Pesti Srácok

A Hősök terén ünnepelte századik születésnapját a magyar ökölvívás

100 éves a magyar ökölvívás - Erdei Zsolt

Nehéz volt szavakba önteni a látványt, ami a Hősök terén fogadott bennünket az elmúlt szombaton. Élvezet volt nézni a rengeteg szorítót, amikben csupa híresség mérettette meg magát a hazai ökölvívás világából.

Néhány menetre újra láthattuk a kötelek között mozogni Kovács Kokó Istvánt is, aki jelenleg a hazai szövetség elnöke. Majd minden egykori bajnok ringbe lépett, hogy tiszteletét tegye a sportág iránt, amiben elérte legnagyobb sikereit. A rendezvényről a PS TV stábja sem hiányzott és sikerült megszólítani a legnagyobbakat, akikről az utóbbi évtizedekben szólt az ökölvívás.  

Ökölvívás a Hősök terén
Kovács Vipera Attila hosszú idő után adott újra interjút az ökölvívásról

Sztárok az ökölvívás születésnapján:

A Hősök terén rengeteg hazai híresség jelen volt, akik szeretik ezt a sportágat. A népszerű zenészek, műsorvezetők és sztárbokszolók mellett azonban a legnagyobb figyelmet, nem meglepő módon, az egykori bajnokok kapták. Kótai Mihálynak nem akadt könnyű ellenfele, hiszen Erdei Zsolt ellen kellett bemutatnia az ökölvívás szépségeit. 

 

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.