Pesti Srácok

Bevált a digitális detox a diákoknál! (Videó)

Hal Melinda, Máthé Zsuzsa és Puskás Balázs vezetésével 215 fiatal vett részt a "Helló teló!" kísérletben, az eredmény meggyőző. Szinte mindenki rászorul egy kis digitális böjtre, vagyis arra, hogy kevesebbet nyomkodják az emberek a mobiljukat, kevesebb időt töltsenek a közösségi médiában és úgy általában a képernyőn..

A Váci Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatósága és a Szent István Intézet főszervezésében, a Tanuláskutató Intézet és Hal Melinda klinikai szakpszichológus kutatásvezetésével zajlott a 33 napos képernyő csökkentő program. A 12-14 éves diákok bebizonyították, hogy érdemes a digitális térből a személyes kapcsolatok felé fordulni. Az ülő életmód helyett pedig mozogni! Videó a nagy, képernyőmentesítő kísérlet eredményeiről!

képernyő
Kevesebb képernyőidő, több koncentráció!

Fontos a figyelmi teljesítmény és a képernyőidő
 

Kiderült, hogy képernyő nélkül egy hónap alatt több, mint 10 százalékkal emelkedett a figyelmi teljesítmény, ahogyan a figyelmi - és motoros pontosság, a téri-vizuális észlelés.

Lényeges pozitív változást hozott a kevesebb képernyő, mobiltelefon és közösségi média a szorongás, a hangulat, az érzelmi tudatosság és empátia tekintetében! Az összesen 215 fiatal részvételével lezajlott program során tükröt tartottak a diákok nekünk felnőtteknek és példát mutattak kitartásból, tudatosságból, motiváltságból! 

Kövessük példájukat!

- kéri videónkban a kolléganőnk, Hal Melinda

Videónkban mellette Máthé Zsuzsa, a Szent István Intézet igazgatója és Puskás Balázs, a Váci Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatóságának főigazgatója beszélt a témáról.

Március elején indult el a Szent István Intézet és a váci Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatóságának felhívására a „Helló Teló!” programon négy település, négy iskolája, hat osztállyal kezdte el a nagyböjti időszakban a digitális detoxot. A kihívás elején és a végén is pszichológiai méréseket végeztek a diákokkal, amelyek aztán egyedülálló eredményeket mutattak. Ezeknek tudományos összefoglalóját a Szent István Intézet honlapján, ITT lehet elolvasni.

A digitális védőpajzs - Morál Hal Melindával

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!