Sneider Tamás veheti át a Jobbik kasszakulcsát Szabó Gábor pártigazgatótól, aki a jövőben már csak az országos választmány elnöki teendőit látná el. A párt novemberi tisztújító kongresszusán elnöki posztra pályázó Jakab Péter már azelőtt megnevezte az általa megfelelőnek vélt alelnököket, hogy a jelöltek névsora hivatalos lett volna, amit egyesek diktatórikusnak tartanak — derül ki a Magyar Nemzet mai közléséből.
Hatalmi harcok és helyezkedések kísérik a Jobbik tisztújító kongresszusát, amelyet két hét múlva tart a párt. Ismert, a Jobbik teljes elnöksége a siralmas EP-választási eredmény után lemondott, azzal a kitétellel, hogy az önkormányzati választásig hivatalban marad. A párt több tagjával is folytatott háttérbeszélgetésekből az körvonalazódik, hogy nem pusztán az elnök és az alelnökök személye változik november 9-én, de Szabó Gábor pártigazgatótól is elvehetik a kincstár kulcsát, amit maga Sneider Tamás jelenlegi, leköszönő elnök kaphat meg. Igaz, Szabó továbbra is az országos választmány elnöke lehetne, de a pártigazgatói szerep elvesztése igazán fájdalmasan érinti a gyakran Richelieu bíboroshoz hasonlított Szabót. A választmányi elnöki tisztség ugyanis inkább tiszteletbeli feladat, míg a párt igazgatása komoly jelentőséggel bíró munkakör. Az alelnökök személye is változhat. Jakab Péter elnökaspiráns már azelőtt megmondta, kikkel tartja elképzelhetőnek a közös munkát a vezetésében, hogy a Jobbik tagjai megkapták volna a tisztújítására jelentkezők névsorát.
Emlékezetes, annak idején Vona Gábor négy alelnök jelöltségét is megvétózta, ami akkor komoly felháborodást váltott ki. Egyesek szerint most diktatórikusabb a légkör, ráadásul a tagság meg is fogja szavazni a Jakabnak tetsző alelnököket, azaz Lukács Lászlót, Dudás Róbertet, Balassa Pétert, Nunkovics Tibort, Szilágyi Györgyöt és Z. Kárpát Dánielt. Az is érdekes, hogy Jakab már most 2022-ig kér bizalmat, noha az alapszabály szerint a párt kétévente tart tisztújító kongresszust, ami papírforma szerint 2021 őszén lenne esedékes.
Bejelentkezett az elnöki posztra Varga-Damm Andrea is, akinek információink szerint elég kevés esélyt jósolnak, de mindez látszik a jelölt közösségi oldalán tett hozzászólásokból is. Varga-Damm a hét elején nevezte meg, kikkel dolgozna együtt szívesen. Az elnökhelyettes személye Gyöngyösi Márton, „erre a tisztségre kizárólag ő jelentkezett” – írta Varga-Damm, aki alelnöknek Balassa Pétert, Bana Tibort, Bencsik Jánost, Dudás Róbertet, Gyüre Csabát, Lokody Leventét, Fazekas Attilát és Stummer Jánost venné szívesen. Varga-Damm Fazekas Attilát úgy mutatja be, mint akinek elévülhetetlen érdeme az, hogy Fejér megyében – ahol a párt listát sem tudott állítani – rendkívüli módon erősödött mind a Jobbik megítélése, mind az ellenzéki együttműködés.
Tegnap a párt másik bukott elnöke, Vona Gábor hivatalosan is megszüntette párttagsági jogviszonyát.
Rokonok és leszámolás. Mirkóczki Ádám, Eger új polgármestere kijelölte három alpolgármesterét: rokonát, az MSZP-s Mirkóczki Zitát, aki a polgármestert jelölő Egységben a Városért Egyesület elnöke, Minczér Gábort, aki Sneider Tamás munkatársa volt, valamint Berecz Mátyást, aki kétes pénzügyek miatt távozott a Dobó István vármúzeum éléről. Dunaújváros új városvezetőjéről, Pintér Tamásról az Újvárosivalóság.hu a minap azt írta: ígérete ellenére megkezdte az ott dolgozók kirúgását. A portál szerint megjelent egy rejtélyes önkormányzati „csúcsminiszterjelölt” Pintérnél, aki egymaga felügyelné a gazdasági, a pénzügyi és a személyzeti területeket. A látogatást követően a városháza személyzeti osztályvezetőjének harminc percet és egy kartondobozt adtak a távozáshoz. Mikor megkérdezte, hogy milyen szakmai megfontolás vezetett az elbocsátásához, a válasz az volt: „Mert ki vagy rúgva.” A következő áldozat Vántus Judit, a vagyonkezelési osztály vezetője és Moravecz Attila, a közigazgatási osztály vezetője lehet.
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS