Pesti Srácok

Nemzeti Sport: Gyárfás Tamást minden FINA-rendezvényről kitiltották

Nemzeti Sport: Gyárfás Tamást minden FINA-rendezvényről kitiltották

A Nemzeti Sport információi szerint a Nemzetközi Úszószövetség (FINA) végrehajtó bizottsága a büntetőügyében esedékes jogerős bírósági döntés megszületéséig Gyárfás Tamást eltiltotta minden FINA-rendezvény látogatásától. A magyar sportvezető, aki korábban a FINA alelnöke is volt, és formálisan most is tagja a világszövetség vezetőségének, egyetlen, a FINA vagy tagszövetségei által rendezett vízisporteseményre sem mehet be a lap információi szerint, ami azt jelenti, hogy a május 10-én kezdődő budapesti Európa-bajnokságon sem látják őt szívesen.

A Nemzeti Sport szerint mindez azért is érdekes, mert az Európai Úszószövetség (LEN) tavaly novemberi, online közgyűlésén, miután vb-tagként és pénztárnokként megszűnt Gyárfás mandátuma, tiszteletbeli tagnak választotta őt a kontinentális szövetség, aminek fontos velejárója éppen a rendszeres meghívás a szövetség eseményeire, versenyeire. A LEN-ben akkor Szabó Tünde olimpiai ezüstérmes úszó, sportért felelős államtitkár lett Gyárfás utóda, a végrehajtó bizottság magyar tagja, rögtön alelnökként. A FINA-ban, azaz a nemzetközi szövetségben az idén júniusban esedékes tisztújítás, amely formálisan is a végét jelentheti Gyárfás sportvezetői pályafutásának.

Közben áprilisban újabb meghallgatásokkal folytatódott a Fővárosi Törvényszéken Gyárfás Tamás büntetőpere, amelyben a Fenyő János korábbi rivális médiavállalkozó elleni 1998-as merénylet ügyében vádolják emberölésre való felbujtással. Az ügyészség vádja szerint Gyárfás két alvilági kapcsolatát is megbízta azzal, hogy szervezze meg a Fenyő-gyilkosságot: Tasnádi Péter nem vállalta, azonban az olajmaffia egykori vezéralakja, Portik Tamás elfogadta a megbízást és parancsba adta bérgyilkosának, Jozef Roháčnak, hogy ölje meg Fenyőt. A lap megkereste Gyárfás Tamást az ügyben, aki elmondta, hogy több mint két éve tart ellene a büntetőeljárás; eddig a FINA türelmes volt, az ártatlanság vélelme alapján kiállt mellette.

PestiSracok facebook image

– nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Gyárfás Tamás, aki tekintettel arra, hogy a LEN gazdasági vezetője volt, az alapszabály értelmében további négy évig a LEN Büro tagja marad. A Nemzeti Sport szerint rendkívül érdekes a folytatólagos tagságról szóló kijelentése Gyárfás Tamásnak, hiszen erre vonatkozóan eddig semmilyen információ nem látott napvilágot. Gyárfás Tamás olyannyira nem gondolja, hogy ki lenne tiltva bárhonnan, hogy a lap információi szerint tervezi, hogy beköltözik az úszó Eb „buborékjához” tartozó budapesti szállodába.

Forrás: Nemzeti Sport/PS; Fotó:Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A külkeres fia is jól keres: Geszti Péter, a kádergyerek, avagy a KISZ KB VIT-vágtájától a Nemzeti Vágtáig

A Hálózat 2020 április 12.
Milliárdokat költött a Postabank a kilencvenes években arra az agresszív, kikerülhetetlen reklámkampányra, amely mögött az Akció nevű vállalat és Geszti Péter állt. Ők is tevékeny részesei voltak annak, hogy a bank zavartalanul menetelhetett a bukás felé – állami tízmilliárdokkal kisegítve. Noha Gesztit a sajtó következetesen valamiféle self made man-ként építette fel, ez hazugság. Apja, a neves rádiós-tévés szerkesztő vitte be a tévébe, anyja pedig a Chemolimpex, majd a Taurus cégek külkereskedője volt, később fia után ő is a Danubius Rádióhoz került. Geszti tévés apja a halála előtt már a szovjet KGB és a magyar állambiztonság alá tartozó IPV vállalat főosztályvezetője volt, így elmondható, hogy mindkét felmenője hírszerző-gyanús, de legalábbis hálózati állásokban dolgozott. Geszti zenészként barátjával, Berkes Gáborral futott be, aki hozzá hasonló kádergyerek. Utóbbi Berkes Péter őrnagy-író fiaként szintén kivételezett helyzetben volt, apja eleinte propaganda-regényeket és cikkeket írt, majd ifjúsági író lett belőle, hasonlóan a katpolos Berkesi Andráshoz. Berkes Gábor is szerethette a Néphadsereget, mert első együttesét Lobogónak hívták, amelyet a katonaság lapjában mutattak be. Utána kezdett az Első emeletbe, amelynek szövegírója Geszti lett. Geszti a rendszerváltás idején lépett be az Akcióba, amelyet a KISZ-hez közeli rádiósok alapítottak, és amelynek első nagy haditette a KISZ KB által támogatott VIT-vágta levezénylése volt. Folytatjuk a Postabank történetét.

Basszgitáron a postabankos Princz, a zongoránál Presser – Amikor nem nekünk, hanem neki írták a dalt

A Hálózat 2020 április 4.
Emlékeznek arra a jelenetre, amikor Johnny Fontane megjelenik Don Corleone lányának esküvőjén, és elénekel pár dalt a Keresztapában? Persze segítséget is kért az amúgy Frank Sinatráról mintázott figura. Ha volt merszünk a Postabank néhai királyát, Princz Gábor bankvezért keresztapának nevezni az előző cikkünkben, akkor miért ne mondanánk ki, hogy az ő udvari zenésze Presser Gábor volt? Presser nem csupán slágert írt Princz Postabankjának (ez volt az egész ország által ismert Ezt egy életen át kell játszani), de Princz másik bizalmi embere, Kende Péter szerint még külön zenekaruk is volt, amellyel a Postabank bulikon játszottak. A vezér basszusgitározott, Presser pedig zongorázott. A zseniális zenész amúgy bekerült abba a postabankos tanácsba is, amelybe Mester Ákos, Forró Tamás és a már említett Kende is tartozott. Erős névsor. Ők ügyeltek az elvileg konzervatív Magyar Nemzetre a kilencvenes évek közepén... Szürreális az egész, mégis igaz. A KISZ-ből érkezett, moszkovita Princz Gábornak szüksége volt az arculatfestésre. Kultúremberként tetszelgett, és ehhez megkapta a segítséget az általa támogatott, zömmel liberális értelmiségtől. A milliárdok közben eltűntek, de a zene szólt. Folytatjuk a Postabank történetét.