Pesti Srácok

Beteljesületlen remény: Miláknak sem sikerült a címvédés 200m pillangón, ezüstérmes lett

Beteljesületlen remény: Miláknak sem sikerült a címvédés 200m pillangón, ezüstérmes lett

Rég lehettünk ennyire letaglózva amiatt, hogy a versenyzőnk „csak” ezüstérmet szerzett, mint Milák Kristóf 200-as pillangó döntője után. A versenyszám címvédője és világrekordere az utolsó hosszig vezetett, ám ott állva hagyta a francia közönségkedvenc, Léon Marchand.

A magyar esélyes remekül kézben tartotta az első három hosszt, végig vezetett, volt, hogy már bő egy testhosszal, ám az utolsó hosszra alighanem állóképességi gondok jöttek elő, hiszen önmagához, sőt a mezőny többi szereplőjéhez viszonyítva is középszerű utolsó távot teljesített. Amikor a hajrát vártuk tőle a korábbi eredményei alapján az utolsó ötvenen, akkor négyen is gyorsabbak voltak az ő 30,23-as utolsó részidejénél, közülük pedig Marchand remek ideje a legfájóbb, hiszen a hosszról-hosszra alig lassuló francia végül fél másodperccel megelőzte a mi fiúnkat. Marchand az 1:51,21-gyel átadta a múltnak Milák 2021-es tokiói olimpiai rekordját is.

Maga a címvédő is nagyon csalódott arccal nézte az eredményt a befutó után. Valószínűleg még sokan sokat fognak beszélni erről, hogy mi történhetett, az azonban tény, hogy Milák Kristóf állóképességével kapcsolatban merültek fel aggályok az olimpia előtt is. A 2022-es budapesti világbajnokságon úszott 1:50,34-es világcsúccsal mindenesetre itt is bőven aranyérmet nyert volna.

Miláknak még a 100m pillangó van hátra az olimpián, amely a gyengébb száma, és amelyben Tokióban ezüstérmet nyert.

PestiSracok facebook image
Németh Nándor legfeljebb ennyivel maradt le az éremről (fotó: MTI/Kovács Tamás)

A nap további úszóversenyein is volt bőven magyar érdekeltség. Németh Nándor a 100 m gyorsúszás világbajnoki bronzérmeseként érkezett az olimpiára, és itt a harmadik legjobb idővel került döntőbe. Jól kapta el a rajtot, a mezőnnyel együtt haladt, ötödikként fordult féltávnál, de aztán gyönyörű hajrába kezdett. A második hossz közepe táján feljött a második-harmadik helyre, miközben a kínai Pan nagyon egyértelműen előzte az egész mezőnyt. Már-már úgy tűnt, hogy Németh odaérhet egy csodaszép éremre, hiszen a francia Grousset és az amerikai Alexy is visszacsúszott, ám akkor valahonnan előkerült egy még nagyobb hajrával az ausztrál Chalmers és a román Popovici – előbbi kettő, utóbbi egy századdal előzte meg a magyar fiút, azaz Németh Nándor nemcsak a dobogóról, hanem a második helyről is csupán milliméterekkel maradt le. Nagyon kellemetlen ez egy ilyen napon, amikor több eseményen is hajszálon múlott a magyar siker, és rendre mi húztuk a rövidebbet.

Kós Hubert olyan szépen halad lépésről-lépésre 200 háton, hogy elkezdtünk reménykedni az éremben (fotó: MTI/Kovács Tamás)

A 100m hát elődöntőjében Kós Hubert meggyőző úszással, legjobb idővel került a versenyszám holnap esti döntőjébe, így bár kiélezett küzdelem lesz, ott is bízhatunk egy éremben. A legnagyobb vetélytársnak gondolt amerikai Ryan Murphy csupán 10. lett az elődöntőben, és kiesett. Ugyanebben a számban Telegdy Ádám az összesített 13. helyezéssel búcsúzott. Felesége, Kapás Boglárka a női 200m pillangó elődöntőjében volt érdekelt, és futamában 7., összesítésben a 14. helyet szerezte meg. A döntőben így nem láthatjuk, sőt saját elmondása szerint ez volt az olimpiai szerepléseit tekintve is a hattyúdala.

Ajánljuk még

Ki ne hinne a csodákban? – Boros Imre lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről (Polbeat – javított kiadás!)

‎Polbeat 2022 december 10.
Boros Imre a PestiSrácok.hu Polbeat című élő műsorában lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről. Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve elmagyarázta, milyen játszma zajlik az unió szankciós politikája mögött, hogyan mesterkedett a magyar olajmulti, a Mol, hogy kikényszerítse az üzemanyagár-stop feloldását még a kormány által tervezett szilveszteri időpont előtt, és hogy miként fog megfizetni – a teljes szankciós nyereségének kormányzati elvonásával – mindezért. Felmerült az is, hogy ki hisz még a csodákban, hiszen a Mol százhalombattai finomítóját több hónap küszködés után, az árstop visszavonása után néhány órával sikerült megjavítani, az addig minden mérnökön kifogó repedéseket behegeszteni. A műsorban a neves közgazdász beszélt Matolcsy György és a kormány vitájának hátteréről is, és természetesen a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőben jelen lévő vendégek ezúttal is kérdezhettek, sőt, komoly világnézeti polémia is kibontakozott a kérdezők és Boros Imre között.

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.