Pesti Srácok

Nem fogjuk megúszni – Ezt gondolják a budapestiek a kötelező betelepítési kvótáról (Videó)

A baloldal Brüsszelben állva tapsolt neki, idehaza viszont már a létezését is tagadják. Vagy ha mégis elismerik valóságnak, akkor a jobboldalra fogják. Soros örül, a dollárok gurulnak, tőlünk pedig kifizetések helyett inkább beszednék az eurót, mi az? Természetesen a kötelező betelepítési kvóta, amelynek legfeljebb csak az embercsempészek és a brüsszeli eurokraták örülhetnek, és amelynek lényege szerint kvóta alapon osztják szét illegális bevándorlók tízezreit, sőt, millióit. Akinek pedig ez nem tetszik, az fejenként milliókat fizethet. A PestiSrácok.hu felkerekedett és megkérdezte a budapestieket, hogy mit gondolnak minderről. Spoiler: többet, mint az ellenzéki politikusok.

A Hír TV tudósítása szerint a konzervatívok és a liberálisok is támadják a migránskvótát az Európai Parlamentben. A szocialisták, a liberálisok és a zöldek élesen bírálták az Európai Tanácsban minősített többséggel meghozott döntést, szerintük ugyanis az nem veszi figyelembe a migránsok emberi méltóságát, szabadabb kezet adna a tagállamoknak a menedékjogot nem kapott migránsok visszatérítésében, és szembe megy az európai értékekkel. A szocialisták elutasítják a kötelező határeljárást, amely azt jelenti, hogy a menedékkérők addig nem léphetnek be az Európai Unió területére, amíg kérelmüket el nem bírálják. Ez az eljárás pedig akár fél évig is eltarthat; ez idő alatt akár valamilyen felügyelet alá is helyezhetik a bevándorlókat. A liberálisok azt hangoztatták, hogy el kell ismerni a gazdasági bevándorlást, és a migránsoknak biztos útvonalat kell biztosítani Európába, a zöldek viszont egyenesen úgy fogalmaznak, hogy a megállapodás a szélsőjobb nézeteit tükrözi, mivel a tagállamok szabadabb kezet kapnak a migránsok visszatérítésében.

Mint ismert, Nyugat-Európából minden uniós országba migránsokat terveznek áttelepíteni, így Magyarországra is. A tervezet szerint, aki nem fogadja be a migránsokat, azt Brüsszel megbünteti. Minden visszautasított migráns után büntetésként 22 ezer eurót kell fizetni. Az Európai Unió bevezetné a migránsok kötelező szétosztását a tagállamok között, és amennyiben a vonatkozó jogalkotási folyamat végigmegy, a tagállamoknak nem lesz beleszólása abba, kik fognak élni területeiken − jelentette ki Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön, Luxemburgban. Az államtitkár azt követően nyilatkozott, hogy az uniós tagországok belügyminiszterei többségi döntéssel tanácsi álláspontot fogadtak el az unió menekültügyi reformjáról.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!