Pesti Srácok

Késely és Milák triplázott, már tizenegy aranynál járunk az ifjúsági olimpián!

Késely és Milák triplázott, már tizenegy aranynál járunk az ifjúsági olimpián!

Korábbi cikkünkben arról írtunk, hogy a magyar csapat csodálatos szerepléssel már hét aranynál járt az ifjúsági olimpián, Buenos Airesben, amivel az éremtáblázat második helyén állt. Ez utóbbi még mindig így van, egyedül az oroszok előzik meg a mieinket, de már tizenegy aranynál járunk. A 2020-as olimpián várhatóan nagyot alkotó Milák Kristóf, Késely Ajna „úszópáros” egyaránt háromszor állhatott a dobogó tetejére.

A hét közepén hét aranynál, most már tizenegynél jár (!) a magyar csapat a nyári ifjúsági olimpián, Buenos Airesben. A hetedik magyar arany óta előbb Késely Ajna nyert 200 méter gyorson, majd Rendessy Eszter győzött a kajakosok gyorsasági versenyében. Rendessy a selejtező után a nyolcad-, a negyed- és az elődöntőben is nagyszerűen lapátolt, majd a fináléban sem tudta megszorítani ellenfele, a szlovák Katarina Pecsukova.

Ezután ismét Késely következett, aki 400 méter gyorson is a legjobb volt, ezzel már harmadik aranyát szerezte meg. Ugyanígy tett pénteken Milák Kristóf is, 200 méter pillangón egy másodpercet vert a második ukrán Gyenyisz Keszilre. Milák korábban 400 és 200 méter gyorson győzött, 100 méter pillangón pedig második volt.

A halszemoptikával készített képen Milák Kristóf (k) a lengyel Jakub Kraska (b) és a brazil Lucas Martins Costa Peixoto között versenyez a férfiak 100 méteres gyorsúszásának elõfutamában / Fotó: MTI/EPA
PestiSracok facebook image

Győzelmével a magyar csapat 11 arany-, valamint 1-1 ezüst- és bronzéremnél jár, és egyedül Oroszország előzi meg a mienket az éremtáblázaton. Az előző két ifjúsági olimpián mindkétszer nyolcadikként zárt Magyarország a nemzetek közötti nem hivatalos rangsorban. Most szinte biztosan előrébb fog.

Benzsay Rebeka (j) és a tajvani Csen Su-fen a nõi strandkézilabda tornán / Fotó: MTI

Fotók: MTI/EPA

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!