Pesti Srácok

„Nélkületek nem értem volna el semeddig” – Görbicz Anita megható búcsúja (videókkal)

„Nélkületek nem értem volna el semeddig” – Görbicz Anita megható búcsúja (videókkal)

Bár a magyar válogatott vereséget szenvedett a világbajnoki ezüstérmes Hollandia csapatától Győrben, ezt a napot nem felejtjük el sokáig. A sportág egyik halhatatlan legendáját, Görbicz Anitát a mérkőzés előtt vonultatták vissza a válogatottól, a világklasszis megható búcsúbeszéddel köszönt el.

„Köszönöm mindenkinek azt a szeretetet, azt a segítséget, amellyel elérhettem ezt a csodálatos karriert. Nem utolsósorban szeretném megköszönni a családomnak, akik a nehéz pillanatokban is mindig mellettem álltak. Nélkületek nem értem volna el semeddig. Köszönöm még egyszer mindenkinek. Szurkoljunk most a csajoknak, hajrá magyarok!” – mondta a válogatottól elbúcsúzó Görbicz Anita a Hollandia elleni meccs előtt. Bár a nemzeti csapat végül 19–18-ra kikapott csütörtökön a világbajnoki bronz- és Európa-bajnoki ezüstérmes Hollandiától, ezt a napot sohasem felejtjük el.

Ezt a videót is érdemes megnézni, hogy tudjuk, kit veszített el a válogatott, és kit csodálhatunk még a Győr csapatában:

De ezt a portrét is:

PestiSracok facebook image

https://www.youtube.com/watch?v=r7wNsLQd9kI

Legjobb eredményei a válogatottban: olimpia: 4. hely (2008), 5. (2004) világbajnokság: ezüstérmes (2003), bronzérmes (2005) Európa-bajnokság: bronzérmes (2004, 2012)

Egyéni díjak:

az év legjobbja a nemzetközi szövetségnél: 2005 az év legjobbja Magyarországon: 2005, 2006, 2007, 2013, 2014, 2017 a világbajnokság legjobb irányítója: 2003, 2005, 2007, 2013

További érdekességek:

41 büntetőből szerzett gólt sorozatban a 2007-es világbajnokságon 41 Európa-bajnoki mérkőzésén 160, 48 világbajnoki meccsén pedig 243 gólt szerzett az első meccsét 2002. augusztus 23-án Miskolcon játszotta Norvégia ellen az utolsó mérkőzésére 2017. december 10-én került sor Lipcsében a franciákkal szemben

A válogatottsági örökrangsor: 1. Gódorné Nagy Mariann 281 mérkőzés 2. Erdős Éva 270 3. Pálinger Katalin 254 4. Kökény Beatrix 245 5. Angyal Éva 242 6. György Anna 242 7. Sterbinszky Amália 239 8. Görbicz Anita 233 9. Csajbók Sándorné 230 10. Vadász Józsefné 230

Fotó és statisztikák: MTI

Ajánljuk még

Vajon minek és hogyan állított ki százegy kutyaútlevelet a határzár idején az állatorvosi praxisát szüneteltető Hadházy Ákos? - Frissítve: reagált Hadházy

Exkluzív 2021 március 23.
2020 januárja óta összesen száznál is több kutyának állított ki útlevelet Hadházy Ákos, a két pártot már elhagyó, jelenleg független országgyűlési képviselő, aki leadott vagyonnyilatkozata szerint hivatalosan szünetelteti állatorvosi praxisát – tudta meg a PestiSrácok.hu. A helyzet több szempontból is kínos: először is, az országgyűlési képviselők jogállásáról szóló törvény szerint parlamenti képviselő kereső tevékenységet nem folytathat, még ha valamilyen szellemi tevékenységet végez is, azért pénzt nem fogadhat el. A kisállat útlevél kiállítása azonban nagyon is pénzbe kerül, az okmányt kiállító állatorvos is kötelezően fizet ezért a kamarának. Ha saját cégen keresztül jutna a tevékenysége ellentételezéséért pénzhez egy honatya, azt is be kell jelentenie az Országgyűlés elnökének. Csakhogy Hadházy Ákos – úgy tudjuk – nem ezt jelentette be, hanem az ellenkezőjét, hogy szüneteltetni a praxisát. Mellesleg ezt saját kézírással is leírta és ellenjegyezte, a vagyonnyilatkozatában. Ha mindez nem lenne elég, még egy kérdés felvetődik: mégis kinek, kiknek és miért állít ki valaki több mint száz kutyaútlevelet a koronavírus-járvány kellős közepén, amikor szinte az egész világ zár alatt van és az emberek sem utaznak. Cikkünk megjelenése után válaszolt kérdéseinkre Hadházy Ákos, aki a tőle szokásos diktatúrázás, orbánozás, fideszezés mellett elárulta: annyira szeret állatokat gyógyítani, hogy ingyen is megteszi, sőt, a jelek szerint az útlevelek kiállításakor szívesen megfizeti a kötelező illetéket is. A képviselő válaszát kérésére változtatás nélkül közöljük.

Nincs kezelhetetlen gyerek, csak meg kell tanulnunk nevelni – PS-interjú Beszédes Henrietta gyermeknevelés-specialistával

Exkluzív 2021 december 29.
Nem vagy rossz anya, és nincs olyan, hogy kezelhetetlen gyerek – vallja Beszédes Henrietta gyermeknevelési specialista. A kétgyermekes fiatal édesanya egészen új szemléletmóddal dönti le a sztereotípiákat és győz meg arról, hogy minden sokkal egyszerűbb a megoldás gyermeknevelési nehézségeinkre, mint eddig hittük. A legfőbb probléma, hogy senki sem mondja meg, tanítja meg, hogyan kell gyermeket nevelni, mi egyáltalán az, hogy nevelés – azt hisszük, ennek ösztönből kell jönnie. Találunk ugyan garmadával könyveket nevesebbnél nevesebb gyermekpszichológusok, szakemberek tollából, csak éppen a gyakorlatban valahogy nem úgy működnek a dolgok. Jön a patthelyzet, a mindennapos harcok és az önvád: nekem ez nem megy, rossz anya vagyok. Az sem túl nagy segítség, hogy oly könnyen ragasztanak bélyegeket a gyermekekre, mondják ki speciális nevelési igényűnek, nehezen kezelhetőnek, mert egyszerűen nem illik bele az átlagosba, a megszokottba, mert valamiért más. A megélt és ránk zúdított problémák özönében aztán a legfontosabbra figyelünk egyre kevésbé: hogy ki is az a gyermek, akit nevelünk, mit gondol, mit akar és miért, mi az, amitől egyedi, amitől különleges. Beszédes Henrietta szerint éppen ez lenne a lényeg és a kulcs az egyszerű neveléshez: látni, érteni és kibontakozni hagyni azt a másik emberi lényt, aki ránk bízta az életét, de attól az még az övé. Heni televíziós riporterből lett gyermeknevelési specialista. Édesanyaként és kommunikációs szakemberként jött rá, hogy a nevelés legfőbb eszköze pontosan az, amit a munkájában nap mint alkalmaz: a kommunikáció, a megértés és együttműködés.