Radnai Márk az RTL-nek adott interjújában elárulta, már április 10. óta ő a Tisza Párt alelnöke, a mostani közgyűlés ezt csak megerősítette. Azt, hogy miért nem jelentették be áprilisban, Radnai azzal indokolta, hogy „nem volt fontos”, és nem akarták elterelni a figyelmet Magyar Péterről, akivel állítása szerint nincsenek titkaik egymás előtt. Radnai szerint Magyar soha nem bántalmazott senkit, majd azt taglalta, hogy egy kapcsolatban előfordulnak “veszekedések”.
Sok minden megtörtént már a magyar politikai életben, de ez azért újdonság, hogy egy párt egy választási kampányt a politikában teljesen ismeretlen emberekkel visz végig és sikerre, sőt még a párt némely alelnöke is titokban végzi értékes tevékenységét. Azt persze megértjük, hogy a természetesen “támadhatatlan” Radnai Márkot egy választás előtt nem reklámozták, de a többi balhé közé az a néhány fenyegetés akár el is férhetett volna. Radnai az RTL-en hozta a köz tudomására, hogy ő egy alelnök, habár arra nem tért ki, hogy ez miként is lett lepapírozva a még jelenleg is csak minimális tagsággal rendelkező párt belső szabályai szerint. Izgatottan várjuk, hogy milyen belső és titkos kamarások bukkannak fel még a Tisza Párton belül, körülötte, illetve a Magyar Péter körüli homályban. De addig is ízlelgessük azt, amit eddig tudunk erről az átláthatatlan jelenű, de cserébe makulátlan múltú politikai pártról és vezetőiről.
A korábban az újságírókat ujjtöréssel fenyegető Radnai elmondta, hogy már azon is gondolkodott, hogy külföldre költözik, de látta a Magyar Péterrel készült februári Partizán-interjút, majd hívták, hogy rendezze meg a március 15-ei megmozdulást. Váltig állítja, hogy Magyar Péternél kevés tehetségesebb politikus van az országban.
Radnai az aki a párt sajtómegjelenéseiért, videós tartalmakért és social médiáért is felel.
Magyar Péter új alelnöke nemcsak egy idős kritikust, hanem egy újságírónőt is megfenyegetett: eltöri a kezét
Radnai Márkról azt érdemes tudni, hogy nemcsak egy újságíróval szemben ütött meg minősíthetetlen hangnemet pusztán azért, mert leírta kritikáját az általa rendezett darabról, hanem Csendes-Erdei Emesét, a Librarius újságíróját is komolyan megfenyegette – írja az Origo. Az említett újságírónak azt ígérte, ha meg meri jelentetni a vele és Magács Lászlóval készült – egyébként a színház által kezdeményezett – interjút, amely a Closer című darab kritikai buktájáról és annak korrigálásáról szólt volna,
eltöri a kezét.
„Miután azt a reakciót kaptam az átnézésre visszaküldött interjúra, hogy abból egy szó sem jöhet le, felhívtam Radnait, hogy ezt azért beszéljük meg, mert nem értettem, miért ne jöhetne le az, amit tulajdonképpen ők kezdeményeztek. Elmondták, hogy belátták, sok hibát követtek el a darab készítése során, és szeretnének egy új előadást csinálni.
Radnai nem volt túl együttműködő a telefonbeszélgetés során, és közölte, hogy eltöri a kezemet, ha lehozom a cikket.
– írta a Mandiner. Magyar Péter új alelnöke a színházi világból érkezett a politikába, és az országos média amiatt kapta fel nevét, mert megfenyegetett egy színikritikust.Radnai nemcsak kéztöréssel fenyegetett meg kritikusokat, de egy levélben „csótányoknak” is nevezte őket. A botrány kirobbanásakor egyébként az Átrium színház azonnal hatállyal levette műsoráról Radnai egyik darabját és elhatárolódott tőle. Amit az egyik kritikus, Koltai Tamás írt Radnairól, miszerint „Nem szabadna elfeledkezni arról, hogy a rendezés: szakma. Különben ez az eredmény” – ismét bebizonyosodott, amikor az RTL rábízta a sorozatot Magyar Péter kedvencére – írja a Metropol.
A lap szerint Radnait „nagyszájú, erőszakos senkiháziként” jellemzik volt kollégái, aki túl sokat képzel magáról, így talán nem véletlen, hogy Magyar Péter miért őt tette meg a Tisza Párt alelnökének.
Az idősebb Radnai a háttérből irányíthatja az eseményeket
Radnainak sincsenek rossz politikai kontaktjai, amit elsősorban édesapjának köszönhet. Radnai László globalista háttérember már a rendszerváltás előtt megkezdte kapcsolatainak a kiépítését. Némileg meglepő módon, már 1983-tól nagy amerikai multinacionális cégek magas beosztású alkalmazottjaként dolgozott. Legalább ennyire érdekes, hogy a kommunista titkosszolgálat fedőszervének tartott Chemolimpexnél kezdett, hogy aztán a Dow Chemicalnál kössön ki. Ahogy a Magyar Jelen megjegyzi, amerikai kapcsolatai innen erednek, az elmúlt években vezető pozíciókban dolgozott a GALLUP Intertanional-nál, a Du Pont-nál, a Leo Burnettnél, a Havas Wordwilde-nál és a Meanwihile Consultingnál. Több éven át ügyfelei közé tartozott a nemzetközi Bertelsmann RTL Groupja is.
Később az üzleti szférából átevezett a politikába, 1997-től éveken át az SZDSZ médiatanácsadójaként dolgozott. Majd kisebb szünet után a Jobbik holdudvarában bukkant fel, élvezve Vona Gábor akkori pártelnök bizalmát. Idősebb Radnainak kulcsszerepe volt a Jobbik baloldalra való tolásában. Sajtóértesülések szerint
idősebb Radnai idén február végétől Magyar Péter “vezérkari főnöke”, és akárcsak a Jobbik esetében, ezúttal is a háttérből irányítja az eseményeket.
Radnai ritkán jelenik meg a nyilvánosság előtt, annak ellenére, hogy a háttérben aktív szereplője a hazai nyilvánosságnak. Helyette fia mutatkozik a kamerák előtt, aki most hivatalosan is politikai pályára lépett. Idősebb Radnai a kezdetek óta igyekszik egyengetni fia útját, azt rebesgetik, hogy ő volt az, aki bevásárolta a rendezőként kudarcot való gyerekét az Átriumba – most pedig lehet, hogy Magyar Péter pártjába is.
Forrás: Origo, Metropol, RTL; Fotó: Magyar Péter Facebook-oldala
Facebook
Twitter
YouTube
RSS