen párbeszéd a diákokkal és bevonják őket az oktatási rendszer megreformálásába. A kormány részéről sok jó kezdeményezés indult, amiket szeretnénk támogatni, de az is fontos, hogy meghallgassák és figyelembe vegyék a diákok érveit és javaslatait. A célunk közös: egy új, modern, hatékony oktatási rendszer létrehozása, ami a diákok és Magyarország sikeres jövőjét alapozza meg.
Válaszát előre is köszönjük!
Tisztelettel:
K. Kamilla
szervező
S íme az arra adott kormányzati válasz:
Tisztelt K. Kamilla!
Meghívójukat mai rendezvényükre megkaptam. Természetesnek tartom, hogy demonstrációval is kinyilváníthassák véleményüket, még ha nem is tartom ezt a formát alkalmasnak a szükséges párbeszédre.
Örülök, ha úgy látják, a célunk közös: hogy minden magyar fiatal versenyképes tudást kapjon. Ez fontos kiindulási alap, hiszen ha a célokban egyetértés van, akkor az oda vezető útról lehet – és szükséges – érdemi szakmai párbeszédet folytatni. Ennek fontos része, hogy a pedagógusok, a szülők és a diákok is részt vegyenek a köznevelés átalakításában.
A Kormány épp a folyamatos párbeszéd érdekében működtet olyan fórumokat, amelyek arra hivatottak, hogy a diákok véleménye a döntéshozatal része legyen: nem egészen egy éve ülésezett a legitim, demokratikus diákválasztások alapján felálló Országos Diákparlament, amely 50 pontot fogalmazott meg, és amely 50 pontról folyamatosak a megbeszélések az Országos Diákparlament által erre felhatalmazott Országos Diáktanáccsal. Az Országos Diáktanács megválasztott képviselőit bevontuk az oktatási rendszer reformjába. Az Országos Diáktanács az egyik ülésén meg is hallgatta akkori vezetőjüket, aki elmondta javaslatait. A szervezet erre, úgy tudom, nyitott a jövőben is.
Felhívom a figyelmét arra is, hogy a Kormány köznevelési ügyekben javaslattevő testülete, a 2016-ban alakult, majd 2017 novemberében újjáalakult Köznevelés-stratégiai Kerekasztal folyamatosan napirenden tartja az oktatás tartalmi szabályozásának lépéseit, a diákokat érintő kedvező változásokat. 80 pontos javaslatcsomagjukat eddig is figyelemmel kísérte a testület, azokból az évek folyamán több javaslat is megvalósult, amiről korábban Palkovics László oktatásért felelős államtitkár levélben már tájékoztatta Önöket.
A kerekasztal e heti ülésén újabb, a diákok életét segítő intézkedésekről, az ingyenes nyelvvizsgáról, a diákhitelek rendszerében bevezetett kedvező változásokról tárgyalt.
Bízom benne, hogy a jövőben Önök is megtalálják az utat azokhoz a választott testületekhez, melyek a diákság és a köznevelés többi szereplőjének felhatalmazásával egy jobb, versenyképesebb, Magyarországot erősebbé tévő köznevelésért dolgoznak.
Budapest, 2018. január 19.
Üdvözlettel:
Balog Zoltán
miniszter
Egy szó mint száz: nem igaz, hogy Balog Zoltán nem válaszolt érdemben a magukat diákparlamentnek nevező fiatal „civilek” követeléseire, így a ma délutáni tüntetésük kiváltó oka mondvacsinált. Kamu.
Frissítés (17:24)!
Cikkünk megjelenése után Tarnay Kristóf Ábel, a Független Diákparlament szóvivője portálunknak azt írta:
A lapban ma megjelent cikkben idézett levél nem a diákdemonstráción elmondott 12+1 pontra válaszol. A demonstráció előtt meghívtuk a rendezvényre Balog Zoltán miniszter urat, és ez erre egy – elutasító – válasz. A 12+1 pontot tartalmazó és egyeztetést kezdeményező levelünkre viszont még mindig nem kaptunk választ, a mai rendezvényen erről lesz szó.
Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS