Ügyvédhez fordult Csüri Krisztián és felesége, mert szeretnék, ha bíróság mondaná ki: ami Krisztián édesanyjával történt a fővárosi fenntartású Pesti úti Idősek Otthonában, az tűrhetetlen és nem ismétlődhet meg másokkal. Futó Barnabás ügyvéd szerint valakinek vállalnia kell a felelősséget büntetőjogi és anyagi szempontból is – olvasható az Origo szemléjében.
Pert indít az édesanyját gyászoló Csüri Krisztián és felesége a Pesti úti idősotthonban történtek miatt. A házaspár mindent elmondott, és fotókat, videót mutatott Futó Barnabásnak – írta a Ripost. Az ügyvéd úgy gondolja, túl a felelősség megállapításán Csüri Krisztiánéknak kártérítés is jár, mégpedig kétféle jogcímen. A család havonta 80-90 ezer forintot fizetett az otthonnak Julika néni ellátásáért, ezért cserébe az otthon szerződésben vállalta, hogy biztosítja az ápolást, gondozást, állandó orvosi felügyeletet és a kórházba szállíttatást szükség esetén, napi négyszeri étkezést és a gyógyszeres ellátást.
Ebből szinte semmi nem valósult meg tavaly november óta
– tette hozzá az ügyvéd. Ha valaki fizet egy szolgáltatásért, amit nem kap meg, akkor a pénz visszajár. Ezért a befizetett összeg egy része visszakövetelhető, de emellett Csüriék – és a többi gyászoló hozzátartozó – sérelemdíjra is igényt tarthat az ügyvéd szerint az átélt fájdalmakért és veszteségért. Ahogy a Ripost írja, tavaly november óta egyre embertelenebb körülmények között élt ott az asszony, állapota rohamosan romlott, hagyták kiszáradni, éhezni-szomjazni, míg végül meghalt.
Tessék elképzelni, ügyvéd úr, hogy az anyósom mellett fekvő néni a párnája sarkát rágta, olyan éhes volt
– mondta az otthonban uralkodó körülményekről zokogva Csüri Krisztiánné dr. Futó Barnabásnak, amikor az ügyvéd a részletekről kérdezte. A Ripost által közölt megrázó videón az látható, hogyan itatta hosszan Krisztián és felesége Julika nénit az otthonban. 45 percen át itatta a menye, annyira ki volt száradva, amikor utoljára nála jártak. Aztán a látogatási tilalom miatt nem tudtak bemenni hozzá, majd az idős asszonyt kiszáradással vitték kórházba, és később meghalt. A gyászolók az igazságért akarnak perelni.
Mi nem a pénz miatt akarjuk ezt a pert, hanem a felelősségre vonás részeként. Nincs az az összeg, ami édesanyám életéért kárpótol, de tudni akarom, ki miatt kellett idő előtt, szenvedések közepette meghalnia
– hangsúlyozta a lapnak Csüri Krisztián. Az ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda büntetőeljárást folytat foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt, egyelőre ismeretlen tettesek ellen. Csüri Krisztián ügyvédje a lapnak elmondta:
az elém tárt dokumentumok és tények alapján most úgy látom, megáll a gondatlanságból elkövetett emberölés is, ami egy elhunyt esetében 1-5, többek esetében viszont akár 7 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Forrás: Origo/Ripost; Fotó: Horváth Péter Gyula/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS