Forró drót
Takács Péter: Magyar lezüllesztette a parlamentet
A volt egészségügyi államtitkár, fideszes országgyűlési képviselő szerint ezzel a gyűlölet áradattal ráültek a hülyeség vonatra, amin nincs fék. A tiszás szavazók egyelőre támogatják a demagóg, hazugságra épülő gyűlölet kampány folytatását, de majd akkor döbbennek meg, amikor az 1200 Magyar Péter ígéretből a költségvetésben csak kevés fog megvalósulni - vetítette előre Takács Péter.Füstgránáttal okozott hatalmas kárt az Országgyűlés Irodaházában a jobbikos Szabó Bence
Szilágyi Zoltán, az Országgyűlés sajtófőnöke az MTI érdeklődésére elmondta: az Országgyűlés Irodaházában a Jobbik frakciója által használt 242-es szobában szerdán kora este Szabó Bencének, a Jobbik szakértőjének kezében "beindult" egy füstgránát.Újabb baloldali fake news – Szó sincs tömeges felmondásról az egészségügyben
Hiába vízionálja a baloldal az egészségügyi dolgozók tömeges felmondását, a számok mást mutatnak. Március 1-jével az egészségügyi dolgozók 96,3 százaléka, több, mint százhatezer szakember választotta az egészségügyi szolgálati jogviszonyt; a kilépés mellett az előzetes adatokhoz képest jóval kevesebben, alig négyezren döntöttek – közölte az Országos Kórházi Főigazgatóság (Okfő).Egymilliárd vakcinát is előállíthat idén a kínai Sinopharm
Tömeggyártásra állt át a Sinopharm kínai állami cég, amely akár több, mint egymilliárd, koronavírus elleni vakcinát is előállíthat az idén – közölte szerdán Jü Csing-ming, a Sinopharm Group elnöke, aki szerint a termelési kapacitás növelésével évente akár hárommilliárd dózist is elő tudnak állítani a jövőben.Telefonon és videokapcsolat keretében is beszélt egymással Orbán Viktor és Matteo Salvini
Matteo Salvini, az Olaszországban a kormánypártok közé tartozó, jobboldali Liga vezetője üzenetet küldött Orbán Viktor miniszterelnöknek, amelyben "a magyar nép iránti barátságot és közelségét" hangsúlyozta – közölte az olasz politikus pártja szerdán.Századvég: Orbán Viktor akár egy közép-európai pártcsaládot is életre hívhat
Ahol becsukódik egy ajtó, ott kinyílik egy másik. A Fidesz kilépett az Európai Néppárt EP-frakciójából, ám a magyar kormány európai érdekérvényesítése az utóbbi években már egyébként sem ezen a politikai fórumon keresztül valósult meg. A távozással európai szinten is esély nyílik egy olyan politikai keret kialakítására, amely karakteres alternatívát mutat Soros György és a bevándorláspárti erők politikájával szemben. Egy karakteresen nemzeti szuverenista, a keresztény kulturális értékek és a hagyományos családmodell védelmére, a bevándorlás korlátozására, és a patrióta gazdaságpolitika képviseletére vállalkozó formáció közelebb állna az európaiak többségének várakozásaihoz, mint a mainstream európai politika – olvasható a Századvég Alapítvány friss elemzésében, amelyben számos fontos kérdésre választ találunk.Szijjártó: minél erősebbek a szomszédok, annál erősebbek vagyunk mi is
Egyelőre sajnos úgy tűnik, hogy nem sikerül biztosítani a kettős állampolgárság lehetőségét Szlovákiában, de remélhetőleg egyszer erre a kérdésre is megszületik a megoldás – jelentette ki szerdai, révkomáromi látogatását követően a külgazdasági és külügyminiszter.Weber mosná kezeit és önmagát hídépítőként aposztrofálja
A Fidesz az elmúlt években eltávolodott az Európai Néppárt (EPP) kereszténydemokrata értékeitől, a magyar párt már nem ugyanazon az alapokon áll, mint kezdetben a pártcsoport alapítói – jelentette ki Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) európai parlamenti képviselőcsoportjának vezetője szerdán, Brüsszelben.Szívesen látnák a fideszes EP-képviselőket az Identitás és Demokrácia frakcióban
Szívesen látják a Fidesz európai parlamenti (EP-) képviselőit az Identitás és Demokrácia (ID) frakcióban – közölte szerdán Jörg Meuthen, az Alternatíva Németországnak (AfD) német ellenzéki párt társelnöke, az ID-frakció képviselője, aki úgy vélekedett, hogy a Fidesz távozása az EPP-frakcióból Manfred Weber súlyos veresége.Több, mint százezer középiskolás vett részt a Határtalanul program online vetélkedőjén
Több, mint százezer anyaországi és külhoni középiskolás vett részt a Határtalanul program online középiskolai vetélkedőjének első fordulójában; az eredmények azt jelzik, hogy a fiatalok már egységes magyar nemzetben gondolkodnak – közölte a Miniszterelnökség, Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkárt idézve.A KDNP marad az Európai Néppártban
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) folytatja az Európai Néppárt (EPP) európai parlamenti (EP-) frakciójában megkezdett munkáját – közölte Hölvényi György, a KDNP EP-képviselője Brüsszelben az MTI-nek, azt követően, hogy az EPP EP-frakciója szerdán elfogadott alapszabály-módosítása után a Fidesz-frakció közölte: 12 EP-képviselője kilép az Európai Néppárt európai parlamenti képviselőcsoportjából.Miniszteri biztos lett Balla György, aki a vidéki településekkel fog egyeztetni
A 25 ezernél több lakosú vidéki településekkel folytatott egyeztetésekért felelős miniszteri biztossá nevezték ki szerdától Balla György (Fidesz) országgyűlési képviselőt, Szolnok korábbi alpolgármesterét. A fővárossal és a budapesti kerületek vezetőivel Fürjes Balázs, a Miniszterelnökség Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkára fog egyeztetni – közölte a Miniszterelnökség szerdán.Deutsch Tamás: Szánalmas és infantilis, hogy az EPP a járvány közepette "kiszorítósdit" játszik
A Fidesz elfogadhatatlannak tartja, hogy az Európai Néppárt (EPP) frakciójának nagy többsége a koronavírus-járvány közepette is "kiszorítósdival" foglalkozik, ezért a párt tizenkét EP-képviselője szerdán kilépett a képviselőcsoportból és függetlenként folytatja munkáját – mondta Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti képviselője szerdán a közmédiának. Hozzátette: meg fogják találni a leghatékonyabb politikai együttműködéseket annak érdekében, hogy a magyar nemzeti érdekeket eredményesen tudják képviselni az európai döntéshozatalban.Ügyvédjével együtt csukták le Piero Pinit, a vágóhídkirályt
Látványos akció zajlott szerdán reggel Kecskemét belvárosában. A Készenléti Rendőrség lezárta a Piramis Udvarház kijáratait, majd a fővárosi székhelyű Központi Nyomozó Főügyészség nyomozói megszállták az egyik ismert helyi ügyvéd irodáját és őrizetbe vették a férfit. Ugyanebben az időben Kiskunfélegyházán is akció zajlott ugyanebben az ügyben. Ismét őrizetbe vették Piero Pinit, a vágóhídkirályt, akinek büntetőügye épp a múlt héten kezdődött meg a Kecskeméti Törvényszéken – olvasható a Hírösvény beszámolójában.Szinte egész Európát lehagyta már hazánk az átoltottság tekintetében
Az átoltottság Európában még mindig hazánkban a harmadik legmagasabb. Összesen 36,4 ezer ember jutott vakcinához egy nap alatt az adatok szerint Magyarországon, ami a népesség 0,38%-a. Ugyanez az oltási arány az EU-ban tegnap kevesebb, mint a fele, 0,18% volt.Hidvéghi Balázs: az Európai Néppárt balra tolódik, folyamatosan veszíti el karakterét
Az Európai Néppárt (EPP) balra tolódik, folyamatosan veszíti el karakterét. A Fidesz véleménye szerint ideje lenne, hogy a pártcsoport visszatérjen a Nemzetek Európája koncepcióhoz, és elfogadja: a hagyományos kereszténydemokrata értékeknek helye van az európai politikában – jelentette ki Hidvéghi Balázs fideszes európai parlamenti (EP-) képviselő Brüsszelben, szerdán.Varga Judit: Weber feladata az lett volna, hogy egyben tartsa a frakciót, nem az, hogy legyengítse
Manfred Weber, az Európai Néppárt európai parlamenti képviselőcsoportja vezetőjének az lett volna a feladata, hogy egyben tartsa a frakciót, nem az, hogy legyengítse azt – közölte az igazságügyi miniszter szerdán, a Facebook-oldalán.Koppant a Momentum: elutasította az Alkotmánybíróság a gödi polgármester indítványait
A kormány 2020. április 18-án különleges gazdasági övezetté nyilvánította a város ipari parkját, benne az épp az elektromos autókhoz szükséges akkumulátorgyárat óriás beruházással létesítő Samsunggal. Göd momentumos vezetője az Alkotmánybírósághoz fordult, a testület azonban elutasította a Balogh Csaba által benyújtott indítványokat.Nem vártunk többet: így reagált a Gyurcsány vezette horrorkoalíció a Fidesz kilépésére
A mai nappal lezárult a Fidesz és a konzervatív értékektől fényévnyire kerülő Európai Néppárt közötti huzavona, miután Orbán Viktor a bejelentette, hogy a párt távozik a frakcióból. Ez a lépés mindjárt felkavarta a hazai politikai állóvizet és végre adott némi muníciót az ellenzéknek, hogy orbánozhassanak egyet.Fidesz: Botka Lászlónak lépnie kell a szegedi VIP-parkolóügyben
Botka László (Összefogás Szegedért) polgármesternek és a jegyzőnek fel kell lépnie, hogy a VIP-parkolóügyben elítélt vádlottak megtérítsék az önkormányzatnak okozott kárt – jelentette ki a Fidesz helyi közgyűlési frakciójának vezetője szerdán, Szegeden.Donáth, Apró – Őskommunista klánok, avagy a XXI. század kamudemokratái
Békés Márton történész, a Terror Háza Múzeum kutatási igazgatója az Apró és a Donáth családok párhuzamos történetét dolgozta fel az illegális kommunista szervezkedéstől kezdve 1956-os szerepükön át a rendszerváltásig, illetve az azt követő időszakig. Mint a tanulmány kiemeli, bár 1956-ban elváltak egymástól az életutak, az unokák jelen korunkban ismét a baloldalon tevékenykednek, ráadásul szoros szövetségesei egymásnak.Manfred Weber már hídépítésről értekezik és mielőbb beszélni szeretne Orbán Viktorral
Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) parlamenti frakcióvezetője egy frissen közzétett levélben válaszolt Orbán Viktor február végi levelére, amelyben a magyar miniszterelnök kifogást emelt az alapszabályzat módosításának jogellenes jellege miatt. Ez különösen azért érdekes, mert a néppárt ma délelőtt úgy módosította alapszabályzatát, hogy gyakorlatilag előirányozza a kormánypárti delegáció felfüggesztéséről szóló voksolás kiírását, ezért a Fidesz bejelentette a távozását a néppárt európai parlamenti frakciójából – írja a Magyar Nemzet.Gyurcsány forgatókönyvét valósítja meg a baloldal – A XXI. Század Intézet elemzése
A kezdetben vitatott, mára azonban valósággá vált ellenzéki összefogás formáját Gyurcsány Ferenc egy évvel ezelőtt fogalmazta meg. A szivárványkoalícióban részt vevő pártok, különösen a Jobbik, az LMP és a Momentum – fenntartásaikat és identitásukat feladva – fogadták el a volt miniszterelnök által kijelölt politikai játékteret, így ma már egy nemzetközi baloldali párt áll az Orbán-kormánnyal és az egységes jobboldallal szemben. Gyurcsány Ferenc látszólag háttérbe vonult, mégis az elmúlt egy évben az ő akarata érvényesült: megírta a „habarékellenzék” együttműködésének szabályait, kiosztotta a szerepeket, illetve ernyőszervezetként pozícionálta a legnagyobb erőforrásokkal rendelkező, általa vezetett Demokratikus Koalíciót. Jelenleg a mindenkinél radikálisabb és következetesebb Orbán-ellenes politikájával igyekszik elnyerni a protestszavazók szimpátiáját, miközben egy lépéssel mindig a szövetségesei előtt jár – áll a XXI. Század Intézet lapunkhoz eljuttatott legfrissebb elemzésében.Alapjogokért Központ: az Európai Néppárt elbukott
A keresztyéniesen humanista egykori önmagával is egyre gyengébb kapcsolódással bíró Európai Néppárt valóban nem az, ami volt, és pláne nem az, aminek kellene lennie – így reagált közösségi oldalán az Alapjogokért Központ arra a hírre, hogy a Fidesz kilépett az Európai Néppártból.Deák Dániel: ez a néppárt már nem az a néppárt, amihez a Fidesz 2000-ben csatlakozott
Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Facebook-oldalán elemezte a Fidesz-frakció kilépését az Európai Néppárt képviselőcsoportjából. A politológus kiemeli, hogy a probléma hat évvel ezelőtt kezdődött, amikor a Fidesz fellépett az Európai Unió bevándorláspárti politikájával szemben. A néppárt 2015-ben végleg szakított a hagyományos konzervatív értékrend képviseletével, és egy baloldali liberális fordulatot véve azóta a multikulturális társadalom megteremtése, a melegjogok bővítése és a bevándorlók tömeges integrálása is fontos szerepet játszik politikájának alakításában. Deák Dániel szerint a mostani kilépés tovább csökkenti a már így is mélyrepülésben lévő néppárt erejét.Ajánljuk még

































