A siker kulcsa bennünk van, hiszen a járvány első hullámával szemben győzelmet arattunk, de ez csak szakaszgyőzelem – nyilatkozta Orbán Viktor a szokásos péntek reggeli, a Kossuth Rádiónak adott interjújában. A kormányfő szerint ha Magyarország nem engedi, hogy a koronavírus-járvány ismét “felszaladjon”, ha “észnél van a határvédelemnél”, ha támogatja a beruházásokat és a munkahelyteremtést, és nem engedi, hogy “baleknak” nézzék Nyugaton, akkor megerősödve kerülhet ki a válságból.
A miniszterelnök szerint okos döntést kell hozni, hogy hol fogunk nyaralni, ezért idén inkább a Balatont kell választani a tenger helyett. Szerinte ellen kell állni annak a nyomásnak, hogy ellenőrizetlenül engedjünk be embereket az ország területére.
Még keményebb határvédelem
Úgy válaszoltunk a brüsszeli támadásra, hogy még keményebbé tettük a határvédelmet
– értékelt a miniszterelnök.
A környező országokban növekvő fertőzésszám miatt vissza kell térnünk a korábbi rendhez, amelyben korridorokon keresztül lehetett közlekedni a külföldieknek
– mondta.
A kormány ne nyaralgasson, hanem figyeljen
– tette hozzá.
A migráció felerősödése ne erősítse az egészségügyi veszélyhelyzetet
– mondta a kormányfő.
Magyarország békét akar
A kormányfő a migrációval kapcsolatban kiemelte, hogy Közép-Európában a hatalom nem engedheti el a rendőrök kezét. Orbán Viktor felidézte, hogy korábban Röszkénél, a határ mentén is voltak zavargások, most pedig Bécsben és Stuttgartban is zavargások, bandaháborúk voltak, ezért, ha Magyarország békét akar, fel kell lépnie a migráció ellen.
Szükség van a rendőreinkre, szükség van a katonáinkra
– hangsúlyozta a kormányfő. A gazdasági helyzettel kapcsolatban a kormányfő kitért arra is, hogy a magyarok azt gondolják, nyugaton biztos jobban mennek a dolgok, de ez nem így van. Hozzátette, hogy Magyarországon vagy például Csehországban a gazdaság most sokkal rendezettebb, versenyképesebb.
Felszállóágban vagyunk
Orbán Viktor szerint hazánk ma a nyugathoz képest felszállóágban van. A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy számos európai állam bajban van. Példaként említette többek között az olasz, francia, spanyol és görög gazdaság helyzetét. Megjegyezte, hogy ezek a gazdaságok nem versenyképesek, nem tudják megtermelni azt az összeget, amit elköltenek, márpedig az a jó, ha egy ország nem költ többet, mint amennyit képes megkeresni. A kormányfő azt is kiemelte, hogy hazánk nem léphet erre az útra, nem szabad eladósítani az országot.
A mostani uniós segélycsomag az egy általunk nyújtott segítség a délieknek. Most mi fogunk segítséget nyújtani a déli tagállamoknak. A teljes közép-európai térség helyzete megváltozott
– hangsúlyozta a miniszterelnök. Brüsszel és Magyarország viszonyával kapcsolatban elmondta: most éles viták zajlanak.
Készen állunk, hogy segítséget nyújtsunk, de balekok nem akarunk lenni
– szögezte le, és azt is hangsúlyozta, hogy erkölcsileg is vállalható megállapodásra van szükség. Az elfogadás előtt álló költségvetésről azt mondta, hogy stabil alapokon áll. Most a munkahelyvédelmi csatát kell megnyerni a kormányfő szerint.
Nehéz év a 2020-as, de nemcsak fény van az alagút végén, hanem megerősödve kerülhetünk ki ebből a helyzetből
– fogalmazott.
A kormány a baloldali értékeket is képviseli
A kormányfő arról is beszélt, hogy nem tudja, hogy mit csinál a baloldal.
Az elmúlt harminc év mélypontja volt a baloldali kamuvideó
– mondta Orbán Viktor.
Nem értem, mit csinálnak, amikor baj van, akkor oda kell állni az ország mellé
– szögezte le. A kormányfő szerint a félelemre apellálva próbál politikai hasznot elérni az ellenzék.
Azt pedig végképp nem értem, miért kell kilopni a postaládákból a nemzeti konzultációt
– tette hozzá. Szerinte ezek olyan lépései a baloldalnak, amik követhetetlennek. Rámutatott, hogy a hazai baloldal nem képviseli a hagyományos baloldali értékeket, hiszen támogatniuk kellene a béremeléseket, a nyugdíjasokat; ezzel szemben, amikor hatalmon voltak, elvették tőlük a pénzt.
Ez egy nemzeti kormány, és ebben a baloldali gondolatok is benne vannak
– fejtette ki a kormányfő, aki szerint a hagyományos baloldali értékeket is képviseli most a kormány.
A nemzetállamok összefogásának a korszaka
Felidézte, hogy a második világháború végén a Németországtól nyugatra lévő országok triumfáltak, míg ma Németország a legerősebb, és Közép-Európa erősödik. Ma már azt várják ettől a régiótól, hogy egész Európát kihúzza a bajból.
Lehet szeretni minket, vagy nem szeretni a németeket és minket, de sikerült ezeknek az országoknak szinte a semmiből az élre törnie
– hangsúlyozta. Orbán Viktor szerint Brüsszel birodalomépítő lépésekkel próbálkozik most, pedig hagynia kellene, hogy a nemzetállamok összefogásának a korszaka jöjjön el.
Ha fair elbánást kapunk, akkor meglesz az együttműködés a németekkel, de a migrációs ügyben biztosan nem lesz megállapodás
– szögezte le.
Magyarország a magyaroké
Orbán Viktor hangsúlyozta, hogy a magyarok nem akarják, hogy hazánkban migránsok legyenek.
Mi nem hiszünk a párhuzamos társadalmak békés egymás mellett élésében
– mondta. Arra is rávilágított, hogy azok az országok, ahol most a migrációból fakadó feszültségek teret nyertek, mind gyarmatosítók voltak. Orbán Viktor kiemelte:
Magyarország nem akart sem gyarmat lenni, sem gyarmatosítani, így mi hiszünk abban, hogy Magyarország a magyaroké.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS