Pesti Srácok

A jó a gonosz ellen – így hergeli az osztrák lap olvasóit a magyarok ellen

A jó a gonosz ellen – így hergeli az osztrák lap olvasóit a magyarok ellen

Le kell győzni az alattomos magyarokat és a „gonosz, tekintélyelvű futballállamukat - így hergeli a mai osztrák-magyar Eb-mérkőzés előtt az ausztriai Weekend Magazin az olvasóit. A gyűlöletkeltés miatt Eva Maria Barki nemzetközi jogász az Osztrák Sajtótanácsnál tett bejelentést - derül ki Barki a PestiSrácok.hu-hoz is eljuttatott leveléből.

Az osztrák Weenend Magazinban megjelent cikk ránézésre olyan, mintha a Futballról, az EB-ről szólna, azonban a cikk írója egyetlen játékost sem említ meg. Ehelyett az Orbán-kormány labdarúgásra elköltött pénzeit elemezi, igen gúnyos hangnemben:

PestiSracok facebook image
Artikel Weekend Magazin-page-001

Eva Maria Barki Ausztriában élő nemzetközi jogász már jelentette az ügyet az Osztrák Sajtótanácsnál, amely kiosztotta az ügyet az illetékes szenátushoz. A cikk ugyanis Barki szerint megsérti az Osztrák Sajtó Kódexet, mivel megalázza a magyar miniszterelnököt és az egész nemzetet is, amikor olyan kifejezéseket használ, mint a „gonosz“, vagy a „tekintélyelvű futballállam“ illetve „alattomos“ magyarok.

Az osztrákok tehát csapatunk összetételének, játékának jellemzői helyett úgy döntöttek, inkább a kormány pénzügyeit elemzik a közelgő meccs előtt.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!