Pesti Srácok

Gyurta Dániel kiállt Hosszú Katinka mellett az úszószövetséggel szemben (FRISSÍTVE)

Gyurta Dániel kiállt Hosszú Katinka mellett az úszószövetséggel szemben (FRISSÍTVE)

Tovább inog Gyárfás álláspontja, Gyurta Dániel megerősítette Hosszú Katinka magyar úszósporttal és a szakszövetséggel kapcsolatos állításait. London olimpiai bajnoka abban bízik, hogy változást hozó döntések születnek a sportvezetésben. Gyurta kiállásához azóta csatlakozott az olimpiai bronzérmes Kapás Boglárka, Bernek Péter menedzsmentje pedig Hosszú Katinka kijelentéseit erősítette meg.

„Sajnálatosnak tartom, hogy szeretett sportágam a botrányok miatt rendszeresen címlapon van az utóbbi időben. Hosszú Katinka tegnapi nyilatkozatában sajnos sok olyan meglátás van, ami minden úszó számára ismerős, még ha ezekről nyíltan nem is tudnak beszélni” – fogalmazott Gyurta, aki a riói olimpia óta a NOB sportolói bizottságának is tagja.

A mellúszó azt mondta, látszik, hogy nincs rend a magyar úszás körül, aminek az úszók látják kárát, ami különösen ártalmas, hiszen a 2017-es hazai vb sokak sportkarrierjének csúcsa lehetne. Gyurta ugyanúgy az érdekek uralmára utalt a MÚSZ működésében, ahogy Hosszú Katinka is a keddi nyílt levelében:

PestiSracok facebook image

Frissítés:

Bernek Péter menedzsmentje azt közölte, hogy a MÚSZ-nak nem célja a konstruktív együttműködés és az egyeztetés, a szövetség által elgondolt irányvonaltól eltérni pedig nincsen lehetőség. Bernek esetében is élnek a Katinka által említett „módszerekkel”:

Kapás Boglárka a Nemzeti Sportnak juttatta el közleményét, amelyben csatlakozott Gyurta Dánielhez.

– írta. Kapás szerint az elmúlt közel egy évben vagy hangos belháborúk zajlottak, vagy hidegháborús közegben élték mindennapjaikat a magyar úszók, ami megnehezítette a felkészülést a világversenyekre.

24.hu, facebook.com/Hosszú Katinka, nemzetisport.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!