Még nem derült ki, hogy ki viszi a magyar olimpiai küldöttség zászlaját a pekingi téli olimpia pénteki megnyitóján, de a kínai téli játékok kabalafigurájaként a pandák ismét főszereplőként várják a sportolókat a világ minden tájáról. A Ping Tven Tven névre keresztelt óriáspanda lesz a téli olimpia kabalafigurája, de a szervezők nem elégedtek meg ennyivel, ugyanis még az érmeknek is nevet adtak, mégpedig a Tung Hszint, azaz “egységben együtt”.
A 14 versenyző alkotta magyar csapat esetében a koronavírus-járványra való tekintettel az ünnepélyes eskütétel elmaradt és egyelőre még nem derült ki, sportolóink közül kit ér majd az a megtiszteltetés, hogy ő viszi a magyar csapat zászlaját.
PANDÁK MINDENHOL
Az óriáspanda Kína egyik legismertebb jelképe. Nevében a Ping jeget, a Tven Tven pedig erőt és vidámságot jelent, és úgy néz ki, mintha – a fejével együtt – egy átlátszó szkafanderben lenne. A kabala a hagyományos kínai kultúra elemeit ötvözi a modern nemzetközi trendekkel, miközben a havas-jeges sportágakat és a házigazda városokat is jelképezi, emellett megtestesíti a sportolók erejét és akaraterejét. A figura tenyerén egy piros szív látható, amely a kínaiak vendégszeretetét jelképezi.
A kabalára összesen 5800 javaslat érkezett belföldről és a világ 35 országából, ezek közül választották ki a nyertest.
Ezúttal a dobogósoknak járó érmeket is elnevezték. A Tung Hszin dizájnjának alapját a régi kínai, jádekőből készült medálok adják koncentrikus körökkel. Az érmek elején az öt karika látható, valamint a “XXIV. téli olimpiai játékok, Peking” felirat, hátoldaluk közepén pedig a játékok emblémája kapott helyet, míg a külső gyűrűn az adott szám neve olvasható.
ÚJ VERSENYSZÁMOK
A legutóbbi, phjongcshangi téli olimpiához képest héttel több számban osztanak aranyérmet Pekingben. A résztvevő nemzetek és versenyzők száma a várakozások szerint nem haladja meg a négy évvel ezelőtti rekordokat: ezúttal 91 országból 2861 sportoló részvételére számítanak.
A kínai játékokon debütál a programban a síakrobaták big air száma mindkét nemnél és a bobosoknál a női egyes. Ezen felül négy vegyes csapatverseny vagy váltó került még az ötkarikás műsorba a síakrobatáknál, a síugróknál, a hódeszkásoknál és a rövidpályás gyorskorcsolyázóknál.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/AP
Facebook
Twitter
YouTube
RSS