Pesti Srácok

Oroszországgal és Kínával foglalkozott mindenki a Müncheni Biztonságpolitikai Konferencián

null

Macron eredménytelennek tartja az Oroszország elleni szankciókat, az USA egymilliárd dollárt szán a közép-kelet-európai térség energiafüggetlenségére, Kínától pedig mindenkit óva intett az amerikai külügyminiszter. Összefoglaló a szabad világ legnagyobb biztonságpolitikai konferenciájáról.

Eredménytelenek az Oroszország ellen az ukrajnai válságban folytatott tevékenysége miatt kivetett európai uniós (EU-) szankciók, és mindenkinek ártanak – jelentette ki Emmanuel Macron francia államfő szombaton, az 56. Müncheni Biztonságpolitikai Konferencián (MSC), változást sürgetve az EU Oroszország-politikájában. Kiemelte, hogy nem ellenzi a szankciókat, de úgy véli, be kell látni, hogy haszontalanok és mindkét félnek csak ártanak. Ezért is változtatni kell az EU Oroszországgal szembeni „dacoskodásával”, amely nem is politika, hanem „a hatékonyságot teljességgel nélkülöző rendszer”.

– fogalmazott a francia államfő.

PestiSracok facebook image

– mondta Emmanuel Macron. Hozzátette: a „demográfiailag hanyatló” és csupán középhatalmi pozíciót megengedő hazai össztermékkel rendelkező Oroszország egyedül nem tud helytállni a világban, Kína hegemóniáját pedig nem fogja elfogadni, de partnerre találhat az EU-ban, ezért úgy kell alakítani a folyamatokat, hogy a közösség „stratégiai opció” lehessen Moszkva számára. A francia elnök – aki első alkalommal vett részt a biztonságpolitika első számú nemzetközi fórumaként számon tartott MSC-n – kifejtette, hogy az Egyesült Államok egyre inkább visszahúzódik a világpolitikából és átértékeli kapcsolatait Európával, ami „a Nyugat gyengülésével” jár.

– mondta. Ezek között említette a technológiai változásokat, a biztonság- és védelempolitika területét, a migráció ügyét és a klímaváltozást.

– jelentette ki Emmanuel Macron. Hozzáfűzte, hogy a védelempolitikában elengedhetetlennek tartja a közösségből távozott Egyesült Királyság bevonását is, és „egyfajta európai biztonsági tanács” felállítását. Emmanuel Macron a többi között az EU bővítéspolitikájáról is szólt. Jelezte, hogy nem ellenzi feltétlenül Albánia és Észak-Macedónia csatlakozását.

– mondta.

Önti a pénzt a térségbe az Egyesült Államok

– jelentette be az amerikai külügyminiszter.

– mondta Mike Pompeo.

A Három Tenger kezdeményezésnek 12 állam a tagja, köztük Magyarország.

A diplomata visszautasította az Egyesült Államokat érő európai kritikákat. Mike Pompeo arra reagált, hogy pénteken több európai vezető azzal vádolta meg az Egyesült Államokat, hogy Donald Trump elnök vezetése alatt önzővé és bezárkózóvá vált.

– mondta a külügyminiszter.

– közölte Mike Pompeo. A diplomata emlékeztetett arra, hogy az Egyesült Államok jelentős részt vállalt a NATO Oroszországgal szomszédos keleti szárnyának megerősítésében, és nemzetközi katonai koalíciót vezetett a Szíria és Irak nagy részét megszálló, Iszlám Állam nevű dzsihadista szervezet ellen.

– tette fel a kérdést Frank-Walter Steinmeier német elnök megnyitójára reagálva. Pompeo közölte: a Nyugat nyerésben van, még ha taktikai nézeteltérések is vannak országai között.

– szögezte le. Mike Pompeo azt mondta: e három ország befolyást akar szerezni a kibernetikai téren keresztül.

– jelentette ki. A Pompeo után felszólaló Mark Esper amerikai védelmi miniszter azzal vádolta meg Pekinget, hogy „aljas stratégiát folytat” a Huawein keresztül.

– jelentette ki.

– mondta.

Kínai külügyminiszter: Washington lejárató kampányt folytat Kína ellen

– jelentette ki a kínai külügyminiszter szombaton az 56. Müncheni Biztonságpolitikai Konferencián (MSC). Vang Ji hangsúlyozta: a washingtoni vezetés magatartása mögött az áll, hogy „Amerikában nem hajlandóak elismerni, hogy sikeres lehet egy szocialista ország”, és ellenzik Kína gyors felemelkedését és „megfiatalodását”. Ez „igazságtalanság”, mert megfosztja Kínát és a kínai embereket a boldogulás jogától. Az ázsiai országnak és lakóinak joguk van a „jobb élethez”, a fejlődés pedig feltartóztathatatlan.

– mondta a pekingi diplomácia vezetője. Aláhúzta: az Egyesült Államok szuperhatalom, ezért igen fontos lenne, hogy „ne veszítse el a józan eszét” és ne játssza el a nemzetközi közösség bizalmát. Kifejtette: Kína újbóli megerősödése azt is jelenti, hogy a nemzetközi porondon megjelenik egy hatalom, amely a békében és a stabilitásban érdekelt, ezt a fejleményt pedig üdvözölnie kellene a nemzetközi közösségnek. Kiemelte, hogy Kína az Európai Unió egységének és erejének növekedését is támogatja, és jóval több közös ügy köti össze vele, mint amennyi vitájuk van. Kína és az Európai Unió egyaránt a multilateralizmus – a nemzetközi ügyek többoldalú és kölcsönös engedményeken alapuló megállapodásokon nyugvó intézési módjának – híve és elítéli az unilateralizmust, mindketten a szabadkereskedelem hívei és elítélik a protekcionizmust, mindketten a többpólusú világrend támogatói, és „több demokráciát” óhajtanak a nemzetközi kapcsolatokban – mondta Vang Ji. Arról is szólt, hogy sikeres a koronavírus elleni küzdelem: ezt jelzi, hogy a fertőzések csupán egy százaléka jelentkezett az ország határain kívül. Aláhúzta, hogy a vírus csak átmenetileg veti vissza hazája fejlődését, egyben köszönetet mondott a nemzetközi közösségnek a járvány megfékezéséhez nyújtott támogatásért.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.