Az ukrán maffia állt a négy halálos áldozatot követelő Aranykéz utcai robbantás hátterében – ezt hangoztatta Jozef Rohác azon a felvételen, amivel a Hír TV Riasztás című műsorát kereste meg a szlovák férfi testvére. A merénylet ügyében jogerősen elítélt Rohác ezzel egyébként önmagának mond ellent, hiszen évekkel ezelőtt még azt hangsúlyozta, hogy a Dunaszerdahelyen lemészárolt Pápay-klánnak van köze a leszámoláshoz.
A Fenyő-gyilkosság és az Aranykéz utcai robbantás miatt is jogerősen életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélt Jozef Rohác egy, a Hír TV Riasztás című műsora által megszerzett felvételen azt állítja, hogy az ukrán maffia megbízásából robbantották fel az olajügyek koronatanúját, Boros Tamást. A rövid – néhány napja felvett – hanganyagot (amit úgy készítettek, hogy Rohác öccse a telefonbeszélgetésüket rögzítette) a férfi testvére juttatta el a televíziós műsor munkatársainak.
Újra elindították a nyomozást a Fenyő-ügyben (ez így nem pontos, az NVSZ vizsgálódik az ügyben – PS), mert a felbujtó még nincs meg, pedig a nyomozó hatóság ismerte, és az elején még hangoztatták a médiában, hogy meg is nevezik, és letartóztatják. Ehelyett az Aranykéz utcai esetet nyomják a tévében, de arról csak azt tudom, hogy nem Portik, hanem az ukrán maffia volt a háttérben
–mondta Rohác, aki azt elfelejtette hozzátenni, hogy évekkel korábban, még a nyomozati szakban tett vallomásában arra utalt, hogy a dunaszerdahelyi Fontana bárban 1999-ben kivégzett Pápay Tibor és bandája megbízásából az ő egyik legközvetlenebb bizalmasa, Jozef Hamala és társai követték el a bűncselekményt. Ennek alátámasztására akkor egy olyan történetet adott elő, miszerint valamikor a 90-es évek végén Hamala zaklatottan berohant törzshelyükre, a lévai Orient kávézóba, hogy vele beszéljen. Rohác szerint társa közölte, hogy megismerkedett Pápay Tiborral, jó pénzért nekik dolgozik és nagyon ideges, mert közreműködött két leszámolásos ügyben, az Aranykéz utcai robbantásban és a Fenyő-gyilkosságban. Rohác vallomása szerint ezután Pápay megérkezett a kávézóba, félrehívta Hamalát, pár percet beszéltek, majd a férfi– már megnyugodva – Pápay Tiborral együtt távozott a szórakozóhelyről. Hamalát azóta meggyilkolták, a szlovák hatóságok szerint éppen Rohác lőtte fejbe.
Perújítási nyomozást rendeltek el
Az ukrán vonalat gyengíti az is, hogy Rohác, noha érdekében állt volna, egyszer sem beszélt erről a tárgyalásán, de a mostani megszólalása nyilván nem független attól, hogy az Aranykéz utcai robbantás ügyében néhány hete perújítási nyomozást rendelt el a Fővárosi Ítélőtábla. Az Energol-vezér és védője, Szikinger István többek között azért kért újabb vizsgálatot a robbantás ügyében, mert a fekete sereg életfogytiglani fegyházra ítélt egykori vezetője, Magyar Róbert azt állítja, Rohác neki a börtönben elárulta, nem Portik Tamás, hanem valaki más a merénylet megrendelője. Azt, hogy Magyar szerint kit nevezett meg Rohác az energolos helyett a tömeggyilkosság megbízójának, az indítványban nem írták le, de kérvényezték, hogy a bíróság egy új eljárásban hallgassa ki a rettegett bandavezért. Úgy tudjuk, Magyar azt is hangsúlyozta, hogy Rohác neki tagadta, hogy ő lett volna a merénylet végrehajtója, sőt, meg is nevezte, hogy ki robbantott valójában az Aranykéz utcában. A hatóságoknak hatvan napja van arra, hogy kihallgassák Magyart, illetve az általa megnevezett személyek alibijét leellenőrizzék. A bíróság pedig azután dönt arról, hogy perújítást rendel-e el és újratárgyaltatja-e a büntetőpert. Korábban kerestük Szikinger Istvánt is, aki a perújítási nyomozással kapcsolatban csupán annyit mondott, hogy Portik Tamás azt szeretné, hogy végre derüljön ki az igazság ebben az ügyben. Magyar és Portik neve egyébként korábban már szerepelt közösen a sajtóban, hiszen a fekete sereg volt vezetője éppen a PestiSráccok.hu-nak adott interjújában beszélt arról, hogy amikor 2009-ben házi őrizetben volt, felkereste őt Portik Tamás, aki arról kérdezgette, hogy tudná-e segíteni az MSZP-t Orbán Viktorról, illetve a Fideszről szóló információkkal. Portik állítólag azt ígérte, hogy cserébe „levennék a házi őrizetét” és a bírósági ítéletét is tudnák befolyásolni.
Jogerősen elítélték Portikot és Rohácot
A Fővárosi Ítélőtábla Máziné Szepesi Erzsébet vezette tanácsa az Aranykéz utcai robbantás és a Fenyő-gyilkosság ügyében májusban hirdetett másodfokú határozatot, amellyel lényegében helybenhagyta a korábbi elsőfokú döntést, így jogerőre emelkedett Jozef Roháč életfogytiglani és Portik Tamás tizenhárom éves büntetése. A másodfokú bíróság a Fővárosi Törvényszékhez hasonlóan igazoltnak látta, hogy Roháč volt az elkövetője a négy halálos áldozatot követelő Aranykéz utcai robbantásnak, valamint ő lőtte le 1998 februárjában Fenyő János médiavállalkozót. A táblabíróság kimondta, hogy a belvárosi, négy áldozatot követelő robbantás megbízója Portik Tamás, akit azért nem ítélték Roháchoz hasonlóan életfogytiglani fegyházbüntetésre, mivel kétséget kizáróan csupán azt tudta megállapítani a bíróság, hogy az energolos Boros Tamás megölésére adott parancsot. Portikot egy szlovák bűnöző, Milos Kastan vallomásának köszönhetően marasztalták el. A volt szlovák maffiavezér, Mikulás Cernák bandájához tartozó, később a Sykora-klánhoz csapódó gengszter vallomásában előadta, hogy jelen volt egy olyan találkozón 1998 áprilisában, ahol Portik megbízást adott az Aranykéz utcai merényletre. Rohác állítólag még panaszkodott is szlovák bűntársának, hogy „nagy nyomás alatt van”, mert az Energol-vezér sürgeti a gyilkosság végrehajtását.
Vezető kép: Urbán Tamás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS