Pesti Srácok

Olimpiai bajnok társai is elbúcsúztatták a visszavonuló Gyurta Dánielt

Olimpiai bajnok társai is elbúcsúztatták a visszavonuló Gyurta Dánielt

Olimpiai bajnok társai is elbúcsúztatták a visszavonuló Gyurta Dánielt. Nagypénteken, az úszók országos bajnokságán azt is bejelentették, hogy megalakult a Magyar Úszó Szövetségen belül az Olimpiai Bajnokok Testülete.

Gyurta Dániel kedden jelentette be, hogy befejezi aktív pályafutását. A debreceni országos bajnokságon pénteken az olimpiai bajnok társak, köztük Darnyi Tamás, Kovács Ágnes, Risztov Éva, Rózsa Norbert, Szabó József és Wladár Sándor búcsúztatta az olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszót. Szintén pénteken jelentették be, hogy megalakult a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) Olimpiai Bajnokok Testülete (OBT). Wladár Sándor MÚSZ-elnök nyilatkozata szerint a bajnokok többsége az első hívó szóra jelezte részvételi szándékát. Wladár szerint az OBT egyfajta véleményező testület lesz, bevonják a MÚSZ döntéshozatalaiba, és önálló kezdeményezéseket is várnak tőle. Az évente 2-3-szor ülésező OBT elnökévé nyílt szavazással, egyhangúlag Risztov Évát, London (2012) olimpiai bajnokát választották. A testület alapító tagjai: Czene Attila, Darnyi Tamás, Gyurta Dániel, Kovács Ágnes, Risztov Éva, Rózsa Norbert, Szabó József, Székely Éva és Wladár Sándor.

Két olyan úszó olimpiai bajnok van, aki üdvözli a testület megalakulását, de még gondolkodik a belépésen. Egerszegi Krisztina a nagypénteki elfoglaltságai miatt nem volt jelen Debrecenben, de Wladár Sándor reméli, hamarosan igent fog mondani a testületi tagságra, míg Hosszú Katinka - Wladár megfogalmazása szerint - „még átgondolja ezt a helyzetet”.

PestiSracok facebook image

Forrás és fotók: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!