Pesti Srácok

Kreml: Putyin nem tartja meg éves nagy sajtótájékoztatóját

Kreml: Putyin nem tartja meg éves nagy sajtótájékoztatóját

Nem tartja meg idén szokásos nagy évzáró sajtótájékoztatóját Vlagyimir Putyin orosz elnök, de nem kizárt, hogy az újév előtt még találkozik újságírókkal – tájékoztatta Dmitrij Peszkov elnöki szóvivő hétfőn a sajtót.

Putyin 2012 óta minden évben tartott decemberben élőben közvetített, maratoni sajtótájékoztatót. Peszkov későbbre ígért tájékoztatást azzal kapcsolatban, hogy az elnök mikor intéz beszédet a Szövetségi Gyűléshez (a parlement két házához), amit az alkotmány szerint még az év vége előtt meg kell tennie. Hozzátette, hogy idén sem lesz nagy újévi fogadás a Kremlben.

Más témákról szólva egyebek között kijelentette, hogy Aleksandar Vučić szerb köztársasági elnök nem fordult segítségért Putyinhoz a koszovói feszültség csökkentése érdekében. Ugyanakkor barátinak nevezte a két ország kapcsolatát, valamint hangoztatta annak fontosságát, hogy alábbhagyjon a konfrontáció, és hogy a szerbek összes jogát tiszteletben tartsák. Kitért Putyinnak arra a pénteki kijelentésére is, miszerint Oroszország a biztonsága szavatolásához fontolóra veheti, hogy átvegye az amerikaiaktól a "lefegyverző csapás" koncepcióját. Mint mondta, az elnök nem gondolt gyors lépésekre ezen a téren, Moszkva ugyanakkor szakértők segítségével elemzi, hogy milyen katonai doktrínák vannak a világon, és figyeli a helyzet alakulását.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/AP/Kreml/Mihail Mecel

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.