Pesti Srácok

Doppingvétség miatt eltiltották Pars Krisztiánt

Doppingvétség miatt eltiltották Pars Krisztiánt

Másfél évre eltiltották Pars Krisztián olimpiai bajnok kalapácsvetőnket. Ha minden igaz, olyan anyag miatt, ami teljesítményfokozásra amúgy nem alkalmas. Pars 2019 júliusában térhet vissza, rettenetesen szégyelli, ami történt.

Doppingvétség miatt másfél évre eltiltották Pars Krisztián olimpiai bajnok kalapácsvetőt. A 2012-es londoni játékok aranyérmesét január 13-án Szombathelyen ellenőrizték, mintájában pedig tiltólistás anyagot találtak. A doppingbizottság kedden 2019 júliusáig tiltotta el őt, mivel elfogadta az atléta érvelését, mely szerint az anyag teljesítményfokozásra nem alkalmas, és csak a versenyidőszakban minősül tiltottnak.

„Rettenetesen szégyellem azt, ami történt. Sportolói pályafutásomnak, de valójában az egész életemnek egy nagyon nehéz pillanatában hoztam egy rossz döntést, amit soha nem tudok megbocsátani magamnak” – nyilatkozta büntetésének kihirdetését követően a 36 éves dobó az SzPress Hírszolgálatnak.

„Szomorú nap ez a magyar atlétika történetében, ugyanakkor meggyőződésem, hogy Pars Krisztián már most tanult a hibájából és az előtte álló időszakban újra be fogja bizonyítani, mekkora az akaratereje és a küzdeni tudása – kommentálta a történteket Gyulai Márton, a MASZ főtitkára a Nemzeti Sportnak. – A szövetség bízik abban, hogy Krisztián esete intő példa lesz minden magyar sportoló számára, tanulva abból, hogy a legnagyobb bajnokok is hibázhatnak. Bár most egy időre el kell engednünk a kezét, de várjuk, hogy jövő nyáron újra dobókörbe lépjen, mert tudjuk, hogy van még jó néhány nagy dobása.”

PestiSracok facebook image

Forrás és fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!