Pesti Srácok

Vajon tényleg kirúghatnak bennünket az EU-ból? És ha mi megyünk hamarabb? – Politikai Pankráció

A mai Pankrációban visszatértünk az eredeti formátumhoz, és ismét lezárt borítékból húztuk ki a vendégek által bedobott témákat. Az első és talán legfontosabb téma az EU átalakulásához köthető, miszerint Brüsszel egyenlő és "egyenlőbb" országokra osztaná az uniót. A kevésbé egyenlő országok piacát továbbra is használnák, viszont nem szólhatnának bele Brüsszel politikájába. Vajon melyik országot szeretnék szankcionálni egy ilyen módosítással? Ezúttal Varga Ádám beszélgetett Csizmadia Tamás jogásszal, elemzővel és Huth Gergellyel, a PestiSrácok.hu főszerkesztőjével.

A következő vitatémánk arról szólt, hogy hol válik az ésszerű környezet- és természetvédelem sötétzöld gáncsvetéssé? A Fővárosi Törvényszék ugyanis megsemmisítette a Normafára épített sífutó- és szánkópálya engedélyeit. A keresetet benyújtó Védegylet a mesterséges hó és a megvilágítás negatív környezeti hatásaira alapozta indítványát. A Síelők.hu ugyanakkor azt írta: nem a valóságnak megfelelően tájékoztatták a közvéleményt az ítéletről, hiszen csak át kell dolgozni az engedélyeket, így a pályák idén is nyitva lesznek. Tavaly a sífutópálya 75, a szánkópálya 60 napon keresztül működött.

A harmadik kérdés pedig az volt: hol legyen a választóvonal a magán- és a közegészségügy között? Előzőleg Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár a Portfolio konferenciáján radikális intézkedéseket ígért. Egyenesen úgy fogalmazott: "Vége annak a gyakorlatnak, hogy a közegészségügy egyfajta ingyenes védőhálója lesz a magánegészségügynek. A magánbiztosítóknak helyt kell állniuk esetleges szövődmények kezeléséért, ennek ellenértékét ki fogjuk számlázni." Arról is beszélt, hogy fellépnek azok ellen a "sufni" magánszolgáltatók ellen, amelyeket még az adóhatóság sem lát, és annak is gátat vetnek, hogy a magánorvosok a háziorvosokon keresztül "rendeljenek meg" vizsgálatokat.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!