Pesti Srácok

Szabó Bence szerint nem hibázott, nem érti, miért távozott a MOB-tól

Szabó Bence szerint nem hibázott, nem érti, miért távozott a MOB-tól

Meglepetésre a héten menesztették Szabó Bencét, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkárát. Az olimpiai bajnok sportpolitikus harag nélkül távozott, de szerinte semmiben sem hibázott.

Szabó Bence a Sport Tv Mai helyzet című műsorában beszélt arról, hogyan menesztették a héten a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkári pozíciójából. Bevallotta, váratlanul érte a dolog, és hiába keres olyan dolgokat, amiket másképp kellett volna csinálni. Ha két szóval kellene jellemeznie a menesztést, azt mondaná, hogy váratlan volt, de sima.

„Együtt voltunk kint Dohában a Budapest 2024-es prezentáción, együtt örültünk és ünnepeltük a remek bemutatkozást. Ott én semmi előjelét nem láttam annak, hogy az elnök úr nem akar majd a jövőben velem együtt dolgozni”

– árulta el Szabó Bence, miért érte váratlanul az, hogy távoznia kellett.

„A keddi napra elnökségi ülés lett összehívva, és ezeket az elnökségi ülési meghívókat általában én szoktam aláírni, és most ő írta alá. Nem is tudtam róla, ott értesültem, a telefonomon láttam, mikor leszálltunk, milyen napirendi pontok vannak. Akkor már úgy sejtettem, miről lehet szó. Próbáltam telefonon érdeklődni, de nem sikerült a telefonhívás egész hétvégén. Hétfőn bementem a Zsolthoz, és mondtam, hogy akkor essünk túl rajta gyorsan. Akkor mondta, hogy nem kívánja megindokolni, én mondtam, hogy ezt nem is kérem. Mert ha azt mondja, nem akarok veled a továbbiakban együtt dolgozni, akkor a mondatot elkezdi, és nekem kell befejezni, hogy én sem. Két olimpiai bajnok között így kell, hogy működjön. Így született meg tulajdonképpen az, hogy közös megegyezés”

PestiSracok facebook image

– fogalmazott. Hozzátette: hét perc alatt lerendezték az egész dolgot, korrekt módon elváltak, nem kell sarat dobálni, és nem kellenek ügyvédek sem.

„Nem rá haragszom, hiszen a környezetéből rossz tanácsadókkal dolgozik, főleg eggyel. Úgy gondolom, hogy onnan fúj a szél, csak hát sajnos ezekre ő így reagált.”

A pozitív oldalát nézte, azt, hogy mit csináltak az elmúlt négy év alatt, úgy gondolja, a sportszakmai sikerek mellett marketing területe is jól működött. Emellett a nemzetközi dolgoknak is meg tudtak felelni.

„Igazából hiába kerestem olyan dolgokat, mi az, amit esetleg másképp kellett volna csinálni. Nem nagyon jutott eszembe. Az olimpiára is szerintem úgy ment ki a csapat, hogy mindenkinek a legmegfelelőbb volt az utazása, a legjobb felszerelést kapták, és minden kívánságot tudtunk teljesíteni. Tehát ami rajtunk múlott a jó olimpiai szereplést illetően, az szerintem rendben volt.”

Forrás és fotó: MTI

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.