Pesti Srácok

Kiütötték a K-1 legendát, Badr Harit!

Kiütötték a K-1 legendát, Badr Harit!

A hét végén hatalmas érdeklődésre tett szert a Glory gáláján Badr Hari újabb mérkőzése. A marokkói legenda ezúttal a verhetőnek tűnő Benjamin Adegbuyi ellen lépett a szorítóba. A mérkőzés Hari szemszögből megfelelően indult, de a meccs utolsó felvonásában lekapcsolták a villanyt, és idő előtti verséggel zárta a harmadik Glory szervezetnél vívott csatáját is.

A K-1 szervezet hanyatlása óta a Glory a legjobb álló harcot promotáló szervezet és a nehézsúlyú világbajnoki övet jelenleg a holland Rico Verhoeven birtokolja. Az ő kedvéért tért vissza Badr Hari, aki be szerette volna bizonyítani, hogy a jelenkor legjobbja ellen is versenyképes. Ezt talán sikerült is, azonban két találkozó alatt sem sikerült legyőznie a holland bajnokot. Mindkét esetben sérülés lett a veszte a marokkói bunyósnak, igaz főleg a második találkozón voltak komoly momentumai, mi több vezetett is, de aztán egy forduló rúgást indított fejre, és kifordult a bokája, így ellenfele akkor sikeresen védte meg címét.

Az első menetben óriási adok-kapok alakult ki a két harcos között. Fotó: GLORY, Facebook

Az elmúlt hétvégén a Glory vezetői Verhoeven csapattársa ellen szerveztek meccset a marokkóinak, aki a találkozó esélyese is volt. Benjamin Adegbuyi már több esztendeje Verhoeven edzőpartnere, de ennek ellenére nem tűnt megoldhatatlan feladatnak, sokan úgy érezték ez egy biztos Hari győzelem lesz. Az első menetben kifejezetten komoly harcot láthattunk, ahol a rutinos marokkóin volt, hogy jelentkeztek a ringrozsda jelei. Erőből próbálta megoldani a nigériai/román ellenfelet, mondjuk azt: hellyel közel sikerült is. Óriási tempóban kezdtek a mérkőző felek, de egy összesen három menetre kiírt mérkőzésnél ez nem meglepő. A első felvonást talán vékonyan megnyerte Hari, a másodikban pedig brillírozott és le is tudta ütni az ellenfelet, akire számolni kellett. Ekkor úgy tűnt kezd magára találni, csakhogy jött a harmadik menet, ahol egész egyszerűen elfogyott, egy hatalmas jobb horgot mindjárt a menet elején csúnyán bekapott, aztán egy akciót követően leguggolt az egyik ringsarokba, és úgy tűnt, sérülésre hivatkozva kiszámoltatta magát és kiszállt a meccsből. Ezekben a pillanatokban jól látszott, hogy Harit rendkívül erős orrvérzés gyötri, nincsen abban az állapotban, hogy folytatni tudja a küzdelmet.

PestiSracok facebook image

Badr Hari ezzel a lépésével, illetve a harmadik menetben mutatott teljesítményével óriási csalódást okozott a szurkolóinak, és egyértelműen kijelenthető: valami fejben nincsen rendben vele. Mindhárom Glorynál megvívott mérkőzésén mutatott komoly mozdulatokat, okozott remek perceket, de összességében kevés volt a fiatalok ellen. Kifejezetten izgalmas döntésnek ígérkezik a részéről, hogy miképpen áll majd a folytatáshoz. Úgy tűnik az sem lesz nagy baj, ha szögre akasztja majd a kesztyűket, hiszen rengeteg szép percet okozott már a küzdősport rajongóknak.

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Földi László a pénteki tüntetésről: A teljes nemzeti oldal jövőjéről van szó, ezért kell kiállni a Pesti Srácok mellett (17 ÓRÁTÓL A ZSIGMOND TÉRNÉL!)

‎Polbeat 2023 március 31.
"A Pesti Srácok-ügy a rendszerváltás óta a legfontosabb jogi ügye a nemzeti oldalnak. Ez most a teljes nemzeti oldal jövőjéről szól, ami gyorsan el fog dőlni. Ha a Pesti Srácok végül kitaszítva marad a YouTube platformról, akkor a Big Tech utána lépésről lépésre visszaszorítja a nemzeti oldalt, amire az impotens hazaáruló ellenzék egyedül sosem lenne képes" – mondta Földi László, a Védett Társadalom Alapítvány alapítója, biztonságpolitikai szakértő, a Google budai, Zsigmond téri székháza előtt pénteken ötkor kezdődő tüntetésünk egyik vezérszónoka. A VDTA vezető jogi szakértője, Tóth Máté volt Varga Ádám és Ambrózy Áron vendége a Polbeatben. A felvételt lent visszanézhetik, s cikkünkben megtalálják a tüntetés szónokainak névsorát is! A tüntetést várhatóan élőben közvetítjük a PestiSrácok.hu-n és a PS TV Facebook-oldalunkon!