Pesti Srácok

„Nincs hatalom, ami megoszthat bennünket” – üzenték a magyar és lengyel szurkolók

„Nincs hatalom, ami megoszthat bennünket” – üzenték a magyar és lengyel szurkolók

Újabb felemelő példáját láthattuk a magyar-lengyel barátságnak, amelyet a két nemzet szurkolói következetesen képviselnek. A vasárnapi Kielce–Szeged férfi kézilabda meccsen együtt üzenték a drukkerek: „Nincs hatalom, ami megoszthat bennünket”. Bár a magyar csapat végül kikapott a Bajnokok Ligája csoportmérkőzésen, a jelenet miatt mégsem emlékezhetünk rossz szájízzel.

Bár a MOL-Pick Szeged 28–24-re kikapott a címvédő Vive Tauron Kielce vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában, mégis volt minek örülnünk. A két szurkolótábor remek kapcsolatát mutatja, hogy a kezdés előtt a csapatokat közös koreográfiával köszöntötték, amely teljesen beborította az egyik lelátót. „Nincs hatalom, ami megoszthat bennünket” - olvashatták a nézők (angolul) a magyar-lengyel barátságra utalva.

Életlen, de felemelő felvétel / Forrás: Facebook

A pályán látottak miatt nem örülhettek a szegedi szurkolók. Bár a csapat helytállt, végül kikapott a Bajnokok Ligája címvédőjétől. A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak spanyol beállója, Julen Aguinagalde volt, aki mind a nyolc kísérletét gólra váltotta. Lassan ideje megtörni a szegedi rossz sorozatot: a téli szünet után sorozatban harmadik meccsét is elveszítette az együttes, igaz, emiatt a vereség miatt nem kell pironkodni.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!