Pesti Srácok

Tizenöt esztendőt követően távozik a németek szövetségi kapitánya, Joachim Löw

Tizenöt esztendőt követően távozik a németek szövetségi kapitánya, Joachim Löw

Az idei futball Európa-bajnokságot követően távozni fog posztjáról a német labdarúgó válogatott szövetségi kapitánya Joachim Löw. Ezt a hírt ma jelentette be a DFB, azaz a Német Labdarúgó Szövetség. Amennyiben az idei kontinensviadalon a németek nem jutnak tovább a csoportból az utolsó meccsét Magyarország ellen játszhatja a germánok sikerkapitánya.

A 61 éves szakembernek eddig szövetségi kapitányként 189 meccsen 120 győzelem, 38 döntetlen és 31 vereség a mérlege. A válogatottnál töltött 15 éves időszak alatt egy világbajnoki címet (2014), két világbajnoki bronzérmet (2006, 2010), egy Európa-bajnoki ezüstérmet (2008) és egy Konföderációs Kupát (2017) nyert. A 2018-as világbajnokságon a csapat csoportutolsóként kiesett, ezért Löw rengeteg kritikát kapott, de végül maradt a pozíciójában – adta hírül ma délután a Nemzeti Sport.

– jelentette ki a DFB közleményében Löw.

PestiSracok facebook image

– idézte a közlemény Löwöt.

A német Bastian Schweinsteiger (7) Joachim Löw német szövetségi kapitánnyal (b) ünnepel, miután gólt lőtt a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság C csoportjának első fordulójában játszott Németország-Ukrajna mérkőzésen a lille-i Pierre-Mauroy Stadionban 2016. június 12-én. A német válogatott 2-0-ra győzött. (MTI/EPA/Andy Rain)

A szakembert november 30-án erősítette meg tisztségében a DFB, akkor azt közölték, hogy az Európa-bajnokság végéig biztosan ő irányítja a válogatottat. Löw jövője azután vált kérdésessé, hogy a Nationalelf november 17-én 6-0-ra kikapott a spanyol csapat vendégeként a Nemzetek Ligája csoportkörének utolsó fordulójában. A németek a 2018-as vb-n címvédőként már a csoportjukból sem jutottak tovább. Fritz Keller, a DFB elnöke most azt mondta, nagyon tiszteli a szövetségi kapitányt a döntésének meghozatala miatt.

„Ő az egyik legnagyobb edző a labdarúgásban, a német futballban pedig olyan nyomokat hagyott, amilyeneket csak nagyon kevesek” – jelentette ki Keller. Löw eddig rekordot jelentő, 189 mérkőzésen irányította a német válogatottat, és az Eb végéig akár a 200 összecsapásig is eljuthat kapitányként. A német válogatott a nyári Eb-n a világbajnok franciákkal, a címvédő portugálokkal, valamint a társrendező magyarokkal szerepel azonos csoportba. A világbajnok szakvezető helyére a legesélyesebb a Liverpool jelenlegi menedzsere a szintén német Jürgen Klopp, de erről egyelőre még semmilyen hivatalos információ nem érkezett, azonban a zuhanyhíradóban az ő nevét duruzsolják a legtöbben.

Forrás: NSO, MTI

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.