Pesti Srácok

Húszezres sportcsarnok épül Budapesten a magyar-szlovák kézilabda Eb-re

Húszezres sportcsarnok épül Budapesten a magyar-szlovák kézilabda Eb-re

Tavaly számoltunk be arról a hatalmas sportszakmai sikerről, hogy Szlovákiával közösen hazánk rendezheti a 2022-es férfi kézilabda Európa-bajnokságot. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön, a kormányinfón bejelentette: új, több, mint húszezer nézőt befogadó multifunkciós sportcsarnok épül Budapesten. Bár a kézi Eb-re épül meg, természetesen más kulturális és sportcélokra is használni fogják.

A tavalyi év egyik legnagyobb magyar sportszakmai sikere volt, amikor bejelentették, hogy hazánk és Szlovákia rendezheti a 2022-es férfi kézilabda Európa-bajnokságot. A világ egyik legnépszerűbb csapatsportágáról beszélünk, aminél Magyarországon talán csak a futball és eredményei miatt a vízilabda népszerűbb. Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón bejelentette: a torna rangjához méltó, új sportcsarnok épül Budapesten. Olyan létesítményről beszélt, amely több, mint 20 ezer szurkolót képes befogadni.

Bár a sportcsarnok az Eb-re épülne meg, nem csupán a kontinenstorna indokolja, hanem a főváros kulturális és sportélete is. Kérdésre közölte: legkésőbb idén ősszel dönteni kell a kivitelezőről, jövő év elején pedig meg kell kezdődnie az építkezésnek.

PestiSracok facebook image

– mondta még el tavaly Kocsis Máté, a Magyar Kézilabda-szövetség elnöke a várva várt tornáról.

A múltat ismerve biztosan meg fogunk felelni a bizalomnak.

Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!