Pesti Srácok

Nagy László lett a Magyar Kézilabda-szövetség alelnöke

Nagy László lett a Magyar Kézilabda-szövetség alelnöke

Szerdán megtartotta tisztújító küldöttgyűlését a Magyar Kézilabda-szövetség, amely megválasztotta tisztségviselőit - írja a Nemzeti Sport. A nagy számban megjelenő küldöttek újabb négy évre egyhangú döntéssel bizalmat szavaztak a Kocsis Máté vezette elnökségnek, a férfi szakágért felelős alelnök Nagy László, a női szakág felelőse szintén alelnökként Pálinger Katalin lett, az elnökségben helyet kapott többek között Görbicz Anita, Marosi László és Radulovics Bojana is – tájékoztatott hivatalos honlapján az MKSZ.

A kézilabdázás elmúlt négy éve és a közeljövő tervei kapcsán Horváth Gabriella főtitkár; Bardóczy Gábor kormánybiztos; Zsiga Gyula szakmai igazgató; Mocsai Lajos, a NEKA főigazgatója; Oláh Sándor, az Amatőr Tanács elnöke; Balássi Imre, az NB I-es Liga elnöke; Novák András operatív igazgató; Marosi László és Pálinger Katalin alelnökök; végül Kocsis Máté elnök szólalt föl.

A tisztújítás során az MKSZ elnöke újabb négy évre Kocsis Máté, alelnökei Nagy László és Pálinger Katalin lettek. Az elnökség további tagjai: Csermely Péter, Görbicz Anita, Györfi János, Kirsner Erika, Marosi László, Oláh Sándor, Radulovics Bojana és Tállay András. A felügyelő bizottság elnökévé Mezei Jánost, tagjaivá Kiss Istvánt és Zsódi Imrét választották.

A szövetség átadta kitüntetéseit is. Elismerő oklevélben Buday Ferenc, Demény Gyula, Juhász István, Novográdecz Péter (posztumusz), Ökrös Csaba, Simon József és Székely Zoltán; Kézilabdázásért Érdeméremben Jámbor Attila, Kersch Ferenc, Komáromi Ákos, Soós Kálmán, Szabó Károly, Szappanos István, Tari Tibor és Vass Sándor részesült, míg a Török Bódog Életműdíjat Kovács László és Vanyus Attila vehette át.

PestiSracok facebook image

Forrás: nso.hu; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!