Pesti Srácok

„Amit tettem, tudjátok, ami előttem van, az a Jóisten kezében van” – 85 éves Ambrus Miklós olimpiai bajnokunk (videókkal)

„Amit tettem, tudjátok, ami előttem van, az a Jóisten kezében van” – 85 éves Ambrus Miklós olimpiai bajnokunk (videókkal)

Méltó módon köszöntötte a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja az olimpiai bajnok Ambrus Miklóst, aki csütörtökön ünnepelte 85. születésnapját. A kiváló vízilabdázó azt mondta: „Ami volt, azt tudjátok rólam, ami előttem van, az a Jóisten kezében van.”

A Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja és a Nagy Béla Hagyományőrző Egyesület pénteken köszöntötte Ambrus Miklós vízilabdázót, aki csütörtökön ünnepelte 85. születésnapját. „Egerből indultunk, ugyanabból az uszodából, amelyben egyébként télen is lehetett vízilabdázni, bár nem volt fedett medence” – emlékezett vissza Bodnár András, aki a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Kulcsár Krisztián üdvözletének átadása után felidézte a közösen megélt versenyeket, köztük egy szófiai főiskolai világbajnokságot és „a legcsodálatosabb emléket”, az 1964-es tokiói olimpiát. „Az utolsó két meccsen te védtél, és nem kis szereped volt abban, hogy aranyérmes lett a csapatunk.”

Tokió, 1964. október 1. Ambrus Miklós kapus véd / Fotó: MTI

Nébald György elnök méltatta azt a munkát, amit Ambrus Miklós a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubjában végzett. Ambrus egykori klubja, az FTC és Kubatov Gábor elnök nevében Varga Zsolt, az újdonsült bajnok vízilabdacsapat edzője az aranyérmes együttest ábrázoló, bekeretezett fotóval és egy névre szóló, 85-ös számú Ferencváros-mezzel ajándékozta meg az ünnepeltet.

„Örülök, hogy ennyien eljöttetek megköszönteni a születésnapomon, és hogy értékelitek, amit egykor tettem” – fogalmazott az ünnepelt. - „Ami volt, azt tudjátok rólam, ami előttem van, az a Jóisten kezében van.”

PestiSracok facebook image

Az egybegyűltek köszöntötték a zöld-fehér klubhűségéről híres válogatott jégkorongozót, a 80 éves Raffa Györgyöt is, aki részt vett az 1964-es innsbrucki téli olimpián.

Forrás és fotók: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!