Pesti Srácok

Magyar harcosok világbajnoki címekért lépnek ketrecbe a 40. Vendetta gálán

null

Szeptember 21-én tizenkét nemzet harcosai csapnak össze a Vendetta 40. ketrecharc eseményén. Ezúttal a helyszín Szombathely lesz, ahol az Arena Savaria ad helyszínt a rangosnak ígérkező eseménynek. A gála keretein belül Kína és hazánk legjobb MMA harcosai is összecsapnak, de K-1 világbajnoki címmérkőzést és pusztakezes ökölvívó viadal is vár a nézőkre.

Őze Balázs Szombathely egyik nagy sportrajongója. Elképesztő mennyiségű munkát rakott bele, hogy Nyugat-Magyarországon nívós ketrecharc események legyenek. Felesége Őze-Guth Szilvia és az Őrvidék Kulturális és Sport Egyesület elnöke, Farkas Csaba is kiveszi a részét a szervezésből, akik most már események hosszú sora óta alkotják a gála alkotói csapatát. Másodjára szervezik meg a Vendettát, ami egy bécsi székhelyű szervezet és Bülent Saglam elnök vezérletével már a negyvenedik eseményüket rendezik meg. Az osztrák elnök a legutóbbi sajtótájékoztatóra már az öveket is elhozta, amikért világbajnoki küzdelmek fognak zajlani.

Az első magyar Vendetta gálán telt ház várta a harcosokat Győrben. Ezúttal is sok nézőt várnak a szervezők Fotó: Vendetta Hungary

Elsőként a még mindig nagyon fiatalnak számító Boldog Martint láthatjuk, aki MMA szabályrendszerben veszi célba a világbajnoki trónt. Felkészülését a fővárosban és a Vendetta szervezői által prezentált nemzetközi répcelaki edzőtáborban készült fel a szombathelyi mérkőzésre.

PestiSracok facebook image

– nyilatkozta szűkszavúan, bár elég egyértelműen a fiatal Boldog Martin.

A másik címmérkőzés már K-1 szabályrendszerben lesz. A hazai színeket Vas Gábor fogja képviselni, aki elképesztően nagy szívű bunyós, gyakorlatilag nincsen unalmas mérkőzése. Ha nyer, ha veszít, emelt fővel jön le a ringből, és a helyi közönséget mindig magával ragadja, ha ilyen harcost láthat élőben küzdeni. Vélhetően Szombathelyen is így lesz majd. Vas Spanyolországban él, rengeteg komoly nemzetközi meccset vállal, de aki ismeri a hazai mezőnyt már sokszor találkozhatott a nevével, ugyanis sokat küzd Magyarországon is.

A Savaria Aréna jövő szombaton még egy nagyon érdekes eseményt épített be a programba. Lesz egy csapatbajnoki találkozó, a magyar harcosok Kína legjobbjaival mérkőzhetnek meg, ami igazi kuriózum. Áprilisban K-1-ben már láthattunk ilyet a szigetszentmiklósi Superfight Series gálán, ami nagy sikert hozott. Most MMA szabályrendszerben és ketrecben lesznek megtartva a meccsek, ami szintén nagy izgalmakat ígér.

Tizenkét nemzet fogja képviseltetni magát a negyvenedik Vendetta küzdősport gálán Fotó: Vendetta Hungary

A szombathelyi 40. Vendetta még kettő említésre való dolgot mindenképpen tartalmazni fog. A legfontosabb, hogy a Látássérültek Vas Vármegyei Egyesülete fogja kapni a bevétel egy részét. A szervezőktől megszokhattuk, hogy minden eseményen jótékonysági akciót szerveznek, ami több mint dicséretes. A jótékonykodás mellett minden küzdősport gála alapvető hozzátartozója a jó zene. Ezúttal Essemm fogja tolni a rímeit, méghozzá AK26-tal, ami szintén nem mindennap történik meg. Az eseményre jegyekhez a Tixa oldalon lehet hozzájutni és délután öt órától indulnak a harcok.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.