Pesti Srácok

Ruszin-Szendi ordítozott és menekült, a "Slava ukraini" felkiáltásait nem tudta cáfolni, sőt, szerinte ez nem is fontos kérdés

Ruszin-Szendi Romulusz igen nagy bajban van. Ahogy elkezdtek kiesni a csontvázak a szekrényből, csak az ordítozás és visszamutogatás maradt a volt vezérkari főnök repertoárjában, hiszen a NATO-üléseken "Slava ukraini" felkiáltással elköszönő Ruszin-Szendi egy ideig csöndben maradt, azonban a felháborodás mértéke miatt a bujkálás már nem volt kifizetődő, így egy csepeli tiszás találkozón már a riporterek kérdéseit kellett volna megválaszolnia. Nem tette. Amellett, hogy beleordította az éterbe, hogy mindenki hazudik, aki nem hisz neki, arra a kérdésre egyszer sem adott választ, hogy a NATO-üléseken Slava ukraini felkiáltásokat hallattott volna, sőt, visszakérdezett, hogy miért fontos ez a kérdés. A magyarok számára igenis fontos, hiszen mi a saját nemzetünkért vagyunk felelősek, nem az ukránokért, vezérkari főnökként pedig illene a saját hazát képviselni.

Egészen elképesztő az a hozzáállás, amit Ruszin-Szendi Romulusz választott az ukrán kémügy tekintetében. Az látható, hogy ő is, Magyar Péter is próbálja a közbeszédet egészen másfelé terelni, csak nem túl nagy sikerrel. A zsebmessiásnak még arra is választ kell adnia, hogy vajon hogy kerültek egyszerre Hollókőre az ukrán nagykövettel húsvéthétfőn, ami igen csak gyanús a kémügy közös tiszás-ukrán összefonódásait nézve.

Ruszin-Szendi pedig már rég nem az egymilliárd forintos szolgálati villa és a tokaleszívás miatt menekül a sajtó elől, annál jóval nagyobb slamasztikába kerülhet, ha kiderül, hogy a NATO-ülések jelentéseit valóban meghamisították, és az sem vet rá túl jó fényt, hogy magyar vezérkari főnökként "Slava ukraini" felkiáltásokkal zárta az üléseket. Utóbbit szerették volna tőle megkérdezni, de a láthatóan dühös és frusztrált lett emiatt, a videó végén pedig még vissza is kérdezett, hogy vajon-ez fontos-e. A zavarodottságot tehát egy tulajdonképpen beismerés követte, azonban a régi ukrán nácik csatakiáltása egy ilyen kiélezett magyar-ukrán viszony kellős közepén több, mint felelőtlenség, annál jóval súlyosabb.

A videóból minden kiderül, nézzék meg!

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.